Futbolowe Mistrzostwa Świata w Katarze: wszystko Co musisz wiedzieć

10-11-2020 15:07,

Światowe święto piłki odbędzie się już za dwa lata i będzie to prawdziwa uczta dla kibiców. Turniej rozpocznie się 21 listopada i będzie trwał do 18 grudnia 2022 roku. O miejsce walczyć będzie także nasza reprezentacja i jeśli piłkarze z Polski dobrze się sprawdzą, przyniesie kibicom dużo emocji. Zobaczmy, co trzeba wiedzieć o nadchodzącym turnieju.

Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze 2022

To już 22 taki turniej w historii i drugi, który będzie toczył się w całości na kontynencie azjatyckim. Wezmą w nim udział 32 drużyny z całego świata, podzielone na osiem grup. Rozegrany zostanie także mecz o trzecie miejsce. O organizację turnieju ubiegały się także Stany Zjednoczone, Japonia, Australia oraz Korea Południowa. Konkurencja była więc mocna. Katar zwyciężył między innymi znakomitą propozycją aren sportowych. Mistrzostwa będą rozgrywane na ośmiu supernowoczesnych stadionach, większość z nich znajduje się wciąż w budowie lub w renowacji. Najmniejsze stadiony, takie jak Al-Thumama i Ras Abu Aboud będą miały pojemność 40 000 miejsc, natomiast największe z nich, znajdujący się w obszarze Doha Lusail pomieści aż 80 000 kibiców. Wszystkie stadiony będą zadaszone, a nawet wyposażone w klimatyzację, niezbędną przy wysokich temperaturach. Budowana jest także sieć dróg, dzięki której będzie można łatwo i szybko przemieszczać się po kraju podczas mistrzostw.

Organizatorzy spodziewają się tłumów, zaś władze Kataru stawiają na turystykę i liczą na to, że sportowe święto pozwoli im także wypromować markę kraju. Jeśli nie wybieracie się do Kataru, będziecie mogli obejrzeć te mistrzostwa w telewizji. Został wybrany także symbol mistrzostw, który zainspirowany tradycyjnym arabskim wzornictwem. Ma on kształt liczby osiem, co nawiązuje do stadionów, a fale mają przypominać także pustynne wydmy. Oficjalnymi partnerami mistrzostw zostały już największe firmy takie jak Adidas, Coca-Cola oraz linie lotnicze Qatar Airways. Prawa do transmisji w Polsce zakupiła TVP, będą więc one emitowane w telewizji publicznej. Jeśli natomiast chcielibyście odwiedzić Katar, warto śledzić stronę FIFA, ponieważ będą na niej już wkrótce dostępne bilety. Na większość meczów zapewne bilety nie będą dostępne dla każdego fana i będzie obowiązywało losowanie. Droga do turnieju z pewnością nie będzie dla Polski łatwa, ponieważ nasza drużyna narodowa jest oceniana jako średniak pod względem szans na awans. Możemy się spodziewać, że zakłady sportowe o awans Polaków do finałów mistrzostw będą cieszyły się dużą popularnością, a mecze na pewno dostarczą dużo emocji.

Będą to pierwsze futbolowe mistrzostwa świata, odbywające się na Półwyspie Arabskim, co samo w sobie wiąże się z pewnymi trudnościami. Dotyczy to przede wszystkim temperatur. Katar należy do najgorętszych miejsc na świecie i upały przekraczają tam ponad 50 stopni Celsjusza. To dlatego właśnie zamiast latem, igrzyska odbędą się w nietypowym terminie między listopadem a grudniem, gdy jest nieco chłodniej.  Choć na początku pojawiały się zarzuty względem organizatorów, między innymi dotyczące bezpieczeństwa w pracy dla pracowników budujących stadiony, to dziś są one już przeszłością. Katarczycy przejęli się tymi zastrzeżeniami i dziś już starannie dbają o dobro zatrudnionych, współpracując z międzynarodowymi organizacjami. Gospodarcze będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, a więc możemy spodziewać się bajecznej oprawy niczym z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Można mieć więc wszystkim pewność, że Futbolowe Mistrzostwa Świata wypadną świetnie.

 

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group