Trafiła kosa na kamień: wyjazd na Zagłębie gwarancją bramek? Rano matura, wieczorem mecz

09-06-2020 08:34,
Filip Salva

Już we wtorek o godz. 20:30 w Lubinie Korona Kielce zagra z Zagłębiem. Jeśli spojrzymy w statystyki, to można być pewnym, że emocji i bramek nie powinno zabraknąć. W meczach z udziałem "Miedziowych" padło w tym sezonie najwięcej bramek - 90. Były remisy 3:3, 4:4, wielkie powroty i dramatycznie roztrwonione przewagi. Zagłębie z jednej strony strzela, z drugiej bardzo dużo traci. Korona, choć początek po restarcie ligi miała bardzo dobry, w ogólnym rozrachunku mało traci, ale i mało strzela. Trafiła kosa na kamień?

Koroniarze zapowiadają - jadą do Lubina po trzy punkty. Spacerkiem to spotkanie jednak nie będzie, gdyż Zagłębie jest ostatnio w dobrej dyspozycji i po dwóch ostatnich meczach strzeliło sześć bramek i zainkasowało 4 punkty. To jednak drużyna bardzo nieobliczalna, która potrafi przekonująco wygrać, ale i spektakularnie przegrać. Właśnie dlatego "Miedziowi" pozostają zawieszeni między dolną i górą "ósemką", a do TOP8 tracą w tym momencie cztery punkty. Wciąż mają jednak szanse na dogonienie Jagiellonii i awans do grupy mistrzowskiej.

Bramki i asysty „specjalnością zakładu” ekipy trenera Martina Sevela

Zdecydowanie największym atutem „Miedziowych” jest kreowanie akcji w ofensywie. A ma to kto robić - Filip Starzyński i Alan Czerwiński mają po 7 asyst, co daje im ex aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji asystentów. W ataku bryluje piąta najlepszą strzelba ligi, czyli Damjan Bohar (12 bramek). To z ich udziałem piłkarze Martina Seveli kreują tak dużo sytuacji podbramkowych. W tym sezonie w meczach miało miejsce już dwanaście spotkań, w których z udziałem Zagłębia padły co najmniej cztery gole.

Stalowa kondycja

Zawodnicy Zagłębia Lubin zdecydowanie górują nad resztą stawki w liczbie przebiegniętych kilometrów.  Jewgienij Baszkirow, Łukasz Poręba, Filip Starzyński, Alan Czerwiński, Jakub Tosik - ta piątka zawodników Zagłębia w połowie swoich występów od pierwszej minuty w tym sezonie osiąga dystans nie mniejszy niż 12,10 km na mecz. Natomiast cała drużyna z Dolnego Śląska na mecz średnio przebiega 115,80 km, co jest drugim najlepszym wynikiem w lidze.  Co ciekawe, stalową kondycję w Lubinie podtrzymuje... "Puyol”. Oczywiście z przymróżeniem oka, bo ksywka ta nawiązuje do aparycji trenera od przygotowania motorycznego Marka Świdra, który wygląda jak legenda Dumy Kataloni - Carles Puyol. 

Łatwo im strzelić

Za stracone bramki winą obarcza się obronę, a w tym sezonie defensywa Zagłębia wyjątkowo szwankuje. Fakt ten potwierdza bilans straconych bramek przez „Miedziowych”, który pokazuje, że w 28 spotkaniach stracili oni ich aż 43 bramki. Ich defensywa jest czwartą najgorszą w lidze. 

Maturzysta zdał egzamin na młodzieżowca, teraz została mu już tylko matura

Bartosz Białek, bo o nim mowa dziś będzie zdawał maturę z matematyki, a wieczorem być może znajdzie się w składzie na mecz z Koroną Kielce w Ekstraklasie. 19-latek w ostatnich meczach był ważną postacią zespołu - uzbierał dwie asysty i zdobył sześć bramek, a to wszystko w zaledwie 12 spotkaniach. Jako młodzieżowiec jest najlepszym strzelcem w lidze i znajduje się również na drugim miejscu w klasyfikacji kanadyjskiej. To piłkarz o dobrych warunkach fizycznych, wybiegany. Jeśli we wtorek wybiegnie na boisko, kielczanie będą musieli mieć go na oku. 

Początek meczu Zagłębie - Korona dziś (we wtorek) o godz. 20:30.

fot: Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

Tylko 3pkt2020-06-09 09:38:08
Stracilismy z Piastem 3pkt. na własne zyczenie..Juz nie ma czasu na pomyłki! Gryzc, orac boisko i przywiezc do Kielc 3pkt!!!
Następna porażka2020-06-09 11:26:45
Nie nawet o czym gadać. Szykują się niezłe baty i pewnie sporo kartek dla Korony.
Fred2020-06-09 11:27:49
Trudno będzie o jakiekolwiek punkty w tych dwóch meczach, jak chociaż punkt uciułają to będzie dobrze. Wisła wydaję mi się że też ani razu nie wygra w tych 2 meczach, za to Arka nas pewnie wyprzedzi, ale przez rundą finałową to będą 1-2 punktowe straty, więc jeszcze wszytstko się może wydarzyć.
Chertan772020-06-09 14:03:48
Nie chcę się czepiać ale to chyba Zagłębie podejmuje Koronę
sander2020-06-09 15:06:59
Coś czuję, że Korona zostanie wykartkowana.
Tr2020-06-09 17:41:03
Piwo w lodówce!
Obstawiam......1
Do Tr2020-06-09 18:56:39
Wypij z mlodym????????????
obserwator2020-06-09 21:56:34
Dlaczego Papadokulos jeszszcz jest na boisku. Drepcze od zawodnika do zawodnika bez żadnych efektów. Bartoszek powinien wprowadzić Pućke.

Projekt i wykonanie: CK Media Group