Borek ostro o Koronie: Czy tam chodzi o jakiś komis? Czy bazar?

02-10-2019 07:00,
Mateusz Kaleta

Temat Korony Kielce został poruszony w poniedziałkowej "Misji Futbol" - magazynie Onetu i "Przeglądu Sportowego". W język nie gryzł się Mateusz Borek, który w dosadny sposób wypowiedział się o kieleckim klubie. - Czy tam chodzi o jakiś komis? Czy bazar? Juniorzy Korony przed chwilą wygrali Centralną Ligę Juniorów i liczyli, że następnym krokiem będzie zaistnienie w pierwszym zespole, a tymczasem ich nie ma. Pozostawiam to do rozwagi włodarzom klubu - powiedział dziennikarz Polsatu.

Całą dyskusję poruszył Tomasz Smokowski, a rozpoczęła się ona od liderującej w tabeli Pogoni Szczecin. Dziennikarze w studiu powiedzieli wiele ciepłych słów na temat gry drużyny Kosty Runjaicia.

REKLAMA

- W ostatnim meczu lepsza przez godzinę była Jagiellonia, a potem wszystko się zmieniło i to Pogoń złapała właściwe obroty i to spotkanie efektownie wygrała. Jestem wielkim fanem Kosty Runjaicia. Ten facet nie narzeka, ma wizję i nawet jeśli piłkarze odchodzą, to bierze następnych, szkoli ich i rozwija. Oni błyskawicznie zyskują jakość sportową, a co za tym idzie klub zyskuje potencjał do sprzedaży tych zawodników - podkreślił.

A po chwili dodał: - Runjaić nie mówi: "Zabraliście mi Walukiewicza, nie mam Drygasa, bo jest kontuzjowany, ktoś skończył karierę, ktoś odszedł, dzisiaj będziemy grać o 9-10 miejsce...". Nie, on po prostu bierze następnych.

Temat szybko podłapał Tomasz Smokowski i skontrastował Runjaicia z Gino Lettierim, byłym już opiekunem Korony. - Lettieri przed sezonem mówił, że wreszcie ma skład taki, jaki chce. Potem zaczął przegrywać mecze i powiedział, że sprzedali mu w ostatnim dniu okienka transferowego Kosakiewicza... Szkoda tylko, że on nawet tam za wiele nie grał - zaśmiał się dziennikarz Polsatu.

To otwarło furtkę do dalszej dyskusji. Kontynuował Borek: - Zrobiliśmy ostatnio takie zestawienie, ilu młodzieżowców zagrało w każdym klubie od początku sezonu. Liderem jest oczywiście Lech, gdzie zagrało w jednym meczu nawet siedmiu młodzieżowców. Generalnie jednak w każdym meczu Lecha było około czterech takich piłkarzy. A kto jest na samym końcu? Drużyny, które są na ostatnich miejscach w tabeli. Jak to zestawimy, że Korona Kielce wygrywa chwilę wcześniej Centralną Ligę Juniorów i wystawia w każdym meczu jednego, obowiązkowego młodzieżowca, to zastanawiam się: czy tam chodzi o jakiś komis? Czy bazar? Czy tam chodzi o wprowadzanie młodych chłopców? Oni liczyli, że następnym krokiem będzie zaistnienie w pierwszym zespole, a tymczasem ich nie ma. Pozostawiam to do rozwagi włodarzom Korony - skwitował.

fot: Misja Futbol / YouTube

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Krzysztof2019-10-02 07:06:34
No cóż.
Diagnoza celna.
Szkoda zdolnych chłopaków.
Kibic2019-10-02 07:48:17
To jest prawda może obudzą siw prezes bo sprzedamy zdolnom młodzież za grosze
OK2019-10-02 09:38:55
A widział ktoś ich umiejętności? z naszych gramy tym co mamy najlepszego. Nasi najlepsi juniorzy to Sokół, Szymusiak, Pierzchała, Spychała, i kontuzjowany teraz Seweryński (kilku robi postępy ale jeszcze nie na ekstraklasę). Reszta nawet w 3 lidze się nie wyróżnia a widziałem wszystkie mecze i skróty z wyjazdów, Jeśli tam się nie wyróżniają to nagle będą brylować w ekstraklasie, a dziennikarze mówią to co chcecie usłyszeć i nawet ich w życiu na czy nie widzieli. Kilku wypożyczyliśmy ale tam też o miejsce im ciężko to o czymś świadczy. I jak dla mnie klub największy postęp zrobił w szkoleniu młodzieży. Ilość piłkarzy w młodzieżowych reprezentacjach Pl jak nigdy sukcesy w różnych grupach młodzieżowych jak nigdy rezerwy to samo. w 10 meczach ekstraklasy grało 4 różnych młodzieżowców czy to aż tak źle ?
ck2019-10-02 09:39:43
Chodzi o to, że jak zagrają chociażby minutę w pierwszej drużynie, to ich pensje wzrastają z 2tys. do 8tys.
Adik2019-10-02 09:48:21
Tu oczywiście należy się zgodzić z Borkiem tyle tylko, że mówi tak, jakby zapomniał o okolicznościach w jakich Korona się znalazła. Każdy z nas i tylko z nas wie jakie podejście do młodych miał Gino, czyli żadne. Obecna sytuacja młodzieżowców wynika pokłosie z jego niechęci do nich i fanaberii ogólnych co do składu. Dopiero teraz ma szansę się to zmienić przy trenerze Smyle. Już coś się zmienia w tej materii, co widać było w ostatnim meczu. Niestety, póki co trzeba posprzątać smród po poprzednik a na młodzież Smyla znajdzie pomysł, jestem przekonany. Tej wiedzy Borkowi być może brakuje więc nie ma co sr ac zarem ;-)
KK2019-10-02 10:14:36
Borek to niech się lepiej zajmie tą swoją truskawką na torcie.
Do ekspertów2019-10-02 10:30:24
Jacy wy wszyscy mądrzy jesteście .....
Fan2019-10-02 10:51:39
Pseudo ekspert Borek, który krytykuje wszystko i wszystkich jak nie idzie, a jak ktoś ma dobry sezon to nagle zmienia zdanie. Nie tak dawno podniecał się Górnikiem, Piastem, ŁKS-em i min. Koroną. Jak teraz nie idzie to nagle pierwszy krytyk. Zakompleksiony koleś z prowincji, który ma się za Bóg wie kogo. Po remisach i porażkach reprezentacji głośno grzmiał, że mając takich napastników jak Lewandowski, Piątek, czy Milik zawsze poiwnniśmy grać dwoma napastnikami. Po meczach ze Słowenia i Austrią nagle zaczął krytykować selekcjonera, że wystawił dwóch napastników, zamiast jednego.Podnieca się CLJ, tak jak kadrą u21 przed mistrzostwami, a po nieudanym turnieju pierwszy psioczy, że dno, za wczesny zachwyt itd, Jednego dnia twierdzi, że trenerzy w Polsce nie są gorsi od zagranicznych, a za jakiś czas że poziom szkolenia w Polsce jest słaby i dlaczego nie bierzemy wzorców z zachodu.Koleś chyba w ogóle nie czyta i nie słucha tego co mówi. Myśli, że jak zarzuci teksty w stylu, timing, czucie gry, czy przestrzenie między formacjami, to staje jest wielkim znawcą. Chłopie zajmij się swoją Dębicą i odpocznij, bo nie masz zielonego pojęcia, o czym mówisz. o ilu juniorów pytały inne kluby po wygranej CLJ? Wygrali dlatego, że w innych klubach są zdolniejsi juniorzy, gotowi na ekstraklasę i od razu wskakują do pierwszej kadry, w ten sposób osłabiając drużynę juniorów.
@Fan2019-10-02 11:27:48
Idź ty mądralo do TV , i chwal Koronę i zarząd jakie ma sukcesy , jest super, super :)))
R2019-10-02 11:46:10
Borka nie czytam i nie słucham, bo ten zawsze wszystko wie ale po fakcie. Jeszcze tak nie było, żeby powiedział coś mądrego przed meczem, czy rozgrywkami. To od takich niedojd wzięło się że Korona do spadku. I polglowki powtarzaly to jak mantre, bo takie mają pojęcie.
do R2019-10-02 11:56:21
A ty tabeli nie widziałeś ? Na którym miejscu jest Korona ???
@@Fan2019-10-02 12:08:37
Przeczytaj wpis "R" kilka razy, aż zrozumiesz.
koronka2019-10-02 12:32:52
do ok
Jakież to mecze widziałeś żeby twierdzić, że nasi juniorzy nie wyróżniają się nawet w IIl lidze ciekawość mnie zżera. Ja chyba bywam na innych meczach, a oglądam je prawie wszystkie. Borek w komentarzach dotyczących CLJ ma rację, wygrali z chyba 16 punktową przewagą w maju.KORONA w EK wtedy już grała o przysłowiową pietruszkę i nic by się nie stało, gdyby w kolejnych kilku meczach zadebiutowało po 3 - 4 chłopaków z CLJ. Bo przypominam wszystkim NIEDOCENIANYM EKSPERTOM, żeby kogoś ocenić NAJPIERW TRZEBA MU DAĆ SZANSĘ NA WYKAZANIE SIĘ. Zobacz czy coś potrafi. Postaw tego młodego na boisku chociaż na 30 minut i SPRAWDŹ GO, w efekcie nic nie tracąc w tabeli, a nie powtarzaj bez ładu i składu kto się nadaje a kto nie, PATRZĄC NA JEGO ZDJĘCIE. Nawet jakby wtedy przegrali - nic by się nie stało, ale trener wiedziałby czy ma jakieś zaplecze w juniorach, a tak...nic. Klub pozbywa się tych młodych w różny sposób, albo obijają się gdzieś bez szansy na ogrywanie, a potem EKSPERCI płaczecie, że nie ma POLAKÓW w drużynie, a jak się traktuje wychowanków, zainwestowano w nich przez kilka lat, a potem doprowadza się do tego, że albo waląc ciągle głową w mur rezygnują z piłki (niekoniecznie z braku piłkarskich umiejętności) albo poniewierają się po jakichś zakamarkach niższych lig. W zamian za to ściąga się graczy z osiemnastej ligi nie wiedzieć skąd....którzy w efekcie umiejętnościami dorównują.... tym z CLJ nierzadko.
Poza tym pozwól, że ci uzupełnię skład KORONY juniorem jest też OSOBIŃSKI, który trafił właśnie na takich OCENIACZY na podstawie zdjęcia, a nie umiejętności został zablokowany aż tak, że na obozie był JEDYNYM zawodnikiem, który nie grał w żadnym sparingu...(można było to przeczytać właśnie na CK SPORT).NO TO JEST DAWANIE SZANSY I SPRAWDZANIE UMIEJĘTNOŚCI. Na tej podstawie można powiedzieć, czy ktoś się nadaje.....niemiecka myśl szkoleniowa...hehe (całkiem zapomniany chłopak, a nie gorszy od innych bramkarzy - widzę na treningach , no CZASEM w jakimś meczu).....
Tom2019-10-02 12:51:57
Trudno się z nim nie zgodzić.
do koronka2019-10-02 13:10:56
Już Długosz - najlepszy zawodnik CLJ - został szybko zweryfikowany przez ligę. Następny nasz super bramkarz z początku sezonu Sokół. Sewerzyński kolejny który w kilku meczach był totalnie niewidoczny.
OK2019-10-02 13:12:50
@korona OSOBIŃSKI przegrał rywalizacje z Sokołem - chcieli go wypożyczyć ale nikt go nie chciał. Nie mowie że jest zły ale mamy dwóch o podobnych umiejętnościach (Sokoła zweryfikowała ekstraklasa) muszą się ograć w senatorskiej piłce to nie znaczy że mają grać w ekstraklasie, też nie wykluczam że się ogarną i będą grać w 1 jedenastce. 3 liga ( 4 poziom rozgrywek) weryfikuje juniorów -nie skreślam ich. Jednak bez wsparcia zawodników z ekstraklasy remisy i porażki byłem np z Puławami. Niech się rozwija i jak będą gotowi niech grają. Przykład sokoła czy spychały pokazuje że ekstraklasa to gigantyczny przeskok dla nich
koronka2019-10-02 13:28:32
do OK
No skąd takie informacje, że chcieli go wypożyczyć ale nikt go nie chciał....
Przede wszystkim to ON SAM USIŁOWAŁ ZAŁATWIĆ SOBIE WYPOŻYCZENIE, a klub mu jedynie łaskawie wyrażał zgodę na testy, to też chyba nie po kolei, bo pokazuje, że klub nie ma pomysłu jak zagospodarować posiadanych zawodników. Rywalizacja z Sokołem to jest raczej rywalizacja pomiędzy MENADŻERAMI (wiadomo kto jest menadżerem Sokoła...), raczej to nie rywalizacja....a pewne rozdanie dla SOKOŁA.Czy go zweryfikowała EK... no może w tym sensie, że odkryła jego braki... można było zweryfikować również tego OSOBIŃSKIEGO, abyś mógł pisać coś na pewno, a tak tylko domysły..... Wygląda to tak, że jak Sokół ma braki, to OSOBIŃSKI na pewno ma braki takie same...hehe ... pozdrawiam
Kolo2019-10-02 13:34:39
Kolejny ekspert który uważa że juniorami można grac w ekstraklasie bo wygrali ligę
Zajac do studia I sie tlumacz2019-10-02 13:36:05
Weszlo misja futbol pilka z gory itd.... kabaret korona
do OK2019-10-02 14:04:50
nie ośmieszaj się z tymi typami najlepszych juniorów
Hej znafcy2019-10-02 14:11:11
Szymusik i Spychała to nie są nasi juniorzy. Na ilu meczach juniorów byliście? 0.
koronka2019-10-02 14:12:28
do "do koronka"
... i tak powinien być zweryfikowany każdy młody zawodnik..... a u ciebie brakuje jeszcze kilku nazwisk.Nawet gdyby to miało odkryć ich nieumiejętności, ale wiesz KOGO masz i co możesz z tym zrobić. Gdyby KLUB właściwie podchodził do swoich młodych zawodników i faktycznie weryfikował STAN POSIADANIA, to dając szansę na debiut każdemu młodemu z którym wiąże jakieś nadzieje ( szczególnie w sytuacji KORONY z końcówki rundy wiosennej), mógłby dać szansę na możliwość dalszego rozwoju, mając na względzie to,że łatwiej wtedy o wypożyczenie do niższych lig, czyż nie.... miałby kilku zawodników na wypożyczeniu w niższych ligach, z perspektywą powrotu i gry w I DRUŻYNIE, albo transferu ogranego zawodnika ( oczywiście z korzyścią dla KLUBU byłoby i jedno i drugie). O tym jednak mam wrażenie w KORONIE nikt nie myśli.....powoli zacznie się to mścić, bo tymi zawodnikami, na których stać KLUB jak już było widać też zbyt wysoko w tabeli się KORONA nie pokaże..... CHCĘ SIĘ MYLIĆ, ale rozum tu bierze górę....
do CK2019-10-02 14:14:02
bzdury piszesz
jesteś w dużym błędzie
do Hej znawcy2019-10-02 15:00:33
popieram
R2019-10-02 15:07:33
Sokół wygrał rywalizację, wszyscy to widzieli w meczach. Gość jest słaby i z nikim nie wygrał tylko go promowali na siłę.
Cekin2019-10-02 15:12:04
Zespół mistrza Polski juniorów stanowił monolit i tym wygrał trofeum, nie było tam może gwiazd ale i super talentów ale materiał do szlifu. Inaczej się szlifuje talenty gdy drużyna ma pewny byt w ekstraklasie a inaczej gdy gra z nożem na gardle, wtedy trudno pokazać możliwości, trzeba grać pod taktykę, przeważnie defensywnie z balastem popełnienia błędu, który może zaważyć... i tego pan Borek nie wie..??
OK2019-10-02 15:35:10
@Hej znafcy widziałem w tamtym sezonie 4 mecze na żywo i z 3 na YT. Jak tacy dobrzy to czemu inne kluby ich nie chcą? PS widzę że juniorzy się uaktywnili na forum :)
Cyk2019-10-02 15:37:45
P. Borek, zajmij się pan i przeanalizuj swój klub z pańskiego miasta, który grał chyba sezon lub dwa w ekstraklasie dawnej 1 lidze IGLOOPOL Dębica i wyciągnij wnioski, gdzie on teraz jest...?
zsw2019-10-02 16:02:58
Szanowni Panowie tak naprawdę wszystko weryfikuje Boisko a nie p. Borek to w końcu redaktorek może warto zaprosić go na boisko jako zawodnika (rezerw) a umiejętności boiskowe pokażą prawdę. Po co sobie zawracać głowę. KAŻDY Z NAS CZEKA NA ODBICIE SIĘ OD DNA i tyle
@Ok2019-10-02 17:23:44
Ty już oceniłeś Zalazara, miał być cudo nad cudy. Tyle warte są twoje oceny.
kibic2019-10-02 17:27:25
prawda boli mamy zdolna mlodziez tylko nie mielismy trenera a zostal nam jeszcze nieudacznik prezes ktory teraz gubi sie bo nie ma doradcy Gino i tak doprowadza klub do ruiny gonic go tez z klubu i dopiero uzdrowi sie sytuacja
do OK2019-10-02 17:31:42
skąd ty możesz wiedzieć czy ich chcieli czy nie???
nie porównuj obecnego sezonu z poprzednim!
baaa przestań pisać farmazony
mało wiesz w nogach śpisz
KJ2019-10-02 17:34:10
Prawie w każdym z komentarzy jest coś z prawdy i chociażby to uświadamiać powinno, że temat nie jest czarno-biały i łatwy... Na pewno chciałoby się żeby wychowanków było jak najwięcej. Pewnie jest wśród nich kilku chłopaków do grania ale czy są prawidłowo szkoleni pod kątem seniorskiej piłki czy tylko na wyniki, co w piłce juniorskiej jest głupotą? Nie wiem... Pan Borek nie widział pewnie żadnego meczu juniorów, ale wnioski takie jakby ci najmniej ich trenował. Myślę że juniorzy wygrali tą ligę monolitem, drużyną, może zgraniem itp. Itd.. Czy są tam talenty do szlifowania? Nie wiem! Problem braku ich ogrywania i sprawdzania (mimo okazji ku temu) myślę, że leżał też w Lettierim który raczej nie był tak na prawdę zainteresowany przyszłością A jedynie doraźnym graniem i wynikiem. To na nim tak na prawdę spoczywała cala odpowiedzialność za pion sportowy, robił co chciał i nikt go z tego nie rozliczał! Czy on w ogóle chodził na mecze juniorów?
Temat juniorów "leży" w 90% klubów i na pewno jest nad czym pracować.
@Koronka2019-10-02 17:43:35
Czyżby rodzina młodego bramkarza? ;-)
@koronka2019-10-02 17:46:21
złóżcie z Borkiem CV u prezesa, może was przyjmie i uzdrowicie naszą Koronę;-)
Specjalista2019-10-02 18:16:46
Spóźniona trochę refleksja bo sztab się zmienił właśnie. Teraz to my musimy się utrzymać w lidze przede wszystkim , Smuła jak widać daje większą szansę młodym i jeśli będzie możliwość chłopaki napewno pograją.
miki2019-10-02 18:17:53
Borku , nie ośmieszaj się . Korona wygrała CLJ lecz weż pod uwagę że Ci chłopcy grali z rówieśnikami , a zawodnicy z E-sy to inna forma treningu , inne obciążenie , inna masda ciała . Oglądam mecze i widzę jak ci juniorzy odbijają się od rywali . Dlatego przemyśl co powiadasz .
Koroniarz112019-10-02 20:46:25
Śmieszy mnie niektórych osób hejt na Borka. Akurat trafnie to ujął, sami narzekamy że nie ma stabilizacji i rok w rok zmienia się większość kadry. Jak to nazwać jak nie komis czy bazar. Trafnie to ujął.
krym2019-10-02 21:07:15
Trzeba promować młodych piłkarzy i nie powinno być żadnej krytyki na ten temat. Mamy zdolnych młodych chłopaków i trzeba im dać szanse mimo początkowych potknięć w pierwszych meczach w ekstraklasie. Każdy człowiek w swoim życiu przechodzi " chrzest bojowy" .
OK2019-10-02 22:11:56
@Ok ile grał Zalazar ? nie dużo ostatnio z wisłą i nie grał źle może bez szału. Gość ma 20 lat i jest o 3 klasy lepszy niż nasi juniorzy pokazywał to w rezerwach. Jeszcze go nie skreślajcie, ja mam nadzieję że wygryzie Żubra chyba że ten się obudzi i zacznie grać. Generalnie skład mamy dobry tylko brakuje napastnika, na tej pozycji się najbardziej osłabiliśmy
koronka2019-10-03 09:22:32
do@Koronka
...wywody wieloletniego obserwatora...ze szczególnym naciskiem na ostatnie 3-4 lata rozumiem, że jeśli się nie JEDZIE po kimś to od razu RODZINA albo PRACOWNIK KLUBU albo KTOŚ NIEDOCENIONY.. specyficzne są tu wypisywane wnioski. Dodam dla równowagi, że na przykład SOKOŁA znam i lubię ale wybitnie mi nie pasuje PCHANIE go na siłę na PIERWSZEGO BRAMKARZA.... to według ciebie kim dla niego jestem OJCEM,MATKĄ WUJEM STRYJEM... ciekawostka, czy może z tak zwanej FARMY TROLI. To są MOJE SPOSTRZEŻENIA i WOLNO MI JE WYRAŻAĆ, a dodam, że nigdy NIKOGO staram się NIE OBRAŻAĆ.... pozdrawiam
koronka2019-10-03 09:35:41
do "@koronka"
... a jakiś konkret, co ci się nie podoba w moich opiniach...bo z argumentami masz wielki problem jak mniemam.Chętnie podyskutuję, ale tylko na argumenty, jakieś WYŚMIEWANKI nie są w moim stylu, to że połączyłeś mnie z BORKIEM.... nie bardzo człowieka lubię, ale nie przeszkadza mi to posłuchać co ma do powiedzenia na interesujący mnie temat - KORONA KIELCE - Jeśli mówi do rzeczy i na temat i według mnie ma rację w tym co mówi, to mu ją PRZYZNAJĘ. Moja opinia na tematy dotyczące KORONY jest znana, jeśli ktoś czyta moje wpisy. Nie mam AMBICJI bycia FACHOWCEM OD FUTBOLU I UZDRAWIACZEM KORONY - jestem KIBICEM - są tacy, którzy się na tym znają i wiedzą co mają robić poza wszystkim biorą też za to pieniądze.... Od podejmujących ze mną dyskusję oczekuję wyłącznie ARGUMENTÓW i WŁASNEGO ZDANIA, ostatni raz odpisuję na IDIOTYCZNE KOMENTARZE CZŁOWIEKA, KTÓRY (widać po wpisie)NIE MA NIC DO POWIEDZENIA , chce wyłącznie zaistnieć na forum... pozdrawiam
@koronka2019-10-03 10:44:36
nie płacz już człowieku. chcesz dyskutować na argumenty, a nie piszesz o faktach tylko o swoich przemyśleniach. nie wszyscy z drużyny juniorów prezentują wyrównany poziom, są lepsi i gorsi.Trenerzy juniorom mają między innymi wychwycić tych najzdolniejszych i podpowiadać trenerowi pierwszego zespołu. Do tego są jeszcze asystenci, trener bramkarzy i cały sztab. A czasem pierwszy trener sam może zaobserwować jak wygląda dany zawodnik w meczy, treningu itd. Więc pisząc takie rzeczy jak te wyżej, kwestionujesz pracę całego sztabu, włącznie z trenerami mistrzowskiej drużyny CLJ, a nie tylko znienawidzonego GL i prezesa.Jeśli dla ciebie trafionym argumentem jest to, że ty wiesz lepiej, kto powinien grać, i kogo należy sprawdzić w pierwszym zespole, to jest to żaden argument. A Borek jak to już ktoś trafnie przytoczył zawsze "mądry po fakcie". To, że powinno się promować juniorów, to żadna nowość wszyscy to wiedzą. A dzisiejszy "szrot" może zacząć grać na wiosnę, wskoczy do pierwszej 8 i wtedy MB stwierdzi, że to jest dobry kierunek tak, jak to było za kadencji GL. Wolę posłuchać wypowiedzi prezesów na temat polityki i funkcjonowania klubów, a nie dziennikarzy, byłych niespełnionych piłkarzy, którzy wiedzą wszystko na temat funkcjonowania klubu i polityki transferowej, a nigdy nie mieli z tym styczności. Zobaczymy ilu zdolnych juniorów wyszkoli w swojej szkółce drugi dyżurny krytyk p. Golański. Przecież tez się na tym zna...
@koronka2019-10-03 11:05:31
do uzupełnienia odpowiedzi na twojego posta.Piszesz dlaczego nie próbowano Obińskiego w bramce.A może dlatego, ze na ekstraklasę jest za słaby w drugiej drużynie może się jeszcze wyszkolić. A że jemu to nie pasuje i chciałby od razu grać w seniorach i zarabiać lepszą kasę. No coż, takie życie. Ale nie miej pretensji do klubu, że nie szukają mu klubu do wypożyczenia, bo może mają na niego taki plan aby ogrywał się właśnie w CLJ ewentualnie w rezerwach. Są większe tuzy na świecie z całą rzeszą zdolnych junoirów jak Bara, czy Real. Zapytaj ich dlaczego nie wstawiają na bramce swoich wychowanków, tylko szukają bramkarzy za granicą. Wydają grube miliony, bo ich na to stac, a Korony nie więc w przypadku braku wychowanków na odpowiednim poziomie, czy rodaków z innych klubów o wygórowanych żądaniach finansowych piłkarzy, ich menedżerów i samych klubów muszą szukać za granicą. Jaśniej sie już tego nie da wytłumaczyć. Czy to jest słuszny kierunek? pewnie z perspektywy kibica nie, czy wolelibyśmy oglądać "swoich" na boisku - na pewno tak, ale takie są realia. A prowadzenie klubu itp nie zabawa, finanse muszą się zgadzać. Myśłisz, ze prezes, czy własciciel (nawet biorąc pod uwagę,że interesuja ich tylko pieniądze) mieliby okazję zarobić w przyszłości na zdolnych wychowankach w przyszłości, to nie staraliby się ich ogrywać i pokazać ich wartość?Tak jest na przykład z Arveladze, wiedzą że ma potencjał dlatego grał i czasem nawet błyszcał. Gdyby tylko zgłosił sie jakiś chętny już zostałby sprzedany. Tak jak wczesniej Diaw. Tak to funkcjonuje. Skład trzeba budowac wg jakiejś startegii, ale jednoczesnie trzeba mieć za co to budować. Ale najlepiej jest dysponować niesowimi pieniędzmi i wypisywać mądrości po fakcie jak pan MB.
koronka2019-10-03 11:13:38
do @koronka
Aby na pewno zrozumiałeś mój wpis? Bo czytając co piszesz szczerze wątpię. Wygląda jakbyś chciał się bić sam ze sobą, bo kontekst moich wpisów jest bardzo podobny więc nie krytykuj tam gdzie nie powinieneś i czytaj ze zrozumieniem... no i mniej niewłaściwie kierowanych emocji... nie wchodzę w niczyje kompetencje, a mieć WŁASNĄ OPINIĘ NA TEMAT... jest mi WOLNO. MAM SWOJE niefachowe spostrzeżenia i o nich piszę ... nie podoba się - nie czytaj - wolna wola. "PŁAKAĆ" może ktoś będzie jeśli w porę się nie STUKNIE w głowę, bo nie trzeba być FACHOWCEM Z TWOJĄ NIEWĄTPLIWĄ WIEDZĄ NA TEMAT ZARZĄDZANIA KLUBAMI PIŁKARSKIMI, żeby widzieć co się działo i dzieje. Ja po prostu obserwuję i wyciągam wnioski WOLNO MI...pozdrowionka
do@koronka i koronka2019-10-03 13:07:43
Koronka, koronka i @koronka aż do znudzenia a zero bezsensowych treści.
koronka2019-10-03 13:26:22
do @ koronka
znowu nie zrozumiałeś.....w moim poście było napisane o dawaniu szansy na debiut wtedy kiedy jest na to czas, a w KORONIE BYŁ TAKI CZAS NA WIOSNĘ,bez żadnej straty, to dla tych młodych jest ważne i nie chodzi tu o pieniądze (jak ktoś napisał wcześniej). Nie chodzi o postawienie OSOBIŃSKIEGO w bramce jako podstawowego bramkarza...wyczytałeś po prostu to co chciałeś a nie to co było napisane...POWTÓRZĘ - JAK NIE SPRAWDZISZ CO POTRAFI (może nie wiele)TO NIE MASZ PRAWA NA KRYTYKĘ.A swoją drogą skąd ty wiesz tyle o tym OSOBIŃSKIM, kto go chciał, co on chciał.... Bo piszesz takie PEWNIKI, że aż szkoda, że nie ujawniasz źródła tych wieści...Jeśli chodzi o finansową stronę zarządzania klubem....no cóż też wiele razy pisane było w moich postach o tym, może nie czytałeś......według ciebie, to co się działo w kwestii "odchodzenia " z KLUBU zawodników, BO NAWET NIE TRANSFERÓW było ok. SKĄD ma MIEĆ KORONA kasę na sprowadzenie zawodników według ciebie skoro swoich oddaje za darmo, wszystkiego MIASTO nie sfinansuje,a i NIEMIECCY WŁAŚCICIELE chyba nie bardzo mają ochotę dokładać. MOIM zdaniem choćby w tej kwestii sprawa ZARZĄDZANIA finansami KLUBU ma wiele do życzenia.. ale to MOJE ZDANIE i nie musisz się z nim zgadzać. Co do ARWEŁADZE....no cóż.. widziałeś go w ostatnim meczy z KSZO? Jak będzie tak grał, to ani nikt go nie kupi, ani KORONA z niego nie będzie miała pożytku...SZKODA bo na początku KARIERY w KORONIE robił różnicę... ale ja nie jestem FACHOWCEM OD PIŁKI, jestem TYLKO KIBICEM i piszę co widzę.
do@koronka i koronka2019-10-03 14:39:46
Tym ciągłym pisaniem w kółko to samo, chcesz narzucić innym swój tok myślenia. A tak się nie da.
koronka2019-10-03 15:03:53
do tego co pisze wyżej
OGARNIJ SIĘ CZŁOWIEKU...
@ koronka2019-10-03 17:54:53
odpocznij człowieku od klawiatury, a jak masz jakieś pomysły to idź do prezesa, albo na konferencje prasową i wal co leży ci na wątrobie, skącz już te swoje wypociny.
korona oddaj piłkarzy za darmo, a co ma zrobić jak kontrakt się kończy i piłkarz nie chce go przedłużuyć. może ty podpisywałbyś z każdym piłkarzem kontrakty 10 letnie z myślą, że może się go uda sprzedać. piłkarze, a szczególnie młodzi maja takie wahania formy, że ktoś kto zapowiada się na gwiazdę kończy w czwartej lidze, i to nie są moje obserwacje, tylko fakty. O Osobońskim ty zacząłes pisac i oskarżac klub, że nie dawał mu szansy. Ale nie dawał też kilkunastu innym, więc ciągnąc jego temat chyba musiz byc jego rodziną, menadżerem? Arweładze gra słabo w rezerwach, więc nie gra. i o co ci chodzi? ja pisałem o tym co było kiedyś. a co do właściceili to chyba cos cie ominęło, bo właśnie chca dołożyc 6,5 mln? więc znowu pudło,
@koronka2019-10-03 17:55:47
załóż sobie bloga ze swoimi przemyśleniami i nie zaśmiecaj tego forum
koronka2019-10-04 20:41:43
zmuś mnie pępku

Ostatnie wiadomości

Dwa dni po podpisaniu umowy promocyjnej z miastem Kielce Industria wypuściła pierwszy film chwalący walory turystyczne stolicy regionu świętokrzyskiego.
KPR Legionowo, Padwa Zamość lub SPR Handball Stal Mielec mogą zastąpić Grupę Azoty Unię Tarnów w rozgrywkach Orlen Superligi.
Piłkarze Staru Starachowice zdobyli Chemar Rurociągi Pucharu Polski. W meczu finałowym pokonali po rzutach karnych Czarnych Połaniec.
27 piłkarzy Korony Kielce zameldowało się na pierwszym przedsezonowym treningu. Tym samym żółto-czerwoni rozpoczęli przygotowania do sezonu 2024/2025. Kogo zabrakło przy ulicy Kusocińskiego?
Korona Kielce wróciła do treningów. W „żółto-czerwonym” klubie zdaniem trenera Kamila Kuzery może dojść do wielu ruchów transferowych.
Piłkarze Korony Kielce powrócili do treningów. Po pierwszej jednostce sytuację kadrową skomentował trener zespołu Kamil Kuzera.
To koniec pewnego rozdziału w historii żółto-czerwonych! Bramkarz Konrad Forenc po trzech sezonach opuszcza Koronę Kielce. Klub nie zdecydował się na przedłużenie kończącej się właśnie umowy.
Sześciu piłkarzy Korony Kielce z końcem czerwca odchodzi z klubu. O decyzji poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.
Problemy spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy Warty Poznań się pogłębiają. Po kłopotach ze stadionem teraz klub prosi piłkarzy o zmiany w harmonogramie wypłat.
Industria Kielce podała plan przygotowań do nowego sezonu. W trakcie cyklu wicemistrz Polski wystąpi w dwóch turniejach towarzyskich.
Piłkarze ekstraklasowej Korony Kielce już jutro (w sobotę 15 czerwca) odbędą swój pierwszy przedsezonowy trening.
Polski Związek Piłki Nożnej dokonał reformy II, III i IV ligi. O awansie do wyższej klasy rozgrywkowej zdecydują dwustopniowe baraże. Nowy system rozgrywek wchodzi w życie już w zbliżającym się sezonie 2024/2025.
Prawie 30 zawodników stawiło się na V eliminacji w/w turnieju. Tym razem w stolicy województwa świętokrzyskiego zameldowali się goście z Tarnowa. Po kilku godzinach zmagań organizatorzy wyłonili ścisłe podium.
Już dziś (14 czerwca) rusza piłkarskie EURO 2024. Na początek gospodarze Niemcy zmierzą się ze Szkocją.
Przed Koroną Kielce nowy sezon PKO BP Ekstraklasy. Dla „żółto-czerwonych” pod względem organizacyjnym ważne będą najbliższe dni.
21 klubów zgłosiło chęć gry w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Wśród zespołów jest Industria Kielce, OTP Bank - PICK Szeged czy HBC Nantes.
W czwartek prezes Korony Karol Jakubczyk spotkał się z kieleckimi dziennikarzami, by przedstawić sytuację finansową żółto-czerwonych. – Budżet na przyszły sezon będzie podobny do tego z poprzedniej kampanii. Dzięki niemu jesteśmy w stanie rywalizować na najwyższym szczeblu rozgrywek, a także osiągnąć zakładany cel – mówi sternik Korony.
Otwiera się nowy rozdział w dziejach Korony Kielce. Począwszy od zmiany prezydenta miasta, przez wymianę Rady Nadzorczej oraz prezesa klubu, po rotacje na pomniejszych stanowiskach. Kolejnym etapem rewolucji jest dopinanie umów sponsorskich. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość współpracy między Koroną, a Suzuki Motor Poland.
Industria Kielce podpisała umowę na promocję stolicy regionu świętokrzyskiego. Jak będzie ona wyglądała? – Umowa jest ponadstandardowa, pracowaliśmy wspólnie nad nią przez ostatnie miesiące, po to, aby promocja miasta miała inny wymiar niż dotychczasowe tego typu kontrakty – powiedział wiceprezes Paweł Papaj.
Tuż po zakończeniu sezonu szeregi Korony Kielce opuścił Bartosz Kwiecień, a więc piłkarz, który miał kluczowy wkład w utrzymanie żółto-czerwonych na najwyższym szczeblu rozgrywek. Początkowo mogło się wydawać, że nowa władza nie przewidziała dla niego miejsca w składzie. Nic bardziej mylnego.
W czwartek w siedzibie klubu odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem prezesa Karola Jakubczyka. Nowy sternik żółto-czerwonych ogłosił, że jego celem osiągnięcie samowystarczalności finansowej Korony Kielce. W zrealizowaniu zadania ma pomóc firma Formaster, właściciel marki Dafi.
Potwierdziły się wczorajsze medialne spekulacje dotyczące obsady stanowiska dyrektora ds. marketingu w kieleckim klubie. Nowym szefem tego działu w Koronie został Rafał Kielczyk.
Dziś (13 czerwca) Industria Kielce podpisała umowę promocyjną z miastem Kielce. Za jej realizację klub otrzyma ponad trzy miliony złotych.
Kolejne nazwiska łączone z transferem do Korony Kielce. Tym razem są to gracze spadkowiczów z PKO BP Ekstraklasy.
Napastnik Korony Kielce Adrián Dalmau znalazł się na celowniku beniaminka hiszpańskiej Segunda División CD Castellón. Taką informację podała lokalna hiszpańska gazeta Super Deporte.
Andreas Wolff, Dylan Nahi, Alex Dujszebajew, Nicolas Tournat oraz Artsem Karalek zostali nominowani do najlepszej „siódemki” sezonu 2023/2024. Plebiscyt potrwa do 23 czerwca.
Paweł Tomczyk został nowym dyrektorem sportowym Korony Kielce. Co przekonało go do objęcia tej funkcji oraz z jakich kierunków transferowych będzie korzystał?
Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy podał terminarz inauguracyjnej serii gier nowego sezonu rozgrywek. Ważne zmiany godzin!
Xavier Dziekoński zostanie wykupiony z Rakowa Częstochowa i będzie kontynuował karierę w Koronie Kielce. Sytuacje kontraktowe pozostałych zawodników nie zostały jeszcze wyjaśnione.
Ciąg dalszy zmian przy ulicy Ściegiennego w Kielcach. W środę zaprezentowany został nowy dyrektor sportowy klubu, natomiast za moment przedstawiony będzie dyrektor ds. marketingu, Rafał Kielczyk. Wybór jest nieoczywisty, gdyż pierwotnie na to stanowisko szykowano kogoś innego.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group