Sześciu młodych zawodników poleci z Koroną do Turcji! Wśród nich nawet 15-latek

04-01-2020 07:00,
Mateusz Kaleta

Już niedługo, 8 stycznia po krótkich, zimowych urlopach spotkają się zawodnicy kieleckiej Korony. W stolicy województwa świętokrzyskiego drużyna spędzi zaledwie cztery dni i od razu po nich, w poniedziałek, 13 stycznia, wyleci na obóz do Turcji. W kadrze na zgrupowanie znajdzie się miejsce dla sześciu młodych piłkarzy.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, będą to: bracia Piotr i Dawid Lisowscy, Mateusz Sowiński, Bartosz Prętnik, Artur Piróg oraz Radosław Seweryś. Pierwsza piątka w minionej rundzie występowała w zespole III-ligowych rezerw. Ostatni, najmłodszy, 15-letni Seweryś także zadebiutował w drugiej drużynie, ale znacznie więcej czasu spędził na boiskach Centralnej Ligi Juniorów.

Kieleckim kibicom śledzącym poczynania drugiej drużyny nazwisk tych przedstawiać nie trzeba. To wyróżniające się postacie w zespole Korony II Kielce.

18-letni Dawid Lisowski jest skrzydłowym lub napastnikiem i na jesieni rozegrał w III lidze 18 meczów, strzelając w nich dwa gole i notując cztery asysty. Jego brat bliźniak, młodszy zaledwie o kilka minut Piotr Lisowski występuje na pozycji defensywnego pomocnika. W zespole kieleckich rezerw piłkarz od "czarnej roboty", nie zawsze dostrzeganej na pierwszy rzut oka. Na jesieni zagrał w 15 meczach.

Dla 18-letniego Mateusza Sowińskiego nie będzie to pierwszy zagraniczny obóz z Koroną. Napastnik pracował już latem pod okiem Gino Lettieriego w Opalenicy. Grudzień stracił jednak z powodu kontuzji i obecnie wraca do pełni zdrowia. Z tego powodu stracił też szansę na debiut w ekstraklasie. W III lidze zagrał 16 razy, sześciokrotnie trafiając do siatki.

Artur Piróg to z kolei jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy rezerw Korony. Gra w ofensywie, na pozycji nr dziesięć, lub w ataku. Na jesieni wiele ataków kieleckiej drużyny zaczynało lub kończyło się właśnie na 19-latku. W 17 meczach strzelił pięć goli.

Bartosz Prętnik i Radosław Seweryś jesienią dotknęli już ekstraklasowej piłki, bo obaj zostali zgłoszeni do rozgrywek Ekstraklasy i znaleźli się w kadrze meczowej Korony na mecz ligowy. Wciąż czekają jednak na debiut. 18-letni Prętnik jest uniwersalnym obrońcą, grającym najczęściej na prawej stronie defensywy. Najmłodszy w kadrze, 15-letni Seweryś gra natomiast na środku obrony. W minionej rundzie był regularnie grającym piłkarzem zespołu U-18 z Centralnej Ligi Juniorów i rozegrał także jedno spotkanie w zespole III-ligowych rezerw. 

Wyjazd do Turcji będzie dla młodych zawodników Korony bezcennym doświadczeniem. Żółto-czerwoni spędzą na obozie dwa tygodnie. W Turcji zagrają pięć sparingów.

fot: Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

Deryl2020-01-04 09:17:25
Wie ktoś co się dzieje z sewerzynskim?
Mks2020-01-04 11:16:39
Dawid Lisowski nie gra na pozycji napastnika.
Znawca2020-01-04 14:44:30
A gdzie Daniel Szelagowski
Trener2020-01-04 18:12:06
Szelagowski, Sewerzynski, można ściągnąć Długiego z powrotem z Warty bo i tak nie gra. A nie z całym szacunkiem 15 latkowie bo i tak nie ma szans fizycznie w lidze
Kibic2020-01-05 10:27:42
Do tej listy dorzuciłbym jeszcze Kordasa, który w Widzewie rozegrał całkiem przyzwoitą rundę na lewej obronie, a ciągle jeszcze jest nasz.
drąg2020-01-05 10:42:14
Ciekaw teoria Długosz nie przebija się w Warcie ale spoko w ekstraklasie da radę. Trener, 15 latek to uzupełnienie składu i melodia przyszłości. Chociaż gra z 17 latkami, ma przełamaną dość ważną barierę dla niektórych nie do przeskoczenia (fizycznie wygląda lepiej niż Długosz), to kto wie. Szelągowski ma problem Duranowicia oczywiście w odpowiednich proporcjach.
E-662020-01-05 11:23:26
Ci młodzi chyba tylko o to aby były dwie 11-ki do trenowania . Ludzie to za wysokie progi dla tych chłopaków , nie ta jednostka treningowa , nie ta tężyzna . Nie chcę im niczego ujmować , ale bądżmy rozsądni bo widmo spadku coraz bardziej realne . Smutne jest to że do Korony nikt się nie rwie i nikt za ten klub nie chce na boisku walczyć (nie mówię o umieraniu) . Nic sensownego nie przychodzi do głowy bo trudno wnioskować komu i na czym zależy . Ale co tu można dodać jak czyta się wieści co wyczyniał były prezes Ch ., a taki był uczciwy . Smutna godzina .
Znawca2020-01-05 20:39:27
A gdzie Kośmicki?
Swojak2020-01-06 17:50:18
Zgadzam się z niektórymi moimi przedmówcami, że najwyższy czas aby nasi złoci juniorzy wrócili "do domu", tym bardziej, że "larum grają, wróg w granicach". Niektórzy z chłopaków okrzepli, fizycznie też nie odstają (np. Kornel Kordas), najwyższy czas dać im szansę. Myślę, że gorzej od piłkarzy bałkańskich się nie zaprezentują. Panie prezesie! ściągnij swoich synów do domu...
koronka2020-01-09 11:03:13
Nie rozumiem niektórych "kibiców" tyle było wrzasku, że nie ma młodych w drużynie, a kiedy Trener postanowił uzupełnić skład młodymi, na razie tylko na obóz to znowu jest WRZASK... to chcecie tych młodych w KORONIE czy nie, bo już nie łapię.....

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group