Trzy zwycięstwa i porażka z najgroźniejszym rywalem mistrzów Polski z Nosanu Kielce

13-05-2021 08:50,
Redakcja

Dobrze, ale nie bardzo dobrze zaprezentowali się obrońcy tytułu mistrzowskiego Nosan Kielce w drugim tegorocznym zjeździe Bilardowej Ekstraklasy. Kielczanie wygrali trzy mecze, ale doznali też jednej porażki.

Rywalizację rozpoczęli od spotkania z wiceliderem zespołem Akademii Bilardowej Rokietnicy. Od pierwszej do ostatniej partii kielczanie mieli pełną kontrolę na stole i gładko wygrali 14-4.

Ale następnego dnia dostali kubeł zimnej wody. Rywalem byli jedni z pretendentów do medali Zagłębie Baribal Lubin. Początek spotkania przyniósł prowadzenie Nosanu 5-2. W drugiej zmianie wydarzyło się jednak, coś co przesądziło o porażce. Duet kielczan po wygraniu pierwszej partii dosłownie przestał grać - zawodnicy nie wbijali najprostszych bil, a do tego rywale zaczęli grać naprawdę dobrze. Po kilkudziesięciu minutach wynik brzmiał 10-6 dla rywali. Ostatnia zmiana próbowała walczyć, ale sił starczyło tylko do zmniejszenia rozmiarów porażki 11-14.

Nosan zrehabilitował się tego samego dnia w zaległym pojedynku z Green Clubem Gdańsk. Od początku było widać, że w głowach zawodników  „siedzi" poprzednie spotkanie. Mecz skończył się pewnym zwycięstwem kielczan 14-6.

Bilardziści Nosanu zwieńczyli drugi zjazd bilardowej ekstraklasy zwycięstwem z Metal Fach LP Sokółka. Kielecka drużyna przystąpiła do tego meczu w pełni skoncentrowana i rozegrała świetny mecz popełniając w całym spotkaniu zaledwie dwa niewymuszone błędy. To dało pewne i bardzo wysokie zwycięstwo 11-4.

Po pierwszym zjeździe zespół z Kielc ma więc na swym koncie 3 zwycięstwa i 1 porażkę, ale do rozegrania jeszcze aż cztery spotkania i to z zespołami z dolnej części tabeli. Kielczanie wciąż są jednym z głównych faworytów do awansu do wielkiego finału. Teraz przed zawodnikami starty indywidualne w grand prix Polski, a przed Kapłanem i Skowerskim  miesięczny okres intensywnych przygotowań do najważniejszej indywidualnej imprezy w 2021 roku – mistrzostw świata. Kolejna odsłona Ekstraklasy w drugim tygodniu września.

Wyniki Nosanu Kielce

NOSAN Kielce - Akademia Bilardowa Rokietnica 14-4

NOSAN Kielce - Baribal Zagłębie Lubin 11-14

NOSAN Kielce - Green Club Gdańsk 14-6

NOSAN Kielce - Metal Fach LP Sokółka 14-4

fot: Nosan Kielce / materiały prasowe

Projekt i wykonanie: CK Media Group