Fenomenalny gol z przewrotki i dwie asysty. Show Marcina Cebuli przeciwko Lechowi

17-04-2021 21:38,
Mateusz Kaleta

Marcin Cebula, były wieloletni piłkarz Korony Kielce, znowu skradł show w PKO Ekstraklasie. 25-latek został bohaterem Rakowa Częstochowa w meczu z Lechem Poznań - zdobył przepiękną bramkę przewrotką i zanotował do tego dwie asysty. Raków pokonał "Kolejorza" w debiucie trenerskim powracającego do Poznania Macieja Skorży 3:1.

"Ceba" grał w Koronie przez dwanaście ostanich lat, ale przy Ściegiennego nie potrafił pokazać pełni swojego potencjału. W Rakowie błyszczy od początku sezonu. W sobotę znów był liderem swojej drużyny, co udokumentował trzykrotnie w statystykach.

Raków strzelanie rozpoczął już w 10. minucie. Cebula dośrodkował z rzutu rożnego, a piłka w polu karnym trafiła wprost na głowę Frana Tudora, który umieścił ją w siatce. Jeszcze przed przerwą wychowanek Pogoni Staszów popisał się kolejnym precyzyjnym podaniem - tym razem z rzutu wolnego. Po jego dograniu na 2:0 również strzałem głową podwyższył Kamil Piątkowski.

Na początku drugiej połowy trafienie Mikaela Ishaka zmniejszyło rozmiary porażki "Kolejorza", ale parę minut później w roli głównej znów wystąpił Cebula. Tym razem 25-latek wziął wszystko w swoje ręce. Piłkę z prawego skrzydła dośrodkował Piątkowski, który zrewanżował się za asystę, a "Ceba" złożył się w polu karnym do fenomenalnej przewrotki. Piłka po jego strzale skozłowała jeszcze o murawę i zupełnie zaskoczyła Mickey'a van der Harta. Po chwili były gracz Korony utonął w objęciach kolegów.

Raków wygrał z Lechem 3:1 i cały czas pozostaje w walce o medal PKO Ekstraklasy, a może nawet mistrzostwo Polski.

Co warte podkreślenia, nie było to pierwsze trafienie Cebuli przewrotką w tym sezonie. W meczu 2. kolejki 25-latek złożył się do efektownych nożyc, trafiając w ten sposób w wygranym 3:1 przez Raków meczu z Lechią Gdańsk. Bramkę z tego meczu można zobaczyć W TYM MIEJSCU.

Marek Papszun przestawił Cebulę na pozycję ofensywnego pomocnika i wychodzi mu to na dobre. W 19 występach w tym sezonie zdobył już pięć bramek i miał siedem asyst. Jego kontrakt z Rakowem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

W meczu z Lechem w drużynie Rakowa zagrało także dwóch innych byłych piłkarzy Korony Kielce. Daniel Szelągowski wszedł na boisko w 69. minucie, a Wiktor Długosz w 86. Iwo Kaczmarski spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

fot: Daniel Mazur / Korona Kielce

Tylko spokój2021-04-17 22:27:32
Spokojnie. Przecież piłkarzyk, sorry - pan piłkarz M. Cebula, wyrwawszy się z Kielc, dokładnie: z kieleckiego sosu odżył. Tutaj nie miał szans na nic. Krótko: co takiego, w ważnych dla Korony momentach i spotkaniach, dał zawodnik - Marcin Cebula? Uratował coś, ocalił, uchronił przed?... Spokojnie, pan Cebula potrzebuje kilku, może kilkunastu spotkań, by swojej karierze dać nowy sens. Jaki? Przekonamy się w przyszłym sezonie. Wszystkiego najlepszego w Częstochowie, panie Marcinie.
Nazwa użytkownika2021-04-17 23:26:18
hmm po raz któryś trzeba zwrócić uwagę ... to nie była żadna przewrotka... tylko tak jak na załączonym tweecie NOŻYCE. Trzeba niestety się nauczyć podstawowych pojęć w piłce nożnej żeby o niej rzetelnie (a nie na zasadzie klikalnych tematów) pisać.
xyz2021-04-17 23:52:06
Przenieśmy stolicę województwa świętokrzyskiego do Częstochowy. Jak tam tak lepiej.