Krok po kroku będziemy dążyć do utrzymania. A potem walka o pierwszą ósemkę

21-12-2019 09:12,
Mateusz Kaleta

W drugim meczu z rzędu Korona Kielce grała osłabiona z powodu czerwonej kartki. I w drugim meczu z rzędu pomimo takich okoliczności potrafiła zainkasować komplet punktów! Mimo niskiego miejsca w tabeli, końcówka roku w wykonaniu kielczan była imponująca. - Pokazaliśmy charakter. Teraz krok po kroku będziemy robić dążyć do celu, jakim jest najpierw utrzymanie, a później walka o pierwszą ósemkę - mówi Grzegorz Szymusik, jeden z bohaterów piątkowego starcia.

Kielczanie wygrali w Szczecinie 1:0 po golu Mateja Pucki. To była pierwsza, historyczna wygrana żółto-czerwonych na obiekcie Pogoni. - Pomimo, że większość meczu graliśmy w osłabieniu, to kondycyjnie czuliśmy się dobrze. U niektórych chłopaków pojawiały się pod koniec skurcze, ale całe spotkanie pokazało, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie do tych starć i moglibyśmy zagrać jeszcze jeden mecz. Cieszymy się natomiast z odpoczynku, dzięki któremu będziemy mogli naładować baterie przed kolejną rundą - podkreśla młody obrońca.

Dla Szymusika było to dopiero czwarte spotkanie w PKO Ekstraklasie. O ile wcześniej dawał pozytywne sygnały, ale jego forma była nierówna, w piątek wyrósł na jednego z bohaterów. 21-latek ofiarnie dwukrotnie interweniował w końcówce, dzięki czemu przyczynił się do zachowania czystego konta. A warto przypomnieć, że wcześniej ucierpiał w jednym ze starć i po jego kontuzji Korona musiała grać przez chwilę w dziewiątkę. Obrońca nie poddał się i walczył z całą drużyną do samego końca. 

- Te dwa ostatnie zwycięstwa na pewno wpłyną na nas pozytywnie. Będziemy jeszcze bardziej przekonani o tym, że możemy wygrać z każdym przeciwnikiem, walcząc nawet w osłabieniu, pokazując przy tym sporo charakter - nie ma wątpliwości defensor.

Teraz kielczanie rozjadą się na urlopy. Do treningów wrócą 7 stycznia. Na razie Korona plasuje się na trzynastym, bezpiecznym miejscu w tabeli, ale utrzyma je tylko wtedy, gdy Jagiellonia Białystok pokona na wyjeździe Górnika Zabrze. To spotkanie w sobotę o godz. 20.

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

Diter2019-12-21 09:35:24
Dziękuję za zaangażowanie i poświęcenie, kibice na pewno Wam tego nie zapomną.
B812019-12-21 09:57:21
Grzesiu, o osemke to w przyszłym sezonie, musicie się skupić na walce o pierwszą czwórkę drugiej ósemki... Najważniejsze jest utrzymanie...
glos rozsadku2019-12-21 10:13:06
Grek musi zostac daje w razie kontuzji czy kartek spokoj.Docelowo pierwszy skład to hiszpan i Kova. Mam nadzieje ze trener wybije sobie z głowy eksperymenty z Pierzchala na środku obrony.
MKS2019-12-21 11:26:17
Wypożyczyć Sokoła on powinien regularnie grac w niższej lidze. Zostawic Greka bo Pierzchala nie da rady zresztą to nie czas na eksperymenty Korona potrzebuje pkt
Dario...2019-12-21 19:20:56
Z tego grona zostawić Greka i przedłużyć kontrakty z Żubrowskiem Pućkom Marquezem i Gnjaticiem. Niech dojdzie dwóch - trzech konkretnych w tym napastnik i będzie dobrze.
*** Sprawa techniczna *** Do Redakcji ****2019-12-21 19:25:50
Prosze, odswierzajcie Tabele, albo ja po prostu usuncie. Bez sensu ja miec na stronie i jej nie uaktualniac.
@*** Sprawa techniczna *** Do Redakcji ****2019-12-22 13:44:49
Najpierw wróć do szkoły dziecko i naucz się pisać poprawne.
Dario2019-12-23 21:24:46
Wygonić 99 procent gwiazdorów i wstawić juniorów

Projekt i wykonanie: CK Media Group