Oficjalnie: Korona wypożyczyła obrońcę i ma opcję pierwokupu

09-01-2021 10:14,
Redakcja

Rafał Kobryń został pierwszym zimowym wzmocnieniem Korony Kielce. Kielecki klub wypożyczył 21-letniego obrońcę z Lechii Gdańsk z opcją pierwokupu.

- Cieszę się, że dołączyłem do kieleckiego klubu. Liczę na to, że dostanę szansę na grę, będę mógł się rozwijać i pomóc drużynie w walce o awans. Korona ma bardzo perspektywiczny zespół - mówi Rafał Kobryń.

21-latek gra na pozycji prawego obrońcy. W obecnym sezonie zagrał w dwóch spotkaniach - w PKO Ekstraklasie przeciwko Górnikowi Zabrze i raz w Pucharze Polski przeciwko Stali Stalowa Wola. W zespole Piotra Stokowca przegrywał rywalizację z Karolem Filą. W poprzednich rozgrywkach zaliczył siedem występów na najwyższym szczeblu.

Rafał Kobryń jest wychowankiem APLG Gdańsk, skąd w 2015 roku trafił do gdańskiej Lechii, gdzie grał w grupach młodzieżowych. Od 2018 był członkiem pierwszego zespołu. W sezonie 2018/19 piłkarz trafił na wypożyczenie do Chojniczanki Chojnice, którą wówczas prowadził trener Maciej Bartoszek. 

- Od czasów naszej wspólnej pracy w Chojniczance zrobił widoczne postępy. Rozegrał kilka dobrych spotkań w Ekstraklasie. Jest to bardzo ambitny obrońca, dobrze grający w kontakcie z rywalem, silny fizycznie. Jest wiele elementów które skłoniły nas do tego transferu - podkreśla na łamach klubowej strony trener Maciej Bartoszek. 

fot: Daniel Mazur / Korona Kielce

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

Judasz2021-01-09 13:06:35
Raczej wygląda, że Korona robi uzupełnienia składu, a nie wzmocnienia. Prawy obrońca i napastnik z Łagowa. Po co było mówić, że będą wzmocnienia, jak w kasie pusto i wymyślanie koła na nowo.
ziemniak2021-01-09 13:56:38
droga redakcjo nie uzywajcie duzych slow typu wzmocnienie , Korona wypozyczyla obronce ,racja,a czy wzmocnienie okaze sie jak zacznie sie runda rewanzowa
Aaa2021-01-09 17:10:14
Transfer wydaje się całkiem ok ale wyjdzie w praniu, Grzelu miał być gwiazdą a okazało się, że nie może się przebić do wyjściowego składu.

Projekt i wykonanie: CK Media Group