Wyczekujemy na wzmocnienia. Dla niektórych Korona nie jest pierwszym wyborem

09-01-2020 09:34,
Mateusz Kaleta

-  Wzmocnienia są nam potrzebne, bo wskazuje na to przede wszystkim nasza pozycja w tabeli. Ale to już rola prezesa i pionu sportowego. Liczę na nie, bo chcemy, aby ekstraklasa została w Kielcach, a jakość naszego zespołu się podniosła. W dalszej perspektywie na pewno na te transfery wyczekujemy - mówi Jakub Żubrowski, wychowanek Korony. W środę kielczanie wznowili treningi przed drugą częścią sezonu rozgrywkowego.

Żółto-czerwoni rozpoczęli przygotowania bez ani jednej nowej twarzy w składzie. Trudno spodziewać się, aby ktoś nowy dołączył do zespołu także w najbliższych dniach. Z drużyny odszedł natomiast jeden zawodnik - skrzydłowy Ivan Jukić. - Dla niektórych piłkarzy Korona nie jest pierwszym wyborem. Może być też tak, że będziemy czekać na wzmocnienia do ostatnich chwil. Być może ktoś doleci do nas na obóz do Turcji. Trzeba cierpliwości - podkreśla "Żuber".

Wychowanek Korony jest także jednym z piłkarzy, którym za pół roku wygasają umowy z kieleckim klubem. - Nic w tej kwestii się nie zmieniło - odpiera enigmatycznie piłkarz.

Kielczanie rozpoczęli przygotowania od testów wydolnościowych, które mają za zadanie sprawdzić poziom wytrenowania zawodników po świąteczno-noworocznej przerwie. - Czasu jest mało, więc przygotowania na pewno będą intensywne. Pierwsze dni to dużo biegania, mało grania w piłkę i typowa praca nad wytrzymałością i siłą. Trzeba ją wykonać, aby mieć potem dużo paliwa w baku na kolejne miesiące. Na pewno będzie trzeba go mieć więcej niż sto procent - przyznaje pomocnik Korony.

Piłkarze do końca tego tygodnia trenują na swoich obiektach. Już w poniedziałek wylecą natomiast do Turcji na obóz przygotowawczy, gdzie spędzą dwa tygodnie i zagrają pięć sparingów. - Turecki klimat jest bardziej sprzyjający, niż aura w Polsce. Liczymy tylko, że będzie lepsza pogoda, niż w zeszłym roku. Wtedy pokrzyżowała nam trochę plany. Mamy urozmaicone sparingi, więc na pewno każdy z rywali będzie o troszeczkę innej charakterystyce. Mam nadzieję, że tym razem będzie trochę spokojniej, bo już nie raz się zdarzało, że były polowania na kości - kwituje.

fot: Grzegorz Ksel

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

Filip2020-01-09 10:57:54
Zajac bierz sie do pracy. Koniec z wczasami i urlopami.
KoronaMa2020-01-09 11:14:27
Ostatnie dwa mecze mogą dawać nadzieję, ale to okno transferowe też będzie bardzo ważne w kontekście utrzymania... Czekamy na wieści!
Jest mus2020-01-09 13:00:21
ŁKS się wzmocnił, Raków też a trzy spadają
Zuber2020-01-09 13:57:42
a czy dla ciebie Korona jest pierwszym wyborem??
Czy leci z nami pilot?2020-01-09 17:12:34
Zajac czy wreszcie nas pozytywnie zaskoczysz czy kolejny raz skonczy sie na obietnicach i pieknych slowach?
Koroniarz112020-01-09 18:55:18
Ludzi póki co transferów nie będzie. Jeśli Korona nie dostanie kasy od miasta i Niemców to ich nie będzie. Korony nie stać jest utrzymać kolejnych piłkarzy.
Rafson2020-01-09 21:04:58
Spoko Żuber nie chcesz nie podpisuj, pójdziesz do Śląska albo jakiegoś innego Piasta, posiedzisz trochę ma ławce i skończysz w pierwszej lidze.
Andrzrj2020-01-09 21:12:45
Wszyscy sie wzmacniają, a Korona czeka ale chyba na cud.
Ps.a co do Żubrowskiego niech ucieka, a za pół roku będzie chciał wracać z podkulonym ogonem jak Kiełb..
Do Wszystkich2020-01-09 21:35:03
Można Żubera krytykować za grę w takim czy nie innym meczu, ale nie obrażajcie go, bo co raz mniej Kielc w Koronie. A, że może odejść, nie pierwszy i nie ostatni. Sezon na pewno dogra i powalczy.

Projekt i wykonanie: CK Media Group