CLJ: Strzelecki popis Korony U-18 w Krakowie. Outsider rozbity

01-05-2021 14:25,
Mateusz Kaleta

Bardzo dobry okres notuje Korona Kielce U-18 w Centralnej Lidze Juniorów. W sobotę juniorzy żółto-czerwonych zdobyli bardzo cenne punkty w walce o utrzymanie i w dobrych humorach mogą rozpocząć majówkę. Żółto-czerwoni zagrali koncertowo, wygrywając z ostatnim w tabeli Hutnikiem Kraków 5:1.

Krakowska drużyna wyraźnie odstaje od resztki stawki i niemal na pewno pożegna się już z Centralną Ligą Juniorów. Młodzi Koroniarze robią natomiast wszystko, aby oddalić od siebie widmo spadku. Na wiosnę znaleźli się na fali. W dwóch poprzednich meczach urwali punkty wiceliderowi (remis 3:3 z Zagłebiem Lubin) oraz pokonali lidera (3:1 z Wisłą Kraków), a teraz urządzili sobie strzelecki popis w Krakowie.

Na listę strzelców wpisywało się pięciu różnych graczy. Żółto-czerwoni wyszli na prowadzenie już w 7. minucie meczu za sprawą trafienia Macieja Walkowiaka, a do przerwy prowadzili 2:0, kiedy podwyższył Maksymilian Kiełb. Kolejne bramki padały szybko po przerwie. W 55. minucie na 3:0 trafił Szymon Majewski, a cztery minuty później na 4:0 Milosz Strzeboński.

Hutnik, który w tym sezonie zdobył tylko dziesięć punktów, zdobył bramkę honorową w 78. minucie za sprawą bardzo ładnego uderzenia Michała Wróbla w samo okienko. Wynik na 5:1 w samej końcówce ustalił Jakub Przybysławski.

Dzięki tej wygranej Korona U-18 zrównała się w tabeli punktami z Gwarkiem Zabrze oraz Lechią Gdańsk. Dalej znajduje się w strefie spadkowej, ale traci tylko jeden punkt do bezpiecznego UKS SMS Łódź, który ma jednak dwa mecze rozegrane mniej. W sobotę łodzianie zmierzą się w bardzo istotnym dla żółto-czerwonych meczu "na dole tabeli" z Gwarkiem. 

Korona natomiast w kolejnej kolejce podejmie na swoim stadionie Legię Warszawa. Spotkanie 27. kolejki odbędzie się w niedzielę, 9 maja o godz. 16:00.

Hutnik Kraków U-18 - Korona Kielce U-18 1:5 (0:2)

Bramki: Wróbel (78') - Walkowiak (7') Kiełb (27'), Majewski (55'), Strzeboński (59'), Przybysławski (89')

fot: Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group