Eksperci o Koronie: Bartoszek nie zostanie przy takiej prowizorce. 30 lipca pakuje walizki

21-07-2020 08:20,
Mateusz Kaleta

Niepewna jest sytuacja Korony Kielce. Za około miesiąc ruszy nowy sezon I ligi, a kielecki klub bez dokapitalizowania nie będzie w stanie wystartować w rozgrywkach, nie mówiąc już o zbudowaniu kadry i podpisaniu kontraktów z piłkarzami i trenerami. Za dziesięć dni wygasa m. in. umowa trenera Macieja Bartoszka. Choć 44-latek chciałby zostać w Koronie, w nieskończoność czekać nie będzie. O zespole żółto-czerwonych dyskutowali eksperci w poniedziałkowej "Misji Futbol" - wspólnym magazynie Onetu i Kanału Sportowego.

- Trener Bartoszek nie wie, co robić. Ma umowę do 30 lipca, niedługo musi zacząć trenować zespół, ale w tym momencie jest to jedna wielka niewiadoma - podkreślił Łukasz Olkowicz - dziennikarz "Przeglądu Sportowego".

Temat od razu zszedł na wątek niemieckich właścicieli oraz braku dokapitalizowania. - Co pocieszające, to jest grupa polskich biznesmanów, która chce przejąć klub. Wszystko zależy od Niemców - zaznaczył dziennikarz.

Do dyskusji włączył się Mateusz Borek. - Jak rozumiem, ci Niemcy nie mówią po polsku, prawda? Bo tak sobie pomyślałem, że gdyby rozumieli i słuchali tych głupot, jakie wygaduje prezes Zając... - zaczął Borek. Nie dokończył, bo wtrącił mu się Tomasz Smokowski: - Myślę, że ktoś im to tłumaczy. Sądzisz, że oni nie kontrolują niczego? - zapytał.

Ostatnie zdanie należało do Łukasza Olkowicza. - Możemy wprost powiedzieć. Trener Bartoszek nie zostanie w Koronie Kielce w takiej sytuacji, jakiej obecnie znajduje się klub - a więc z tymi właścicielami i przy takiej prowizorce, jaka jest do tej pory w Koronie. 30 lipca kończy mu się kontrakt. Jak tak dalej pójdzie, to spakuje walizki i wyjedzie z Kielc - skwitował.

Nowa umowa dla szkoleniowca Korony Kielce jest już gotowa. Klub nie podpisze jej bez pewności wypłacalności. W tym roku urlopy kielczan będą ekstremalnie krótkie, ponieważ nowy sezon rozgrywkowy I ligi ruszy już pod koniec sierpnia. Czy w tych rozgrywkach wystartuje zespół Korony Kielce? W jakim składzie? To pytania, na które dziś nikt nie zna odpowiedzi. 

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

ja2020-07-21 09:17:30
Niech idzie i tak go nikt konkretny nie weźmie, a nawet jeśli to na chwilę. Komu nie pasuje niech odejdzie - zresztą trzeba szukać oszczędności gdzie się da
Robert2020-07-21 09:22:12
Tak sobie myślę: o co tym Niemcom chodzi? Z jednej strony pier....ą, że zostają, że im zależy na dalszym wspieraniu Korony, a z drugiej mają ją gdzieś... Taki pies ogrodnika. Albo pokażcie, że faktycznie wam na Koronie zależy, albo ogłoście publicznie: nie chcemy/nie stać nas na dalsze wspieranie klubu, szukamy kogoś, kto od nas klub odkupi. A tak to lecą w eter sprzeczne sygnały i nikt nie wie, na czym stoi
akurat Bartoszek2020-07-21 09:25:44
to teraz najmniejszy problem, bardziej bym sie martwil czy to nie oznacza upadlosci i A klasy
Zając udaje strusia2020-07-21 09:47:23
i chowa głowę w piasek.
Pero2020-07-21 10:10:12
Ktoś rozmawiał z Niemcami bezpośrednio? choćby przez telefon?
Mam tu na myśli Wentę, dziennikarzy, przedstawi cela Suzuki?
Czy tylko Zając kontaktuje się z nimi i jest przekaźnikiem do władz miasta?
może na łączach, coś nie styka?,, albo co gorsza jest jak w radiu Erewań
Brzuchol2020-07-21 11:01:03
Dziękujemy Wento za udupienie Korony
kkfan2020-07-21 11:07:19
a co z kasą od Ekstraklasa S. A.? Korona dostanie blisko 10mln zł (artykuł na Interii). Co się stanie z tymi pieniędzmi? Może można to jakoś zagospodarować aby pomóc klubowi?
Kielmar2020-07-21 11:45:41
Przecież to jest jawne działanie większościowego udziałowca na szkodę spółki. Tyle, że mają nas ( Koronę) w garści bo można zgłosić do prokuratury oraz równocześnie wniosek o upadłość ale co on Koronie da ? Sytuacja patowa, daj Bóg aby się rychło rozwiązała....
Kielmar2020-07-21 11:47:59
Sytuacja patowa bo z jednej strony można złożyć do prokuratury wniosek o działanie większościowego udziałowca na szkodę spółki Korona i jednocześnie wniosek o upadłość ale co on Koronie da ??
Kibic2020-07-21 11:51:26
Ponad dziewięć baniek z ekstraklasy wpada do kasy klubowej
Zaraz kolejny bonus z canal +
I co i mało wszystkim
Za to nie da się grać???
JareCKi2020-07-21 11:53:43
Niech otchodzi kto go weźmie gówno zrobił w Koronie
&JareCKi2020-07-21 14:10:10
A co,niemiecko-włoski gnom zrobił więcej przez 2 lata?.Przynajmniej zespól za Bartoszka zaczął tworzyć zespół i jakość.
Zapytanie-12020-07-21 17:16:52
Czy redakcja COŚ wie o działaniach KIBICÓW w celu ratowania KORONY? Chętnie się w kilku przyłączymy!
To że spółka to wydmuszka to rzecz powszechnie znana ale Stowarzyszenie mogło by od SYNDYKA dokupić znak towarowy KORONA KIELCE i powoli w przyszłym roku odbudować KORONĘ!
Udało się z Pogonią i Widzewem może nie będziemy gorsi!
To że Kielczanie przebiją WIŚLAKÓW w ratowaniu klubu to nawet nie marzę.
DO &JareCKi2020-07-21 18:04:24
ja nic takiego nie widziałem to słaby trener nic nie wniósł zdobył mniej punktów niż przednicy ma układy z dziennikarzami z starych czasów i go promują na siłę. Ja jestem za Grzesikiem jeśli nie bezie kasy. Bartoszek minimum 20 tyś bierze
Do tych co liczą2020-07-21 19:01:20
do tych co liczą na 10 mln. Te pieniądze Korona już dostała i wydała
9otec2020-07-21 19:43:50
Zając powiedział że Korona nie spadnie to nie spadnie, kiedyś mówił też coś o tym, że w Kielcach budują klub na europejskie puchary. Czemu nikt mu nie wierzy? Ludzie, dajcie mu szansę!!
kibic2020-07-21 20:27:16
Koronę udupił niejaki Lubawski kiedy ją sprzedał niepoważnym ludziom. Wenta jest ofiara całej tej sytuacji. Parafrazując, poprzedni władca Kielc odchodząc z urzędu pozostawił po sobie g...o w wentylatorze, który po przejęciu władzy uruchomił obecny władca. Wenta dla mnie nic nie znaczy, ani to brat ani swat, ale nie można winić człowieka tylko dlatego, że to kogoś polityczny wróg. A po drugie, decyzje o takiej czy innej polityce miasta wobec klubu podejmuje nie Wenta, tylko rada miasta. To informacja dla internetowych cymbałów, prawdopodobnie wyznawców PiS. I nie wiem czy czasem ta sekta nie ma tam większości.
kibic2020-07-21 20:31:42
P.S. I jeszcze jedno. To wy kibice Korony Kielce spuściliście drużynę do I ligi i doprowadziliście klub do tego stanu, bo nie reagowaliście na to, co się tam wyprawiało. Udawaliście, że wszystko jest w porządku i zagłaskaliście "tego kota" na śmierć.
Sumek2020-07-21 21:29:40
Miasto i tak długo sponsorowanego Koronę i za To należy mieć szacunek do Lubawskiego baz Niego już 12 lat temu bylibysmy6 w 4 lidze a wiadomo że miasto nie jest w stanie sponsorowac klub i dlatego sprzedali pierwszemu lepszemu NIK nie spodziewał się że tak to się skończy na Koronę chodzę 42 lata i tak będę chodził nawet jak będzie b klasie
anonim2020-07-22 09:26:08
pismaki jak zwykle musza na swoim postawic Bartoszek zostanie jezeli sie wszystko ułozy bo teraz na to wcyhodzi ze tylko z nim jest szans na powrot do ekstraklasy
koronka2020-07-22 09:47:03
@kibic
Masz rację - jest dokładnie tak jak napisałeś. To się szumnie nazywa CIĄGŁOŚĆ WŁADZY. Nie jest możliwe równanie wszystkiego z ziemią po poprzedniku i ustawianie od nowa. ( to by dopiero było - teraz czasem widać takie próby i widać do czego prowadzą)
koronka2020-07-22 09:59:56
P.S do kibic
Nie czuję w tym w ŻADEN sposób swojej winy. Kibicować będę ZAWSZE, bez względu na ligowe tabele. Na resztę mój wpływ był ŻADEN; ani na transfery, ani na skład na boisku, ani na decyzje zarządu, ani na postępowanie właścicieli, ani na zatrudnianie czy zwalnianie pracowników. Wiele razy moje odczucie było takie,że KLUB powinien być prowadzony INACZEJ, ale mogło to się tylko skończyć wpisem na forum... myślę, że zbyt dużą ODPOWIEDZIALNOŚĆ starasz się zrzucić na tych, od których wbrew pozorom niewiele zależy..
@Sumek
Dla takich KIBICÓW jak TY WIELKI SZACUNEK. Tak zachowuje się PRAWDZIWY KIBIC. Pozdrawiam i życzę wytrwałości i TOBIE i sobie.
kibic2020-07-22 20:31:08
do koronka
Jako kibic Korony miałeś narzędzie, żeby zmusić właścicieli i władze klubu do działań. Wystarczyło o wiele wcześniej reagować na to co tam się działo bojkotując mecze poprzez nie kupowanie biletów i karnetów.. To jest zawodowstwo i nic tak nie pobudza do działania jak brak pieniędzy w kasie. Jeśli władze klubu widzą, ze kibice płacą za bilety mimo, że drużyna gra piach, to nie reagują bo i po co mieliby to robić? W wielu zakładach pracy jest sytuacja podobna. Dopóki płacą, nie trzeba się wysilać. Jak zaczną reagować, to trzeba się brać do roboty.
koronka2020-07-23 09:51:56
@ kibic
Potrafię zrozumieć Twoje rozgoryczenie ale przerzucanie odpowiedzialności na kibiców nic tu nie zmieni. Przecież frekwencja na stadionie od miesięcy była jedną z najniższych w e-klasie. Jak widać niewiele to dało, jeśli chodzi o decyzje zarządu. Nie wiem czego oczekiwałeś jeszcze od kibiców... Ja NARZĘDZI nie mam ŻADNYCH, nie jestem WŁAŚCICIELEM KLUBU i nie mogę zmieniać zarządu. Nie mam też wpływu na politykę jaką prowadzi zarząd KLUBU... może sprecyzuj czego oczekujesz od KIBICÓW, bo nie kupowanie biletów i karnetów to na tę PATOLOGIĘ która dzieje się w KORONIE od kilku lat trochę za słabe.....to tak jakbyś CHOLERĘ leczył ŚWIĘCONĄ WODĄ....

Ostatnie wiadomości

Jak podkreślają przedstawiciele Polskiego Związku Bilardowego, to jedyne takie miejsce w całej Europie. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie Międzynarodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Bilardowego ERG Bieruń, które znajduje się w Kielcach.
Reprezentacja Polski na mistrzostwach świata, które odbędą się na początku 2023 roku w naszym kraju oraz w Szwecji, zagra z Francją, Słowenią oraz Arabią Saudyjską. – Ważne, żeby się dobrze przygotować i schodząc z boiska wiedzieć, że dało się z siebie 100 procent – komentuje Sławomir Szmal, który jest wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
Znamy kolejną dokładną datę spotkania PKO Ekstraklasy na Suzuki Arenie. Chodzi o mecz 3. kolejki pomiędzy Koroną Kielce a Śląskiem Wrocław.
Biało-czerwoni poznali rywali w fazie wstępnej mistrzostw świata w piłce ręcznej, które na początku 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji.
Od 3 do 9 lipca piłkarze Korony Kielce będą przygotowywać się na zgrupowaniu w Warce. W autokar na Mazowsze wsiadło 30 piłkarzy.
Orlęta Kielce rozpoczęły, nomen omen, ofensywę transferową ściągając dwóch zawodników do przedniej formacji.
Już nie tylko Korona Kielce będzie występować w koszulkach 4F. Stroje kieleckiej marki założą w nowym sezonie także piłkarze Piasta Gliwice i Rakowa Częstochowa. Każdy z klubów dostanie dedykowane koszulki, zaprojektowane i produkowane w całości w Polsce. Przypomijmy - w koszulkach tej firmy na niższym poziomie (w III lidze) występuje także Zawisza Bydgoszcz.
Nie jeden, ale nawet dwóch nowych graczy może zasilić tego okienka powracającą do ekstraklasy Koronę Kielce. Żółto-czerwoni chcą skompletować kadrę, która da im spokojny byt w najwyżej w polsce klasie rozgrywkowej. O jednym nazwisku - Danielu Szelągowskim - mówi się już od pewnego czasu. Drugi ma być niespodzianką. - Temat w toku - mówi prezes klubu Łukasz Jabłoński.
Kielecki bramkarz niejednokrotnie dał się rywalom we znaki. Andreas Wolff ma za sobą sezon pełen świetnych meczów i spektakularnych interwencji. Dwie z nich trafiły do grona najlepszych obron sezonu Ligi Mistrzów.
Zwycięstwo, remis i dwie porażki to dotychczasowy bilans sparingowy w wykonaniu Korony Kielce. W sobotę żółto-czerwoni ulegli 0:2 Stali Mielec, a mecz odbył się bez obecności kibiców i mediów.
Wciąż wracamy do zakończonej niedawno EHF Ligi Mistrzów. To za sprawą między innymi kolejnych wyróżnień kieleckich zawodników. Trafienie Igora Karacicia trafiło do grona najładniejszych minionego sezonu!
Za nami losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów, gdzie Łomża Industria Kielce trafiła do grupy B z takimi zespołami, jak Barcelona, THW Kiel, czy Pick Szeged. Drugi polski zespół, Orlen Wisła Płock, w grupie A zmierzy się między innymi z PSG. – Musimy twardo stąpać po ziemi, pracować jeszcze ciężej – komentuje szkoleniowiec płocczan.
Korona Kielce ma za sobą kolejny mecz kontrolny. Tym razem żółto-czerwoni przegrali z ekstraklasową Stalą Mielec 0:2. – Dostaliśmy lekcję poglądową z ekstraklasową drużyną, która gra w innym ustawieniu – komentuje Leszek Ojrzyński, szkoleniowiec kieleckiego klubu.
Kieleckie Stowarzyszenie Dziecięcej Akademii Piłkarskiej dołączyło do grona partnerów Akademii Korona. To ósmy klub, który dołączył do struktur szkolenia Korony Kielce.
Szczypiorniści grający w Lidze Mistrzów już wiedzą, z kim zmierzą się w fazie grupowej. Łomża Industria Kielce trafiła między innymi na Barcelonę, co było zgodne z nadziejami zarówno kieleckich kibiców, jak i prezesa Bertusa Servaasa. Jak losowanie ocenia drugi trener, Krzysztof Lijewski?
Nie ma już wątpliwości, że wkrótce do Korony Kielce dołączy nowy sponsor. Jeszcze kilka dni temu prezes Łukasz Jabłoński deklarował, że podpisanie umowy jest bardzo blisko. Dziś okazuje się, że sprawa jest przesądzona.
Korona Kielce doznała drugiej porażki podczas letnich przygotowań. W rozgrywanym w Mielcu sparingu z ekstraklasową Stalą żółto-czerwoni przegrali 0:2, a wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie. Spotkanie było zamknięte dla publiczności i dziennikarzy, ale Korona podzieliła się podstawowymi informacjami na swojej stronie internetowej.
Przed ekipą Łomży Industria Kielce kolejny sezon Ligi Mistrzów, w którym celem minimum podopiecznych Tałanta Dujszebajewa będzie dostanie się do Final4. Jednak zanim to nastąpi, kielczanie rozegrają czternaście spotkań fazy grupowej. Poznaliśmy grupowych rywali mistrzów Polski.
Dziś po godzinie 11:00 poznamy wyniki losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której zagra zarówno Łomża Industria Kielce, jak i Orlen Wisła Płock.
Ta informacja ucieszy kieleckich sympatyków. Gruziński skrzydłowy, który od wiosny tego roku reprezentuje barwy kieleckiej drużyny, zostanie na dłużej w Koronie.
W piątek 1 lipca Korona Kielce zagra czwarty mecz towarzyski na drodze do rozpoczęcia sezonu w PKO Ekstraklasie. Żółto-czerwoni zagrają ze Stalą Mielec. Spotkanie będzie zamknięte dla kibiców i mediów.
Kielczanie odnotowują kolejny powrót. Szeregi sztabu szkoleniowego wzmacnia Grzegorz Opaliński, który będzie w stolicy województwa świętokrzyskiego trenerem koordynatorem współpracującym z pierwszym zespołem, drugą drużyną oraz Akademią.
To był pojedynek dwóch piłkarskich światów. Beniaminek 4. Ligi, Orlęta Kielce przegrały 0:12 z 4. zespołem ubiegłego sezonu rumuńskiej ekstraklasy - FC Voluntari.
Lada moment może się okazać, że Michał Koj to niejedyny piłkarz, który zdecydował się na grę w Puszczy Niepołomice. W meczu kontrolnym z Górnikiem Łęczna, Puszcza wypuściła na plac gry dwóch zawodników Korony Kielce.
Już 1 lipca poznamy układ fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której zagrają między innymi Łomża Industria Kielce oraz Orlen Wisła Płock. Jakiej grupy chcieliby dla swojej drużyny kieleccy kibice?
Wczoraj informowaliśmy, że umowa Michała Koja z Koroną Kielce została rozwiązana za porozumieniem stron. Piłkarz w połowie czerwca dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Dziś defensor został zaprezentowany w pierwszoligowym klubie.
Powolutku klaruje nam się kształt najnowszej odsłony Ligi Mistrzów, w której wezmą udział między innymi Łomża Industria Kielce oraz Orlen Wisła Płock. Zawodnicy "Iskry" trafili do drugiego koszyka.
Niemiecki beniaminek 2. Bundesligi, HC Rodertal, będzie nowym klubem Alicji Pękali. 23-letnia leworęczna rozgrywająca po sezonie opuściła szeregi Korony Handball.
Przed nami dwa festiwale wchodzące w ramach Geofestiwalu Kielce 2022. Już 2 lipca w Ogrodzie Botanicznym odbędzie się Magiczny Festiwal w Ogrodzie, zaś w niedzielę Centrum Geoedukacji zaprasza na Festiwal Małych Odkrywców.
Kielecki klub piłki ręcznej, AZS UJK Kielce, wycofuje się z rozgrywek. – Niestety ograniczone fundusze na 2022 rok z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Miasta Kielce nie pozwolą nam na start w rozgrywkach w kolejnym sezonie – czytamy w oświadczeniu.

Projekt i wykonanie: CK Media Group