Fortuna 1. Liga: Korona Kielce podejmie Widzew Łódź. Znamy typowania bukmacherów

01-06-2021 19:10,

Sąsiedzi w ligowej tabeli zmierzą się w Kielcach. Korona Kielce zajmuje obecnie w Fortuna 1. Lidze 12. miejsce, z kolei Widzew Łódź jest na miejscu 11. Kto będzie górą w bezpośrednim starciu? Bukmacherzy mają problem ze wskazaniem wyraźnego faworyta w spotkaniu 33. kolejki.

Korona Kielce w ramach rozgrywek Fortuna 1. Ligi podejmie już w najbliższy piątek, 4 czerwca zespół łódzkiego Widzewa. Kielczanie liczą na podtrzymanie swojej niezłej passy – trzech ligowych spotkań bez porażki. Przy okazji Korona Kielce będzie miała szansę na rewanż za porażkę z Widzewem w rundzie jesiennej. Wówczas w Łodzi górą byli gospodarze, którzy wygrali 2:0.

Bukmacherzy są ostrożni w typowaniu faworyta tego meczu. Bukmacher Fortuna, czyli firma będąca sponsorem tytularnym całych rozgrywek w roli nieznacznego faworyta widzi jednak zespół z Kielc. Jednak zawodnicy Widzewa ostatnio radzą sobie w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi ze zmiennym szczęściem i bukmacher Fortuna nie wyklucza również możliwości zwycięstwa Widzewa, co widać po niewielkiej różnicy w kursie wystawionym na oba zespoły. O firmie Fortuna więcej można przeczytać na https://www.legalni-bukmacherzy-online.pl/fortuna/.

Korona Kielce w maju strzelała

Fani Korony Kielce mogą liczyć na gole swojego zespołu. We wszystkich majowych meczach zespół z Kielc trafiał do siatki rywali. 1 maja Korona zaczęła skromnie – jeden gol w wygranym 1 do 0 meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Później przyszły dwie porażki. Dość bolesne 6 do 2 z Bruk-Bet Termalicą i 2 do 1 z Sandecją Nowy Sącz. Jednak i w tych przypadkach Korona Kielce potrafiła na wyjazdach trafiać do siatki rywali. Powrót na własny obiekt okazał się szczęśliwy i następnie Korona wygrała z GKSem Bełchatów 3 do 0. W meczach z Apklan Resovią i Arką Gdynia piłkarze Korony Kielce dwukrotnie dzielili się punktami z przeciwnikiem. Oba remisy były bramkowe – odpowiednio 1 do 1 oraz 3 do 3.

Kursy bukmachera Fortuna – Korona Kielce strzeli gola w meczu z Widzewem Łódź:

TAK – 1.25, NIE – 3.45

W meczach Fortuna 1. Ligi u siebie Korona Kielce także ma solidną serię – pięć kolejnych spotkań z golem na koncie. W tych spotkaniach Korona wygrała trzykrotnie, raz remisowała i raz przegrała.

Widzew Łódź przeciętny na wyjazdach

W tym sezonie Fortuna 1. Ligi pod względem zdobyczy na obcym terenie zespół Widzewa nie zachwyca. W dotychczasowych 16 meczach wyjazdowych zespół z Łodzi zdobył 14 punktów. Daje to 15. miejsce w Fortuna 1. Lidze patrząc wyłącznie na zdobycze poza swoim stadionem.

Patrząc szczegółowo – Widzew Łódź na wyjazdach wygrał trzy mecze, pięć zremisował i osiem przegrał. Nie zachwyca też bramkowy dorobek Łodzian przy okazji wyjazdów – 11 goli zdobytych i 25 straconych. Dlatego też według bukmacherów co prawda minimalnym, ale jednak faworytem tego meczu pozostaje zespół Korony Kielce.

Kursy bukmachera Fortuna – mecz Korona Kielce kontra Widzew Łódź:

Korona Kielce – 2.62, remis – 3.35, Widzew Łódź – 2.77

Ostatnie pięć wyjazdowych meczów Widzewa Łódź to trzy porażki, remis i wygrana. Bukmacherzy biorą pod uwagę, że tym razem Widzew znów może zapunktować, choć tak naprawdę w tym meczu wszystko może się wydarzyć.

Korona Kielce – Widzew Łódź. Wyrównana historia

Mecze Korony Kielce z Widzewem Łódź układały się w przeszłości różnie. Trzeba jednak zauważyć, że nie biorąc pod uwagę starcia w rundzie jesiennej, oba zespoły dawno się ze sobą nie spotykały. Widzew Łódź odbudowywał się w niższych ligach, podczas gdy Korona Kielce w latach 2009-2020 etatowo występowała w Ekstraklasie.

Nie licząc zatem meczu z obecnych rozgrywek obie ekipy wcześniej mierzyły się ze sobą w sezonie 2013/2014. W pierwszym meczu u siebie górą był Widzew Łódź. Następnie Korona wygrała w Kielcach będąc faworytem bukmacherów. Oba zespoły spotkały się także w dodatkowej rundzie w grupie spadkowej. Miejscem spotkania ponownie były Kielce, a bukmacherzy znów typowali wygraną Korony. Mecz zakończył się jednak podziałem punktów.

fot: Grzegorz Ksel

Firma „FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.” (bukmacher Fortuna) posiada zezwolenie na oferowanie na terytorium Polski zakładów bukmacherskich zarówno w punktach stacjonarnych jak i przez Internet. Obstawianie w Fortunie jest w pełni legalne. Unikaj nielegalnych bukmacherów – za grę u nich grożą kary finansowe. Zakłady bukmacherskie uzależniają. 18+

Projekt i wykonanie: CK Media Group