Ten mecz i runda pokazała, że jest nad czym pracować w nadchodzącej przerwie

14-12-2020 08:45,
Michał Gajos

Za Koroną Kielce ostatni mecz w rundzie jesiennej i 2020 roku. W długo wyczekiwanym starciu z Radomiakiem Radom, kielczanie ulegli 0:2. – Ten mecz i runda pokazała nam nad czym musimy pracować w nadchodzącej przerwie – powiedział po spotkaniu kapitan Korony, Jacek Kiełb.

Niedzielne zawody rozpoczęły się stosunkowo dobrze dla gospodarzy. Jednak stracona w 20. minucie bramka zdecydowanie podcięła im skrzydła i w dalszej fazie meczu obserwowaliśmy Koronę, jaką dobrze znamy z przebiegu całej rundy – niedokładną i nieskuteczną. – Zaangażowania nie można chłopakom odmówić. Mamy dużo elementów do poprawy, ale także dużo czasu na ich korektę. Mocno wierzę, że jeśli wyzbędziemy się błędów, to na wiosnę zobaczymy inną Koronę. W końcu przepracujemy normalne okres przygotowawczy i będzie wszyscy razem, ponieważ wiemy jaki czas mamy za sobą. Każdy z chłopaków musi odpocząć, wrócić do rodzin i od nowego roku wrócimy z naładowanymi akumulatorami. Bardzo mocno w to wierzę, że druga runda będzie zdecydowanie lepsza – podkreśla Jacek Kiełb.

Kielecko-radomskie stracie ponownie, po ponad 15 latach, zelektryzowało fanów obu ekip. Zwycięzcy radomianie nie ukrywają  radości. – 15 lat Radomiak czekał na ten mecz. Jak wiemy klubu i miasta nie darzą się sympatią, dlatego bardzo się cieszę, że dzisiaj wygraliśmy ten mecz 2:0. Wracamy z podniesioną głową i myślę, iż każdy kibic, jak i mieszkaniec będzie bardzo szczęśliwy z tego rezultatu. Jeśli chodzi o wydarzenia na boisku, to byliśmy lepszą ekipą, mieliśmy więcej sytuacji, w których często brakowało dokładności. Gdyby udało się je lepiej rozwiązać zamknęlibyśmy ten meczu już nawet w 1. połowie - podsumował zawodnik Radomiaka, Mateusz Radecki.

Korona Kielce wznowi ligowe zmagania 20 lutego, kiedy zagra na wyjeździe zaległe spotkanie z Widzewem Łódź. Runda wiosenna ruszy tydzień później.

Ale teraz nie wiem co o nim sądzić.
Piłkarzy mamy, takich nijakich, ale zaangażowanie u nich na niskim poziomie.
Jeśli się nie wzmocnimy, to możemy się nie utrzymać.
Głowonóg2020-12-14 13:53:01
Ucieli im jaja
drąg2020-12-14 15:36:57
Ten mecz i runda pokazała, że pora poszukać innego zajęcia bo na samym nazwisku to się długo nie pojedzie. Zaniedbania treningowe z paru lat, nie są do odrobienia w jednym okresie przygotowawczym. Dla naszej młodzieży potrzebny jest trzon doświadczonych piłkarzy ale z jakością i to na na dziś. I liga jest bardzo słaba między innymi dla tego, że wystawiani są emeryci. I liga to bezpośrednie zaplecze ekstraklasy i powinna być górna granica wieku 27 lat. Jest dużo drużyn od 3 ligi w dół w których "gwiazdorzy" mogą popularyzować piłkę nożną