Mistrzowskie starcie, w którym udział weźmie kielczanin. W sobotę Suzuki Boxing Night IV

21-01-2021 20:09,
Redakcja

Przed nami najgorętsze bokserskie starcie tej zimy, w którym nie zabraknie kieleckich akcentów. W najbliższą sobotę w nieodległym Lublinie odbędzie się gala Suzuki Boxing Night IV, podczas której zmierzą się mistrzowie z różnych zakątków świata.

Wydarzenie, które jeszcze pół roku temu gościło w stolicy województwa świętokrzyskiego, tym razem odbędzie się na Lubelszczyźnie. To właśnie tam w ringu staną bokserzy z Polski, Rosji, Czech, Estonii, Litwy, czy Jordanii.

Łącznie podczas gali dojdzie do jedenastu walk transmitowanych na żywo. Wydarzenie uświetni swoją obecnością Umar Kremlev - prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu (AIBA).

Polaków reprezentować będzie między innymi Daniel Adamiec, zawodnik Kieleckiego Klubu Bokserskiego Rushh Kielce. To wielokrotny medalista mistrzostw Polski, który w 2020 sięgnął po krajowe najwyższe laury w kategorii seniorów. Adamiec w najbliższą sobotę w kategorii do 81 kilogramów zmierzy się ze Stivenem Aasem, mistrzem Estonii.

Przypomnijmy, że Suzuki Boxing Night IV – STARCIE MISTRZÓW to już czwarta odsłona gali boksu olimpijskiego pod szyldem japońskiej marki.

Ceremonia ważenia przed galą rozpocznie się już w piątek, 22 stycznia o godzinie 17:00. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem kanałów społecznościowych Suzuki Polska i Polskiego Związku Bokserskiego.

Czwarta edycja gali boksu olimpijskiego odbędzie się w sobotę, 23 stycznia w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Pierwsi zawodnicy skrzyżują rękawice o godzinie 19:00. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w stacji TVP Sport.

Projekt i wykonanie: CK Media Group