Mistrzostwa świata w Boksie coraz bliżej. W Kielcach znakomita obsada

02-04-2021 09:55,
Mateusz Kaleta

Wielkimi krokami zbliżają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie, jakie w dniach 10-24 kwietnia zostaną rozegrane w Hali Legionów w Kielcach. Nie jest jeszcze znany skład reprezentacji Polski na turniej, ale obsadę potwierdzają rywale. Wiadomo już jednak, że zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet, wystąpią najlepsi zawodnicy i zawodniczki ze Starego Kontynentu.

Do udziału w mistrzoswach świata zostali zgłoszeni wszyscy złoci medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Europy. W turnieju mężczyzn w czarnogórskiej Budvie w listopadzie 2020 roku dominowali Rosjanie, którzy zwyciężyli w 4 kategoriach wagowych, Ukraińcy – trzy wygrane i Bułgarze – dwa złote krążki. W jednej wadze triumfował reprezentant Czarnogóry.

Wszystkie trzy reprezentacje mają tak silną obsadę, że do turnieju w Kielcach zgłosili również zawodników rezerwowych, którzy w awaryjnej sytuacji mogliby zastąpić mistrzów. 

W kadrze Rosji w Hali Legionów o medale powalczą Robert Badalian (49 kg), Alexey Shendrik (56 kg), Mikail Zainulabidov (64 kg), Ivan Onischenko (+91 kg). Ukrainę reprezentować będą Yurii Zakharieiev (69 kg), Illia Tohobytskyi (75 kg) i Mykyta Gorbatenko ( 91 kg), Bułgarię Yasen Radev (52 kg) i Radoslav Rosenov (60 kg), a Czarnogórę Petar Lijesevic (81 kg).

Na liście startowej mistrzostw świata juniorów jest także komplet złotych medalistek listopadowych Mistrzostw Europy w Budvie. W Czarnogórze na podium stanęło aż 6 podopiecznych selekcjonera reprezentacji Tomasza Dylaka. Szeroka kadra Polski nie została jeszcze ogłoszona, ale karty odsłonili już najgroźniejsi rywale.

W na ringu w Kielcach zaprezentują się Czarnogórka Bojana Gojković (57 kg), Rumunka Loreadana-Andreea Marin (60 kg) i Mołdawianka Daria Kozorez (+81 kg). Znakomity skład zaanonsowała federacja Rosji. Wszystkie pięć złotych medalistek ME z Budvy przygotowują się do występu w MŚ w Polsce. W wadze 48 kg ma rywalizować Diana Ermakova, a w wyższych kategoriach razem z Mistrzyniami Europy Lianą Tarasian (54 kg), Azalią Aminevą (64 kg), Anastasiią Khoulevą (69 kg) i Kseniią Olifirenko (81 kg), zgłoszone są Anastasiia Kirienko (54 kg), Iullia Starchenko (64 kg), Olga Petrashko (69 kg), Ivanna Kochnova (81 kg).

Mistrzostwa Świata Juniorów będą wyjątkowym wydarzeniem w historii boksu olimpijskiego w Polsce. 

fot: Suzuki Boxing Night / materiały prasowe

Projekt i wykonanie: CK Media Group