Prezes Rakowa zachwycony Szelągowskim. "Warto było pięć razy jeździć do Kielc na rozmowy"

22-11-2020 21:06,
Redakcja

Daniel Szelągowski, wychowanek Korony Kielce, został bohaterem Rakowa Częstochowa w 10. kolejce PKO Ekstraklasy. 18-latek pojawił się na boisku w 83. minucie, zmieniając Marcina Cebulę, a siedem minut później po kapitalnej, indywidualnej akcji zdobył bramkę na wagę remisu.

Szelągowski przyjął piłkę jeszcze na własnej połowie i pognał z nią pod samą bramkę "Kolejorza". Po drodze mijał rywali jak tyczki na treningu. Nie byli w stanie go powstrzymać ani Bohdan Butko, ani Tymoteusz Puchacz. Na koniec rozpędzony wychowanek Korony ograł jeszcze Ľubomíra Šatkę i mierzonym strzałem pokonał Filipa Bednarka.

Zachwytu nad Szelągowskim nie krył Wojciech Cygan, prezes Rakowa. "Warto było 5 razy jeździć do Kielc na rozmowy" - napisał w mediach społecznościowych po spotkaniu. Dla Szelągowskiego było to premierowe trafienie w barwach Rakowa Częstochowa.

Raków zremisował z Lechem 3:3. Dwie asysty w tym spotkaniu zantował inny z byłych piłkarzy Korony - Marcin Cebula, który celnie podawał przy golach Iviego Lopeza i Oskara Zawady.

fot: Raków Częstochowa

Transfer2020-11-22 21:31:56
Mówiłem, że za tanio poszedł.
Kibic2020-11-22 22:10:59
????‍♂️????‍♂️????‍♂️
Z2020-11-22 22:32:58
Cebul 2 asysty a Szelagowski po indywidualnym rajdzie przez pol boiska zdobywa bramke na 3-3 w meczu z Lechem (mijajac chyba 4 zawodnikow Lecha!)
Jak mozna bylo puscic takich zawodnikow z Korony... to na takich pilkarzach powinnismy budowac sklad:
Osobinski Szelagowski Kaczmarski Cebula Lisowski Pretnik Sowinski i wielu innych z olbrzymim potencjalem.
Wychodzi na to, ze wiekszosc specow w klubie to anty znawcy, ktorzy nie chcieli badz nadal nie chca stawiac na tych chlopakow!
Nie mieli nigdy do czynienia z tak zdolna mlodzieza i poprostu oni zawiedli bo nieumiejetnie ich wprowadzali badz poprostu tego nie robili !!
Lisu zalicza po jakies 5-10min w kocowkach co kilka rozgrywek.
Osobinski dostal 1 szanse w PP a Koziol ostatnio nie blyszczy...
Kaczmarskiego probuje sie juz zrzucic na lawe bo przyszedl hiszpan... T. Bartoszek do niedawna nie wiedzial, ze Sowinski gra w podstawowym skladzie rezerw jak rowniez ze juz zbieral minuty w pierwszej druzynie... przyszla masa szrotu kilku sredniakow i ze dwoch przyzwoitych zawodnikow a naszych chlopakow nadal sie marnuje.
Gdyby Dlugosz nie udowodnil ostatnimi wyczynami w ofensywie (udzial przy wszystkich sytuacjach bramkowych/ wywalczonych karnych) to nadal grzalby lawe i dostawalby 5 min co trzeci mecz...
Wole naszych chlopcow plus kilkua wzmocnien typu Podgorski i budowac druzyne na lata z chlopcow 19-20 letnich z kielc i okolic.
krzysiek2020-11-22 22:33:54
I pomyśleć ,że gdyby Korona nie była zmuszona go sprzedać to teraz prawdopodobnie walczylibyśmy z Łksem i Termalicą o awans...
A tak to w ataku gra ten chimeryczny Thiakane.
True2020-11-23 07:41:55
Konsorcjum menadzerskie Korona. CBA do klubu !!!!
Nikt2020-11-23 07:59:39
Przy niektórych metodach zarządzania to nawet Lasy państwowe by padły .
Adam2020-11-23 09:23:19
Widac Gino Lettieri swietny fachowiec do dobrych interesow. Biegaly jakies czeczariczie z ljojami kopiac sie w czolo, agenci zgarniajac prowizje. Piekna pralnia brudnej kasy.
drąg2020-11-23 10:26:40
Tak bardzo krytykowany przez "polskich fachowców" przepis, obowiązkowej gry młodzieżowca doprowadził do tego, że tacy jak Szelągowski mogą zaistnieć. Adam spłycasz sprawę do Lettieriego, a policz ile lat miasto rządziło Koroną. Jakimś cudem tylko w Koronie nie było zdolniej młodzieży, chociaż w 2008 juniorzy zostali mistrzami Polski.
Bob2020-11-23 13:09:51
Lubawski zatrudniał wuefistów i Wenta to samo robi.
Judasz2020-11-23 13:51:40
@Z
pisz pod jednym nickiem, a nie rznij głupa. Szelągowski i Cebula chcieli odejść i odeszli. Z pretensjami do Zająca, bo tak rządził klubem.
Długosz udowodnil, że daje rade i gra. Ma na siłe grać gośc co nie potrafi pilki przyjąć? Wtedy będziesz zwalniał trenera, bo wyników nie ma. Kto niby się marnuje? Lisowski wchodzi i poza chaotycznym bieganiem nic nie ma. Kaczmarski gra wszystko, w jednym meczu dał mu trener odpocząć, żeby go po prostu nie zajechać, bo tylko 16 lat. I tak właściwie gra za dużo, bo w takim wieku powinien nie grać więcej niż 80min. Ostatnie minuty są najgorsze dla przeciążeń, amlody nie ma masy mięśniowej, która stabilizuje stawy. Jak zerwie więzadła krzyzowe i nie wróci do formy, to będziesz pisal, że cienki jest i go wywalić. Osobiński puszcza farfocle w rezerwach. Już Lettirri robil swoje doświadczenia w ekstraklasie z bramkarzem, wystarczy tych twoich genialnych pomysłów rodem Lettieri, , gdzie mamy bramkarza na poziomie ekstraklasy, a na siłę ma grać inny bo młody. W dodatku, gdzie nasza obrona sama stwarza przeciwnikowi sytuacje, to jeszcze dac bramkarza co będzie niepewny.
@Adam2020-11-23 14:36:12
Ale przecież Bartoszek też nie wystawiał Szelągowskiego w meczach decydujących o utrzymaniu. Dopiero zaczął go wystawiać w meczach, w których nie graliśmy już o nic.
koronka2020-11-23 16:57:51
@JUDASZ
a kiedy ty widziałeś Osobińskiego w rezerwach bo nie wiem.... może w jakimś dzikim zwidzie hehe. Takiś znawca a na mecze rezerw nie chadzasz bo nawet nie wiesz kto broni... i nie obrzucaj błotem jak nie sprawdziłeś MĄDRALO Powinieneś przeprosić OSOBIŃSKIEGO... jak masz JAJA