L'Equipe: Final Four bez PGE VIVE Kielce? EHF ma plan B na dokończenie Ligi Mistrzów

14-04-2020 10:11,
Mateusz Kaleta

Zaskakujące informacje odsłania dziś francuski dziennik L'Equipe. Jego zdaniem, Europejska Federacja Piłki Ręcznej ma plan B na dokończenie Ligi Mistrzów. Zgodnie z nim miałoby dojść do rozegrania tylko Final Four, do którego zakwalifikowałyby się jedynie po dwie najlepsze drużyny z grup A i B! PGE VIVE Kielce zabrakłoby w turnieju finałowym w Kolonii.

Na podjęcie konkretnych decyzji, EHF dał sobie czas do połowy maja. Wtedy zapadnie ostateczna decyzja o rozegraniu, bądź przerwaniu europejskich pucharów. Na tę chwilę aktualny pozostaje jednak scenariusz, w którym mecze 1/8 finału oraz ćwierćfinałów odbędą się w czerwcu, a Final Four w Kolonii pod koniec sierpnia. Zdaniem francuskiej gazety, europejska federacja ma plan B, który może zostać wcielony w przypadku niepowodzenia. 

I nic dziwnego - w grze są olbrzymie pieniądze. W takim scenariuszu, do Kolonii pojadą tylko po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, a więc: PSG, THW Kiel, Telekom Veszprem i Barca Lassa. Zabraknie miejsca m. in. dla PGE VIVE Kielce, czy Orlen Wisły Płock, które o kwalifikację miały walczyć w fazie TOP16 i ćwierćfinałach. Najważniejsza idea jest taka - ograniczenie wyjazdów, lotów, podróży, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zawodników.

"Hipoteza ta wydaje się dziś bardzo prawdopodobna, ponieważ wydaje się, że biorąc pod uwagę rozwój epidemii, trudno jest przewidzieć, że mecze między drużynami z różnych krajów mogą się odbyć w czerwcu. Rozgrywka Final Four w sierpniu i wrześniu również pozostaje niepewna z tych samych powodów. Ale EHF zrobi wszystko, aby je zorganizować (nawet aby je odłożyć nawet później), ponieważ stanowią one istotną część jego dochodów" - pisze L'Equipe.

Francuski dziennik podkreśla także, że w takim wypadku, mecze odbędą się już w nowych składach. To oznaczałoby, że Blaż Janc zagra w Final Four w barwach Barcy Lassa, a Sander Sagosen, który obecnie gra w PSG, będzie bronił barw THW Kiel. 

Na oficjalne decyzje trzeba jednak jeszcze zaczekać. Te pojawią się najpóźniej przed połową maja.

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

ryszard2020-04-16 11:26:08
W Niemczech do końca sierpnia obowiązuje zakaz organizowania imprez mosowych.

Projekt i wykonanie: CK Media Group