REKLAMA

AZS UJK Kielce wraca do gry. Powalczy o niespodziankę w meczu z liderem

07-02-2020 10:29,
Mateusz Kaleta

Po zimowej przerwie w najbliższą niedzielę do gry wracają szczypiorniści pierwszoligowego AZS UJK Kielce. Na jesieni "Akademicy" byli czarnym koniem rozgrywek i sprawili niemałą niespodziankę, kończąc rundę na wysokim piątym miejscu. Na start nowej rundy kielczan czeka od razu duże wyzwanie, bo pojedynek z liderującym w tabeli KPR Legionowo.

Kielczanie całą zimę spędzili przygotowując się na swoich obiektach. W ostatnim sparingu przed inauguracją ligi wypadli pozytywnie, pokonując 37:33 KSSPR Końskie. Również KPR Legionowo wygrał swoją grę kontrolą z AZS UW Warszawa 32:27.

REKLAMA

Na inaugurację trener Tomasz Błaszkiewicz będzie miał niemalże komplet swoich zawodników. W tym sezonie na parkiecie nie zobaczymy już zmagającego się z kontuzją Wojciecha Czerwińskiego.

Już w pierwszym meczu kielczan czeka spore wyzwanie. Ekipa KPR Legionowo przewodzi ligowej tabeli i do tej pory zebrała dwa "oczka" więcej od szczypiornistów z Kielc. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami wygrywali zawodnicy spod Warszawy, pokonując w swojej hali AZS UJK 33:31. Dla kielczan był to debiutancki mecz na parkietach I ligi.

Drużynę KPR Legionowo w zimie wzmocnił tylko jeden nowy zawodnik - znany z PGNiG Superligi Marek Podobas. Doświadczony obrotowy grał w poprzedniej rundzie w Chrobrym Głogów.

Spotkanie AZS UJK Kielce - KPR Legionowo, inaugurujące wiosenne rozgrywki I ligi, rozpocznie się w niedzielę o godz. 12:00 w Hali UJK przy ulicy Świętokrzyskiej.

fot: Patryk Ptak

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group