SONDA: Kto był najlepszym piłkarzem Korony Kielce w meczu z GKS-em Bełchatów?

16-05-2021 09:00,
Redakcja

Korona Kielce po raz pierwszy pod wodzą Dominika Nowaka pokazała efektywną i skuteczną grę w ofensywie. W sobotę żółto-czerwoni zdominowali GKS Bełchatów i ustalili wynik meczu na 3:0 już w pierwszej połowie. Z tej okazji pytamy - kto był najlepszym zawodnikiem kieleckiego zespołu w tym spotkaniu?

W statystykach zapisały się trzy nazwiska. Wynik meczu już w 9. minucie otworzył Marcin Szpakowski, który sam zapoczątkował akcję, a następnie sam wykończył ją strzałem, kładąc bramkarza na ziemię i kierując piłkę z ostrego kąta do pustej bramki. Przy golu asystował mu Jacek Podgórski, który sam wpisał się na listę strzelców tuż przed przerwą, wykorzystując dobitkę strzału Jakuba Łukowskiego.

Wcześniej na 2:0 do siatki z bliskiej odległości trafił Jacek Kiełb. "Ryba" zamknął dośrodkowanie Grzegorza Szmusika i było to jego trafienie nr 52 w żółto-czerwonych barwach. W klasyfikacji wszechczasów jest przed nim tylko Henryk Kiszkis.

Kielczanie odważnie atakowali od pierwszych minut meczu i mogli wygrać jeszcze wyżej. Oddali sporo strzałów, często próbowali z dystansu, ale próby m. in. Marko Pervana, czy Jacka Kiełba były niecelne.

Warto odnotować też dobrą grę obrony na czele z Marcelem Zapytowskim w bramce. Młodzieżowiec także dorzucił cegiełkę do zwycięstwa, broniąc sytuację sam na sam, czy zatrzymując piłkę na linii bramkowej.

A kto zasłużył na największe gratulacje? Zapraszamy do udziału w sondzie i wyboru najlepszego piłkarza spotkania.

fot: Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group