Sobota z handballem. Korona Handball podejmuje rywalki z Gniezna, potem hit z udziałem PGE VIVE

28-02-2020 16:51,
Mateusz Kaleta

Dużo handballowych emocji czeka na kieleckich kibiców w sobotę. Swoje mecze rozgrywają trzy drużyny: PGE VIVE, Korona Handball oraz AZS UJK. Dwa z nich - PGE VIVE oraz Korona Handball - zagrają przed własną publicznością.

PGE VIVE zmierzy się w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z THW Kiel, a Korona Handball rozegra kolejny mecz w ramach rozgrywek I ligi. Jej rywalem będzie czwarty w tabeli MKS Urbis Gniezno. AZS UJK jedzie do Warszawy, gdzie zagra w studenckich derbach z AZS UW Warszawa.

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu w poprzedniej kolejce z SPR Olkusz szczypiornistki Korony awansowały na pozycję lidera i mają trzy punkty przewagi nad drugim MTS Żory oraz sześć nad drugim SPR Olkusz. Z tego względu są na bardzo dobrej drodze do wygrania rozgrywek. Kolejny krok w tym celu mogą postawić w sobotę we własnej hali.

REKLAMA

Sobotni rywal kielczanek zajmuje czwarte miejsce i ma tyle samo punktów, co drużyna z Olkusza - 30. W pierwszym meczu Korona Handball pokonała na wyjeździe rywalki z Gniezna w efektownych rozmiarach - 37:22. W sobotę także będzie faworytem. W zwycięstwo będą celować też szczypiorniści AZS UJK. Ich sobotni rywal plasuje się na ósmym miejscu w tabeli i do tej pory zgromadził połowę dorobku punktowego, jaki mają kieleccy "Akademicy".

Spotkanie Korona Handball - MKS Urbis Gniezno w hali przy ulicy Krakowskiej rozpocznie się o godz. 15. Później, o godz. 18 na parkiet w hali Legionów wybiegną szczypiorniści PGE VIVE. O godz. 18 na wyjeździe z AZS UW Warszawa zagrają studenci z AZS UJK Kielce.

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group