Eksperci o Koronie: Bartoszek nie zostanie przy takiej prowizorce. 30 lipca pakuje walizki

21-07-2020 08:20,
Mateusz Kaleta

Niepewna jest sytuacja Korony Kielce. Za około miesiąc ruszy nowy sezon I ligi, a kielecki klub bez dokapitalizowania nie będzie w stanie wystartować w rozgrywkach, nie mówiąc już o zbudowaniu kadry i podpisaniu kontraktów z piłkarzami i trenerami. Za dziesięć dni wygasa m. in. umowa trenera Macieja Bartoszka. Choć 44-latek chciałby zostać w Koronie, w nieskończoność czekać nie będzie. O zespole żółto-czerwonych dyskutowali eksperci w poniedziałkowej "Misji Futbol" - wspólnym magazynie Onetu i Kanału Sportowego.

- Trener Bartoszek nie wie, co robić. Ma umowę do 30 lipca, niedługo musi zacząć trenować zespół, ale w tym momencie jest to jedna wielka niewiadoma - podkreślił Łukasz Olkowicz - dziennikarz "Przeglądu Sportowego".

Temat od razu zszedł na wątek niemieckich właścicieli oraz braku dokapitalizowania. - Co pocieszające, to jest grupa polskich biznesmanów, która chce przejąć klub. Wszystko zależy od Niemców - zaznaczył dziennikarz.

Do dyskusji włączył się Mateusz Borek. - Jak rozumiem, ci Niemcy nie mówią po polsku, prawda? Bo tak sobie pomyślałem, że gdyby rozumieli i słuchali tych głupot, jakie wygaduje prezes Zając... - zaczął Borek. Nie dokończył, bo wtrącił mu się Tomasz Smokowski: - Myślę, że ktoś im to tłumaczy. Sądzisz, że oni nie kontrolują niczego? - zapytał.

Ostatnie zdanie należało do Łukasza Olkowicza. - Możemy wprost powiedzieć. Trener Bartoszek nie zostanie w Koronie Kielce w takiej sytuacji, jakiej obecnie znajduje się klub - a więc z tymi właścicielami i przy takiej prowizorce, jaka jest do tej pory w Koronie. 30 lipca kończy mu się kontrakt. Jak tak dalej pójdzie, to spakuje walizki i wyjedzie z Kielc - skwitował.

Nowa umowa dla szkoleniowca Korony Kielce jest już gotowa. Klub nie podpisze jej bez pewności wypłacalności. W tym roku urlopy kielczan będą ekstremalnie krótkie, ponieważ nowy sezon rozgrywkowy I ligi ruszy już pod koniec sierpnia. Czy w tych rozgrywkach wystartuje zespół Korony Kielce? W jakim składzie? To pytania, na które dziś nikt nie zna odpowiedzi. 

fot: Anna Benicewicz-Miazga

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

ja2020-07-21 09:17:30
Niech idzie i tak go nikt konkretny nie weźmie, a nawet jeśli to na chwilę. Komu nie pasuje niech odejdzie - zresztą trzeba szukać oszczędności gdzie się da
Robert2020-07-21 09:22:12
Tak sobie myślę: o co tym Niemcom chodzi? Z jednej strony pier....ą, że zostają, że im zależy na dalszym wspieraniu Korony, a z drugiej mają ją gdzieś... Taki pies ogrodnika. Albo pokażcie, że faktycznie wam na Koronie zależy, albo ogłoście publicznie: nie chcemy/nie stać nas na dalsze wspieranie klubu, szukamy kogoś, kto od nas klub odkupi. A tak to lecą w eter sprzeczne sygnały i nikt nie wie, na czym stoi
akurat Bartoszek2020-07-21 09:25:44
to teraz najmniejszy problem, bardziej bym sie martwil czy to nie oznacza upadlosci i A klasy
Zając udaje strusia2020-07-21 09:47:23
i chowa głowę w piasek.
Pero2020-07-21 10:10:12
Ktoś rozmawiał z Niemcami bezpośrednio? choćby przez telefon?
Mam tu na myśli Wentę, dziennikarzy, przedstawi cela Suzuki?
Czy tylko Zając kontaktuje się z nimi i jest przekaźnikiem do władz miasta?
może na łączach, coś nie styka?,, albo co gorsza jest jak w radiu Erewań
Brzuchol2020-07-21 11:01:03
Dziękujemy Wento za udupienie Korony
kkfan2020-07-21 11:07:19
a co z kasą od Ekstraklasa S. A.? Korona dostanie blisko 10mln zł (artykuł na Interii). Co się stanie z tymi pieniędzmi? Może można to jakoś zagospodarować aby pomóc klubowi?
Kielmar2020-07-21 11:45:41
Przecież to jest jawne działanie większościowego udziałowca na szkodę spółki. Tyle, że mają nas ( Koronę) w garści bo można zgłosić do prokuratury oraz równocześnie wniosek o upadłość ale co on Koronie da ? Sytuacja patowa, daj Bóg aby się rychło rozwiązała....
Kielmar2020-07-21 11:47:59
Sytuacja patowa bo z jednej strony można złożyć do prokuratury wniosek o działanie większościowego udziałowca na szkodę spółki Korona i jednocześnie wniosek o upadłość ale co on Koronie da ??
Kibic2020-07-21 11:51:26
Ponad dziewięć baniek z ekstraklasy wpada do kasy klubowej
Zaraz kolejny bonus z canal +
I co i mało wszystkim
Za to nie da się grać???
JareCKi2020-07-21 11:53:43
Niech otchodzi kto go weźmie gówno zrobił w Koronie
&JareCKi2020-07-21 14:10:10
A co,niemiecko-włoski gnom zrobił więcej przez 2 lata?.Przynajmniej zespól za Bartoszka zaczął tworzyć zespół i jakość.
Zapytanie-12020-07-21 17:16:52
Czy redakcja COŚ wie o działaniach KIBICÓW w celu ratowania KORONY? Chętnie się w kilku przyłączymy!
To że spółka to wydmuszka to rzecz powszechnie znana ale Stowarzyszenie mogło by od SYNDYKA dokupić znak towarowy KORONA KIELCE i powoli w przyszłym roku odbudować KORONĘ!
Udało się z Pogonią i Widzewem może nie będziemy gorsi!
To że Kielczanie przebiją WIŚLAKÓW w ratowaniu klubu to nawet nie marzę.
DO &JareCKi2020-07-21 18:04:24
ja nic takiego nie widziałem to słaby trener nic nie wniósł zdobył mniej punktów niż przednicy ma układy z dziennikarzami z starych czasów i go promują na siłę. Ja jestem za Grzesikiem jeśli nie bezie kasy. Bartoszek minimum 20 tyś bierze
Do tych co liczą2020-07-21 19:01:20
do tych co liczą na 10 mln. Te pieniądze Korona już dostała i wydała
9otec2020-07-21 19:43:50
Zając powiedział że Korona nie spadnie to nie spadnie, kiedyś mówił też coś o tym, że w Kielcach budują klub na europejskie puchary. Czemu nikt mu nie wierzy? Ludzie, dajcie mu szansę!!
kibic2020-07-21 20:27:16
Koronę udupił niejaki Lubawski kiedy ją sprzedał niepoważnym ludziom. Wenta jest ofiara całej tej sytuacji. Parafrazując, poprzedni władca Kielc odchodząc z urzędu pozostawił po sobie g...o w wentylatorze, który po przejęciu władzy uruchomił obecny władca. Wenta dla mnie nic nie znaczy, ani to brat ani swat, ale nie można winić człowieka tylko dlatego, że to kogoś polityczny wróg. A po drugie, decyzje o takiej czy innej polityce miasta wobec klubu podejmuje nie Wenta, tylko rada miasta. To informacja dla internetowych cymbałów, prawdopodobnie wyznawców PiS. I nie wiem czy czasem ta sekta nie ma tam większości.
kibic2020-07-21 20:31:42
P.S. I jeszcze jedno. To wy kibice Korony Kielce spuściliście drużynę do I ligi i doprowadziliście klub do tego stanu, bo nie reagowaliście na to, co się tam wyprawiało. Udawaliście, że wszystko jest w porządku i zagłaskaliście "tego kota" na śmierć.
Sumek2020-07-21 21:29:40
Miasto i tak długo sponsorowanego Koronę i za To należy mieć szacunek do Lubawskiego baz Niego już 12 lat temu bylibysmy6 w 4 lidze a wiadomo że miasto nie jest w stanie sponsorowac klub i dlatego sprzedali pierwszemu lepszemu NIK nie spodziewał się że tak to się skończy na Koronę chodzę 42 lata i tak będę chodził nawet jak będzie b klasie
anonim2020-07-22 09:26:08
pismaki jak zwykle musza na swoim postawic Bartoszek zostanie jezeli sie wszystko ułozy bo teraz na to wcyhodzi ze tylko z nim jest szans na powrot do ekstraklasy
koronka2020-07-22 09:47:03
@kibic
Masz rację - jest dokładnie tak jak napisałeś. To się szumnie nazywa CIĄGŁOŚĆ WŁADZY. Nie jest możliwe równanie wszystkiego z ziemią po poprzedniku i ustawianie od nowa. ( to by dopiero było - teraz czasem widać takie próby i widać do czego prowadzą)
koronka2020-07-22 09:59:56
P.S do kibic
Nie czuję w tym w ŻADEN sposób swojej winy. Kibicować będę ZAWSZE, bez względu na ligowe tabele. Na resztę mój wpływ był ŻADEN; ani na transfery, ani na skład na boisku, ani na decyzje zarządu, ani na postępowanie właścicieli, ani na zatrudnianie czy zwalnianie pracowników. Wiele razy moje odczucie było takie,że KLUB powinien być prowadzony INACZEJ, ale mogło to się tylko skończyć wpisem na forum... myślę, że zbyt dużą ODPOWIEDZIALNOŚĆ starasz się zrzucić na tych, od których wbrew pozorom niewiele zależy..
@Sumek
Dla takich KIBICÓW jak TY WIELKI SZACUNEK. Tak zachowuje się PRAWDZIWY KIBIC. Pozdrawiam i życzę wytrwałości i TOBIE i sobie.
kibic2020-07-22 20:31:08
do koronka
Jako kibic Korony miałeś narzędzie, żeby zmusić właścicieli i władze klubu do działań. Wystarczyło o wiele wcześniej reagować na to co tam się działo bojkotując mecze poprzez nie kupowanie biletów i karnetów.. To jest zawodowstwo i nic tak nie pobudza do działania jak brak pieniędzy w kasie. Jeśli władze klubu widzą, ze kibice płacą za bilety mimo, że drużyna gra piach, to nie reagują bo i po co mieliby to robić? W wielu zakładach pracy jest sytuacja podobna. Dopóki płacą, nie trzeba się wysilać. Jak zaczną reagować, to trzeba się brać do roboty.
koronka2020-07-23 09:51:56
@ kibic
Potrafię zrozumieć Twoje rozgoryczenie ale przerzucanie odpowiedzialności na kibiców nic tu nie zmieni. Przecież frekwencja na stadionie od miesięcy była jedną z najniższych w e-klasie. Jak widać niewiele to dało, jeśli chodzi o decyzje zarządu. Nie wiem czego oczekiwałeś jeszcze od kibiców... Ja NARZĘDZI nie mam ŻADNYCH, nie jestem WŁAŚCICIELEM KLUBU i nie mogę zmieniać zarządu. Nie mam też wpływu na politykę jaką prowadzi zarząd KLUBU... może sprecyzuj czego oczekujesz od KIBICÓW, bo nie kupowanie biletów i karnetów to na tę PATOLOGIĘ która dzieje się w KORONIE od kilku lat trochę za słabe.....to tak jakbyś CHOLERĘ leczył ŚWIĘCONĄ WODĄ....

Ostatnie wiadomości

Industria Kielce podała plan przygotowań do nowego sezonu. W trakcie cyklu wicemistrz Polski wystąpi w dwóch turniejach towarzyskich.
Piłkarze ekstraklasowej Korony Kielce już jutro (w sobotę 15 czerwca) odbędą swój pierwszy przedsezonowy trening.
Polski Związek Piłki Nożnej dokonał reformy II, III i IV ligi. O awansie do wyższej klasy rozgrywkowej zdecydują dwustopniowe baraże. Nowy system rozgrywek wchodzi w życie już w zbliżającym się sezonie 2024/2025.
Prawie 30 zawodników stawiło się na V eliminacji w/w turnieju. Tym razem w stolicy województwa świętokrzyskiego zameldowali się goście z Tarnowa. Po kilku godzinach zmagań organizatorzy wyłonili ścisłe podium.
Już dziś (14 czerwca) rusza piłkarskie EURO 2024. Na początek gospodarze Niemcy zmierzą się ze Szkocją.
Przed Koroną Kielce nowy sezon PKO BP Ekstraklasy. Dla „żółto-czerwonych” pod względem organizacyjnym ważne będą najbliższe dni.
21 klubów zgłosiło chęć gry w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Wśród zespołów jest Industria Kielce, OTP Bank - PICK Szeged czy HBC Nantes.
W czwartek prezes Korony Karol Jakubczyk spotkał się z kieleckimi dziennikarzami, by przedstawić sytuację finansową żółto-czerwonych. – Budżet na przyszły sezon będzie podobny do tego z poprzedniej kampanii. Dzięki niemu jesteśmy w stanie rywalizować na najwyższym szczeblu rozgrywek, a także osiągnąć zakładany cel – mówi sternik Korony.
Otwiera się nowy rozdział w dziejach Korony Kielce. Począwszy od zmiany prezydenta miasta, przez wymianę Rady Nadzorczej oraz prezesa klubu, po rotacje na pomniejszych stanowiskach. Kolejnym etapem rewolucji jest dopinanie umów sponsorskich. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość współpracy między Koroną, a Suzuki Motor Poland.
Industria Kielce podpisała umowę na promocję stolicy regionu świętokrzyskiego. Jak będzie ona wyglądała? – Umowa jest ponadstandardowa, pracowaliśmy wspólnie nad nią przez ostatnie miesiące, po to, aby promocja miasta miała inny wymiar niż dotychczasowe tego typu kontrakty – powiedział wiceprezes Paweł Papaj.
Tuż po zakończeniu sezonu szeregi Korony Kielce opuścił Bartosz Kwiecień, a więc piłkarz, który miał kluczowy wkład w utrzymanie żółto-czerwonych na najwyższym szczeblu rozgrywek. Początkowo mogło się wydawać, że nowa władza nie przewidziała dla niego miejsca w składzie. Nic bardziej mylnego.
W czwartek w siedzibie klubu odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem prezesa Karola Jakubczyka. Nowy sternik żółto-czerwonych ogłosił, że jego celem osiągnięcie samowystarczalności finansowej Korony Kielce. W zrealizowaniu zadania ma pomóc firma Formaster, właściciel marki Dafi.
Potwierdziły się wczorajsze medialne spekulacje dotyczące obsady stanowiska dyrektora ds. marketingu w kieleckim klubie. Nowym szefem tego działu w Koronie został Rafał Kielczyk.
Dziś (13 czerwca) Industria Kielce podpisała umowę promocyjną z miastem Kielce. Za jej realizację klub otrzyma ponad trzy miliony złotych.
Kolejne nazwiska łączone z transferem do Korony Kielce. Tym razem są to gracze spadkowiczów z PKO BP Ekstraklasy.
Napastnik Korony Kielce Adrián Dalmau znalazł się na celowniku beniaminka hiszpańskiej Segunda División CD Castellón. Taką informację podała lokalna hiszpańska gazeta Super Deporte.
Andreas Wolff, Dylan Nahi, Alex Dujszebajew, Nicolas Tournat oraz Artsem Karalek zostali nominowani do najlepszej „siódemki” sezonu 2023/2024. Plebiscyt potrwa do 23 czerwca.
Paweł Tomczyk został nowym dyrektorem sportowym Korony Kielce. Co przekonało go do objęcia tej funkcji oraz z jakich kierunków transferowych będzie korzystał?
Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy podał terminarz inauguracyjnej serii gier nowego sezonu rozgrywek. Ważne zmiany godzin!
Xavier Dziekoński zostanie wykupiony z Rakowa Częstochowa i będzie kontynuował karierę w Koronie Kielce. Sytuacje kontraktowe pozostałych zawodników nie zostały jeszcze wyjaśnione.
Ciąg dalszy zmian przy ulicy Ściegiennego w Kielcach. W środę zaprezentowany został nowy dyrektor sportowy klubu, natomiast za moment przedstawiony będzie dyrektor ds. marketingu, Rafał Kielczyk. Wybór jest nieoczywisty, gdyż pierwotnie na to stanowisko szykowano kogoś innego.
Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejszy sport w naszym kraju. Dostarcza on ludziom mnóstwo emocji, które sięgają zenitu, gdy zbliża się ważna impreza z udziałem reprezentacji Polski. W tym roku możemy cieszyć się śledzeniem Mistrzostw Europy. Piłkarskie emocje sprawiają, że ludzie chętniej odwiedzają miejscowe boiska, aby samemu poczuć się jak jedna z gwiazd futbolu. Jak wybrać piłkę, z której będziemy zadowoleni? Oto kilka wskazówek!
Paweł Golański przestał być dyrektorem sportowym Korony Kielce. Jego obowiązki przejął Paweł Tomczyk.
Industria Kielce złożyła stosowne dokumenty, które mają umożliwić przyznanie jej „dzikiej karty” na uczestnictwo w Lidze Mistrzów. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) ogłosi swoją decyzję już w przyszył tygodniu.
Chociaż w kieleckim klubie jeszcze wiele kwestii stoi pod znakiem zapytania, żółto-czerwoni planowo przygotowują się do nowej kampanii na najwyższym szczeblu rozgrywek. Start treningów już w sobotę 15 czerwca! W najbliższym przedsezonowym czasie kielczanie rozegrają pięć meczów towarzyskich.
Klub w końcu potwierdził toczące się od tygodnia spekulacje na temat obsady posady dyrektora sportowego w Koronie. Pawła Golańskiego w Kielcach zastępuje Paweł Tomczyk, którego kibice piłkarscy mogli poznać choćby z pracy w Rakowie Częstochowa oraz Motorze Lublin.
Walka o utrzymanie do ostatniej kolejki w ujęciu klubowej kamery. Korona opublikowała wyjątkowe kulisy potyczek PKO BP Ekstraklasy!
Maciej Kikolski oraz Marcin Cebula znaleźli się w kręgu zainteresowań Korony Kielce. Takie informacje podało Polskie Radio Kielce.
Zawodniczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego Katarzyna Furmanek oraz Sabina Jarząbek wystąpiły na 26. Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Rzymie.
Karol Jakubczyk pełniący obowiązki prezesa Korony Kielce w rozmowie z Radiem eM Kielce poruszył tematy bieżącego funkcjonowania klubu.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group