Jak jeden mąż. Wszyscy zawodnicy PGE VIVE Kielce zgodzili się na cięcia płac

17-04-2020 14:18,
Mateusz Kaleta

Wszyscy zawodnicy PGE VIVE Kielce zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń - to nowe, świeże informacje! Szczegóły obniżek pozostają wewnętrzną sprawą klubu. Przystali na nie także trenerzy: Talant Dujszebajew i Uros Zorman. 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że tak szybko i konkretnie udało nam się przeprowadzić rozmowy z zawodnikami i trenerami - cieszy się cytowany przez oficjalną stronę klubu Bertus Servaas, prezes PGE VIVE.

– Ich postawa w trakcie rozmów napawa mnie dumą. Nie było dyskusji, wszyscy zawodnicy jak jeden mąż stanęli po stronie klubu, a ja po raz kolejny przekonałem się, że stanowimy jedną wielką rodzinę. Sytuacja w tym sezonie jest jasna. Jestem umówiony z zawodnikami na kolejne rozmowy, dotyczące przyszłego sezonu, za około trzy, cztery tygodnie, gdy będziemy mieli więcej informacji na temat naszych finansów. Muszę najpierw zorientować się w sytuacji mojej firmy i możliwości pozyskiwania funduszy z innych źródeł. Teraz jednak najbardziej cieszę się z tego, że mamy porozumienie z zawodnikami. Bardzo dziękuję im i trenerom za ich postawę - podkreśla szef klubu.

 

Wcześniej na cięcia płac przystali także szczypiorniści największych klubów Europy: m. in. Telekomu Veszprem, Barcy Lassa, Rhein-Neckar Loewen, Fuechse Berlin, a także ligowi rywale PGE VIVE - Orlen Wisły Płock.

fot: Patryk Ptak

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

oollee2020-04-17 20:04:54
Bert wszystko pod górkę niestety idzie, PGE zmniejsza sponsoring o 50%czyli w Vive pewnie o jakieś 2 czy 2,5 mln zł.
Mam jedynie dla Ciebie Prezesie i oczywiscie kibiców taki plan - znalezienie w przeciągu miesiąca(nie wiem czy jest to możliwe jeszcze w dobie koronawirusy) szejka obojętnie z jakiego kraju aby objął klub,stał się ewentualnie współwłaścicielem i automatycznie żeby wyłożył petrodolary bo winnym wypadku to chyba idziemy ,,na dno,,
oollee2020-04-17 20:31:01
Szejk najlepszy by był ale gdzie w 1,2 miesiące szejka znajdziesz chcącego dać dużo kasy ... realne ale w jakies 10 %, jeśli PGE obetnie kase np. strzelam o 2 mln to trzeba by było rozmawiać z zawodnikami indywidualnie nt.zmniejszenia kontraktów o jakieś około 20% i wówczas by się zbilanowalo, oczywiście tym którym by nie pasowało obcięcie kasy o 20% przez cały rok byśmy podziekowali ale moim zdaniem 1/5 zarobków mniej nie jest tragedią a oprócz może 2,3 zawodników większość by została i nadal byśmy byli najlepsi w Polsce i ciut gorsi w LM a na oszczędnościach w postaci 20% pensji mniej wg. moich obliczeń subiektywnych zaoszczędzilibyśmy około 2, 3 mln zł!
Bert Bert nasz scyzoryk jesteśmy z Tobą Dawaj Dawaj! Na pohybel plockowi i innym nieprzychylnym osobom Gramy Razem albo też akcja kasa dla klubu Kielce zbiorą dużo indywidualnie!
oollee2020-04-17 21:20:42
Ja dzisiaj chyba nie zamilknę:) zawsze chciałem pracować w klubie Vive..zawsze czyli od jakiś 15 lat!zawsze chciałem doradzać i żeby moje rady dały klubowi więcej nawet w dobie koronawirusy. Teraz więc moja następna rada: oprócz Szejka lub obcięcia 20% jest też trzecia opcja ale już zdecydowanie wymagająca od firmy Vive ...czyli aby kochany! Prezes!wyjął dodatkowe 3 mln z Firmy i dołożył do Klubu i wtedy obecnie cienki płock nam nie będzie straszny! A i w lidze mistrzów też nie będziemy ,,najgorsi,,Bertus Bertus nasz Scyzoryk! Dawaj Dawaj! Czekamy też na akcje typu: np. ,,kielczanie dla klubu Vive,, dołożą się Kielczanie dla klubu!
PETROCHEMIA2020-04-17 23:59:46
No chyba to nie są takie dobre wieści. Ja bym to nazwał tak: "Ciąg dalszy złych wieści dla drużyny PGE Vive K". Oficjlanie: "Grupa PGE po dokonaniu analizy projektów sponsorskich podjęła decyzję o zmniejszeniu o połowę wydatków na sponsoring, redukując je o blisko 27 milionów złotych w 2020 roku".
Siwy2020-04-18 00:39:14
Won płockie trolle z tego portalu to nie SF
Janek2020-04-18 01:31:51
Oj piecze mocno widzę. Spociłeś się Siwy, prawda boli ;)
Ck2020-04-18 07:27:35
Dzbanie 102 (petrochemia wisla1947 maxi King 102) i nadal będziesz wypierał się samego siebie. Nie odpowiedziałeś amebo ile śniegu wchoneli ci CB spodzili, ale patrząc na twoje wpisy to były potężne ilości skoro taki bawlan wyszedł. Jak tam Twoje informacje ze zawodnicy nie zgodzą się na obniżkę kontraktów. Widzisz paziu co warta jest twoja wiedza, dokładnie tyle co masz w tym swojm PUSTAKU, czyli totalne 0, słownie Zero. Powtórzę jak nisko trzeba upaść żeby wypierać się samego siebie, hahaha takie rzeczy to tylko w klocku czyli pipidowie na Mazowszu. Ludzie bez honoru i ambicji. Boli CB dupsko że taki,, mały \'\' Bertus dyma twój,, wielki\'\'lorlen, ile to już lat. Snujesz te swoje fatasmagorie już tyle lat, wylapales już tyle liści,także nie dziwota, że caban pusty hahaha.
PETROCHEMIA2020-04-18 08:00:31
Bertus nie przekazał kompletnie nic poza tym że nadal nic nie wiadomo. Osiągnął porozumienie z zawodnikami ale dalej będzie z nimi rozmawiał :) Litości. Wczorajsza "dobra nowina" to wyłącznie realizacja obsesji Bertusa o żądzy atencji i poklasku. Ten człowiek przechodzi właśnie najtrudniejsze dni w życiu bo biznes i klub wali mu się jak domek z kart a on przyzwyczaił się do tego że wszyscy go chwalą i wręczają statuetki za to jakim jest sprawnym biznesmenem:) No to właśnie sytuacja powiedziała "sprawdzam" jakim jest biznesmenem- przy budżecie rzędu wielu milionów złotych rozłożył klub tak że zawodnicy nie dostawali pensji od miesięcy i to zanim w ogóle zaczął się kryzys epidemiczny. Teraz wije się jak piskorz i między wierszami można wyczytać na czym polega to pseudo-porozumienie - obiecał zawodnikom że rozliczy się z długów i dlatego ci zgodzili się na obniżkę. Nie wiedział jednak bidulek że za moment dostanie z liścia od PGE:) Vive U-M-I-E-R-A i w przyszłym sezonie będzie grało składem który dwa lata temu uznanoby w Kielcach za rezerwowy , możesz sobie to wydrukować i przypomnieć w lipcu:) Wisły nie pociągnie za sobą bo już pisałem, to że Vive będzie się plątało gdzieś w ogonie albo w ogóle nic nie znaczy.Nikt nie będzie pamiętał o jakimś Vive za 5 czy 6 lat tak jak nikt teraz nie pamięta o Warszawiance.Będzie ktoś inny obok Wisły która ku rozpaczy trolli z Kielc które odchodzą od zmysłów (co widać poniżej) ma się co najmniej dobrze:)
kielc2020-04-18 08:19:26
szejk to jakaś abstrakcja przynajmniej w takim czasie, prędzej opcja wyłożenia kasy około 2 mln dodatkowych przez Vive,ewentualnie obcięcie ale do grudnia kasy zawodnikom, jest też opcja miasta aby dali trochę no i może Pan Michał by się zlitował i te kilka baniek zasponsorował?
Ck2020-04-18 10:04:34
I widzisz dzbanie 102 nic do CB nie dociera, nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie. Twoje pewne info, od kolegów z Tworek nikogo tu nie obchodzą. UMARŁ to twój mózg jakieś 5 lat tem, to od momentu gdy zacząłeś snuć swoje plugawe teksty. Jesteś marnym płockim kmiotem.Nic w życiu nie osiągnąłeś (o sory poza wyjazdem nad morze którego nie ma haha przygłupie). Wchodzisz pod każdy artykuł o Vive i potem strugasz ryśka, no cóż takie twoje marne życie.
Ck2020-04-18 10:32:30
Dzbanie 102 dla CB to Pan Bertus, taki kmiotek jak ty nie może się spoufalać z takim Gościem. Jedyna rzecz, o którą możesz ewentualnie poprosić to o wylizanie jego butów, choć patrząc na Twój plugawy i kłamliwy jęzor, to nie wiem czy nie ze szkoda dla nich....))
Siwy2020-04-18 15:09:46
Nic mnie nie boli a widzę że ty się ze szczęścia poplułeś. Dla mnie Kielce osiągnęły tyle że nie ma znaczenia czy będą mistrzem czy w połowie tabeli. Pozdrawiam ????
Ck2020-04-18 16:20:54
Siwy z całym szacunkiem dla Twojej osoby, ale nie tłumacz debilowi rzeczy oczywistych. Gość jest oderwany od rzeczywistości gdzieś coś niedotyczyta i potem trzep8e kapucyna klika dni. Dzban o Vive wie więcej niż jego właściciel,(finanse, kadra, negocjacje) dobre hehe. Na SF znany jako 102 a teraz skisła 1947, potem łapie kilkadziesiąt plaskow na ceban i znika nad morze którego nie ma. Nawet koledzy po szału mają go za imbecyla. Po prostu gość jest taki malutki, że swoje kompleksy leczy w necie., i jak mówi przysłowie kozak w necie, p.... W świecie. Pozdrawiam
PETROCHEMIA2020-04-18 22:43:24
Malutki to jest twój tok rozumowania. Wąski jak szerokość tego strumyczku Silnica, który w Kielcach nazywacie rzeką. Upominam cię po raz kolejny Golden Bogdanie, że mylisz mnie z innym kibicem ZKSu.

I jeśli chcesz się przekonać kto jest kozakiem a kto p..dą w świecie to zapraszam, możemy się spotkać w realu. Będziesz miał okazję się przekonać jak bardzo się mylisz. Chętnie ci to w imieniu swoim i innych kibiców ZKSu celnie i skutecznie udowodnię.
Ck2020-04-19 12:09:53
Uuu już się zacząłem bać. Haha w Realu to możesz sobie zakupy zrobić. Jest takie powiedzenie nie strasz nie strasz, bo się z... Haha. Internetowy kozaku. Zapraszasz co na kapsle, czy bierki. Mieka fajka jesteś, Ale jak będziesz w Kielcach to zapraszam i faktycznie się przekonamy.
Ck2020-04-19 14:26:05
Dzbanie 102 tylko, żeby nie było takiego udowadniania, jak z waszą flagą, że dzieci z podstawówki, wam flagę zabrali bez jednego strzalu haha....)))

Ostatnie wiadomości

Industria Kielce rozpoczyna bezpośrednią walkę o 21-mistrzostwo Polski. Przed kieleckim hegemonem rozstrzygające starcia przeciwko Orlenowi Wiśle Płock.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Ruchem Chorzów 2:0. – chcę pomagać drużynie i sprawić, żeby grała tak dobrze jak tylko to możliwe – powiedział po spotkaniu Fredrik Krogstad, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Ruchem Chorzów 2:0. – Mieliśmy trochę szczęścia, ale myślę, że więcej miał go jednak Ruch, bo stworzyliśmy dużo sytuacji i ten wynik mógł być wyższy – powiedział po spotkaniu Jacek Podgórski, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Po porażce z Koroną Kielce (0:2) trener Ruchu Chorzów nie krył swojego niezadowolenia z postawy swojego zespołu.
Suzuki Arena ponownie była świadkiem triumfu swojej drużyny. Korona Kielce ograła Ruch 2:0 dzięki czemu złapała odrobinę tlenu w walce o utrzymanie. Kielczanie nadal są w fatalnym położeniu, jednak zachowali szansę i kwestia być albo nie być w ekstraklasie rozstrzygnie się podczas multiligi 34. kolejki. – Wielkie podziękowania dla kibiców. Nie spodziewałem się, że będą nas tak mocno wspierać i w takiej liczbie. Dziękuję za to, bo wiara jest niesamowita – mówi trener Kamil Kuzera.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Ruchem Chorzów 2:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Robert Dadok (samobójcza) oraz Jewgienij Szykawka.
Po raz ostatni w tym sezonie Korona rozgrywa mecz przed własną publicznością. Już po godzinie 17.00 okaże się, czy to była stypa, czy może jednak rywalizacja wlewająca w serca kibiców sporo nadziei. Wszak kielczanie rozpaczliwie walczą o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Dzisiejszym rywalem ekipy Kamila Kuzery jest Ruch Chorzów. Zapraszamy na relację tekstową NA ŻYWO!
To przedostatni mecz Korony Kielce w tym sezonie. Jeśli żółto-czerwoni przegrają u siebie z Ruchem Chorzów, przekreślą marzenia o pozostaniu na najwyższym szczeblu rozgrywek. Sprawdźcie ściągawkę, gdzie można obejrzeć sobotnie starcie.
Radomiak Radom prosi o dofinansowanie z miejskiej kasy, taką informację podaje serwis Weszlo.com.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra domowy mecz z Ruchem Chorzów. Ewentualna porażka będzie oznaczała spadek „żółto-czerwonych” z piłkarskiej elity.
Puszcza Niepołomice zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze. Taki rezultat jeszcze bardziej komplikuje sytuację Korony Kielce.
W czwartkowy wieczór Łukasz Jabłoński prezes Korony Kielce był gościem regionalnego oddziału Telewizji Polskiej. W rozmowie zostały poruszone ważne tematy dotyczące funkcjonowania klubu.
Kielczanie przystępują do przedostatniego meczu PKO BP Ekstraklasy. Niestety, piłkarze Korony kwestię utrzymania klubu na najwyższym szczeblu rozgrywek oddali w ręce rywali. Mimo beznadziejnej sytuacji, trener nie traci wiary. – Musimy zrobić wszystko, by wypracować sobie możliwość gry naszego finału w Poznaniu – zaznacza Kamil Kuzera.
Po ostatnich wynikach zarówno Korony Kielce, jak i jej rywali walczących na utrzymanie, szansę na grę żółto-czerwonych w Ekstraklasie mocno spadły. Jak jednak wiemy, dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Przechodzimy więc do analizy kolejnego rywala, jakim jest Ruch Chorzów.
W rozgrywanej w środę (15 maja) 30. kolejce trzeciej ligi Czarni Połaniec pokonali w derbach regionu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, a Star Starachowice okazał się lepszy od Orląt Spomlek Radzyń Podlaski.
– O tytule zdecyduje to, w którym momencie sezonu jest dany zespół. Play-off jest teraz najważniejszy, ale rok temu mieliśmy cały sezon i dwa mecze z Płockiem w odstępie 4-5 miesięcy, a teraz 2-3 mecze są w ciągu dwóch tygodni – powiedział przed spotkaniem z Orlenem Wisłą Płock, Dani Dujszebajew rozgrywający Industrii Kielce.
– Jak zawsze mecz z Płockiem to nie jest niestety piłka ręczna, z ich strony jest to tylko walka – powiedział przed spotkaniem z Orlenem Wisłą Płock Igor Karacić rozgrywający Industrii Kielce.
Industria Kielce rozpoczyna bezpośrednią walkę o 21-mistrzostwo Polski. – Ty jak pojedziesz do Płocka i tam wygrasz jest okej, ale jak nie zwyciężysz, to jesteś pod ścianą i przewaga mentalna jest po ich stronie – powiedział przed pierwszym spotkaniem finałowym Tałant Dujszebajew, szkoleniowiec „żółto-biało-niebieskich”.
Paweł Malec poprowadzi sobotnie (18 maja) spotkanie Korony Kielce z Ruchem Chorzów. Dla 39-letniego arbitra będzie to trzeci pojedynek z udziałem „żółto-czerwonych” w karierze.
W sobotę, 22 czerwca w Kostomłotach Pierwszych odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w biegach na nartorolkach. Impreza będzie podzielona na kilka kategorii wiekowych.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Ruchem Chorzów. – Gramy o przyszłość nasza i klubu to jest w tej chwili najważniejsze – powiedział przed spotkaniem Adrian Dalmau, napastnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w najbliższą sobotę (18 maja) w przedostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy podejmie na własnym stadionie zdegradowany Ruch Chorzów. Kamil Kuzera wskazał dwójkę zawodników, którzy prawdopodobnie nie zagrają do końca sezonu.
Jewgienij Szykawka znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Białorusi na czerwcowe zgrupowanie. Napastnik Korony może zagrać w meczach towarzyskich z Rosją i Izraelem.
23-letni bramkarz Industrii Kielce Miłosz Wałach przedłużył kontrakt z mistrzami Polski! To kolejny gracz, który w ostatnich tygodniach podpisał nową umowę z „żółto-biało-niebieskim” zespołem.
Po zdobyciu srebrnego medalu w Europe Trophy i Lotto Superlidze w 2023 roku, Global Pharma Orlicz 1924 wywalczył srebro w Pucharze Polski w 2024 roku. Finałowy turniej odbył się w sobotę w Suchedniowie.
Dwie kolejki przed końcem rozgrywek poznaliśmy pierwszą ekipę, która od nowego sezonu zagra w PKO BP Ekstraklasie. Po zaledwie rocznej przerwie do elity wraca bowiem Lechia Gdańsk. Punkt od awansu dzieli też inny klub z Trójmiasta, Arkę Gdynię.
Aleksandar Vuković oraz Niels Frederiksen poprowadzą ekstraklasowe zespoły w sezonie 2024/2025.
Przed szczypiornistami SMS-u Kielce kolejna edycja turnieju SMS Cup. Rywalizacja w Orlen Arenie odbędzie się już w najbliższy weekend.
Prawie 50 osób w minioną niedzielę zameldowało się w progach Kieleckiego Centrum Bilarda i Darta, by upamiętnić zmarłego kilka lat temu Mirosława Piróga, a więc przyjaciela i propagatora sportów bilardowych.
Właśnie dobiegła końca 32. kolejka w PKO BP Ekstraklasie. Czas więc na podsumowanie frekwencji na stadionach w tej serii gier.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group