Polki i Brazylijki przejęły kieleckie obiekty. We wtorek mecz-hit na Suzuki Arenie

07-10-2019 15:21,
Redakcja

Korona Kielce rozpoczęła przerwę reprezentacyjną od kilku dni wolnego, a w tym czasie kieleckie obiekty trafiły pod władanie reprezentacji Polski i Brazylii. Od niedzieli obie drużyny narodowe kobiet przygotowują się do hitowego spotkania, które zostanie rozegrane we wtorek na płycie głównej Suzuki Areny.

W niedzielę Polki trenowały na stadionie przy ulicy Szczepaniaka, natomiast Brazylijki na Kusocińskiego. W poniedziałek oba zespoły przygotowywały się już na płycie kieleckiego obiektu. Tam we wtorek staną na przeciwko siebie w towarzyskiej potyczce.

Oba zespoły wystąpią w najmocniejszych składach. W zespole Biało-czerwonych zabraknie niestety jednej ważnej postaci. Zgrupowanie opuściła z powodu kontuzji Aleksandra Sikora, zawodniczka Juventusu, która nabawiła się urazu mięśnia dwugłowego uda.

Spotkanie na Suzuki Arenie zapowiada się bardzo ciekawie i nie bez przyczyny "żyje" ono mocno również w mediach społecznościowych. To pierwsza w historii potyczka Polek z Brazylijkami.

Na mecz wyjątkowo zaprasza Katarzyna Kiedrzynek, zawodniczka reprezentacji Polski i Paris Saint-Germain. Bramkarka opublikowała w swoich mediach społecznościowych zdjęcie z Martą - napastniczką Brazylii, która sześciokrotnie była wybierana najlepszą piłkarką świata. Zwróciła się do kibiców: "Razem z Martą zapraszamy Was serdecznie na jutrzejszy mecz Polska - Brazylia w Kielcach. Tego nie można przegapić! Bądźcie z nami!" - napisała. Hitowe spotkanie na Suzuki Arenie będzie śledził także prezes PZPN, Zbigniew Boniek. 

Mecz Polski z Brazylią rozpocznie się o godz. 20:15, a transmisję ze spotkania przeprowadzi także TVP Sport. Bilety w cenie 10 zł można także nabywać w dniu meczu w kasach przed Suzuki Areną.

fot: Paula Duda / PZPN

Projekt i wykonanie: CK Media Group