Osłabienie kartkami przed inauguracją. „Musimy sobie z tym poradzić”

06-02-2020 16:28,
Mateusz Kępiński

Już w sobotę Korona Kielce wraca do ligowego grania. Żółto-czerwonych od razu czeka mecz z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. - Chcemy dobrze wejść w sezon, a więc ten mecz z Górnikiem jest dla nas ważny. Później czekają nas dwa trudne wyjazdy, ale skupmy się najpierw na rywalizacji z zabrzanami – stwierdził trener Mirosław Smyła przed wiosenną inauguracją na Suzuki Arenie.

- Zróbmy wszystko, aby jak najwięcej kibiców pojawiło się na trybunach, bo z tego co mi wiadomo, to fani Górnika dość mocno się mobilizują. Myślę jednak, że nasi kibice też staną na wysokości zadania – wierzy szkoleniowiec Korony.

 REKLAMA

W pierwszym meczu jednak kielczanie będą musieli poradzić sobie bez pauzujących Ognjena Gnjaticia i Rodrigo Zalazara. - Kartki pokrzyżowały nam troszeczkę plany. Trzeba sobie jednak radzić. Na pewno pod uwagę nie może być brany Nemanja Miletić, który rehabilituje staw kolanowy - powiedział Smyła.

Trener liczy, że korzystny wynik z Górnikiem pomoże uzyskać Bojan Cecarić, którego Korona wypożyczyła z Cracovii. - Z każdym dniem czuje coraz większą swobodę. Został też dobrze przyjęty. Sprzedał to dwiema bramkami w sparingach, więc zdobył więcej pewności siebie. Mam nadzieję, że już w najbliższym meczu, jeżeli dostanie taką szansę, to pokaże swoją umiejętność gry na tej pozycji - ocenił trener.

- Trzeba oczekiwać na sobotę z zimną krwią. Jeszcze zostały nam drobne analizy, korekty, w piątek rozruch na głównej płycie. W sobotę zapraszamy kibiców, aby tak jak w meczu z Cracovią, byli naszym 12. zawodnikiem i pozwolili nam czuć się swobodnie – zakończył Mirosław Smyła.

PARTNEREM RELACJI JEST PROKODER

Wasze komentarze

kali2020-02-06 21:32:55
Kto nie pójdzie na mecz ten z Ostrowca
spostrzeżenie2020-02-06 21:37:50
Naiwność tego pana trenera jest zdumiewająca i świetnie wpisuje się w jego wypowiedzi naiwne, banalne, pełne truizmów i szkoleniowych banialuk. Od miesięcy kilku, zresztą.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group