Mocny transfer Chrobrego tuż przed meczem z Koroną. Bierze piłkarza z Lecha Poznań

29-08-2020 17:37,
Michał Gajos

Już w niedzielę pojedynek pomiędzy Chrobrym Głogów a Koroną Kielce. Obydwa zespoły, na godziny przed pierwszym gwizdkiem, zdążyły jeszcze wzmocnić swoje kadry. W piątek kielecki klub zakontraktował Piotra Basiuka, a w sobotę solidnego wzmocnienia dokonali pomarańczowo-czarni. Szeregi Chrobrego wzmocnił grający ostatnio w Lechu Poznań Tomasz Cywka, który ma w swoim dorobku ponad sto występów na Wyspach Brytyjskich w angielskiej Championship.

Cywka bez dwóch zdań będzie solidnym wzmocnieniem drugiej lini głogowian. Gra na pozycji defensywnego pomocnika i może zadebiutować już w meczu z Koroną. Chrobremu pomoże przede wszystkim swoim ograniem i doświadczeniem.

32-letni gliwiczanin znaczną część swojej kariery spędził w Wielkiej Brytanii. Pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w drużynie Gwarka Zabrze, w której dzielił szatnię z… Przemysławem Trytko. Na Wyspy trafił wieku osiemnastu lat, kiedy w 2006 roku podpisał kontrakt z występującym w Premier League – Wigan Athletic. Jego klubowymi kolegami byli między innymi: Emile Heskey czy Antonio Valencia. U boku tych świetnych graczy, na najwyższym szczeblu rozgrywek, nie udało mu się jednak zadebiutować. I choć w części spotkań był rezerwowym, to nie dostał nigdy szansy od ówczesnego trenera Paula Jewella. Z ekipą „The Latics” związany był do 2010 roku, lecz większość czasu spędził na wypożyczeniach (odpowiednio w: Oldham Athletic i Derby County). 

Po czteroletniej przygodzie w Wigan reprezentował jeszcze barwy: Derby, Reading, Barnsley FC, Blackpool i Rochdale. Łącznie na zapleczu Premier League wystąpił w 113 spotkaniach, w których zanotował 15 bramek i 13 asyst.

W 2015 roku wrócił do Polski. 1 lipca parafował umowę z Wisłą Kraków. Przy Reymonta spędził 3 lata, a następnie w lipcu 2018 roku został zawodnikiem Lecha Poznań. Po wypełnieniu kontraktu z Lechem został wolnym zawodnikiem. Sytuację wykorzystał Chrobry, który zatrudnił Cywkę na rok, zastrzegając sobie prawo do przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy.

Pomarańczowo-czarni, z Cywką w składzie, podejmą w niedzielę w meczu 1. kolejki Koronę Kielce. To spotkanie o godz. 12:40.

fot: Chrobry Głogów / materiały prasowe

PARTNEREM RELACJI JEST PROKODER STUDIO

Wasze komentarze

megaotto2020-08-29 19:11:15
3 pkt i bagaż 3 bramek..... mamy się modlić ?
R2020-08-29 19:17:14
Kogo się bać. On rok w piłkę niegral
Judasz2020-08-29 23:37:29
Wzmocnienie, a kiedy ostatnio grał?

Projekt i wykonanie: CK Media Group