Nad morze, ale nie na wakacje. Korona mierzy się z ostatnią drużyną w tabeli

02-08-2019 06:28,
Mateusz Kaleta

Morze to kierunek wybierany przez wielu Polaków podczas letnich urlopów, a w tej kolejce nowego sezonu także przez Koronę Kielce. Ale o żadnych wakacjach nie ma mowy, bo przecież gra toczy się o kolejne ligowe punkty. Tych na początku rozgrywek brakuje szczególnie Arce Gdynia, która zaliczyła falstart i jako jedyna w lidze przegrała oba pierwsze spotkania. Teraz będzie rywalem Korony Kielce.

POLECAMY: Wszystko ustalone. Andres Lioi będzie piłkarzem Korony! Znamy cenę

Kielczanie chcą nad Bałtykiem potwierdzić dobrą formę z początku sezonu i odkuć się za stracone w pechowych okolicznościach punkty w poprzednim meczu z Legią Warszawa. A ponieważ jest to jest  z najdłuższych wyjazdów w tym sezonie, do Gdyni udali się już w czwartek rano.

REKLAMA

Ostatnie mecze Korony z Arką były dla kielczan bardzo udane. W poprzednim sezonie żółto-czerwoni dwukrotnie pokonali rywala 2:1, natomiast w rundzie dodatkowej, w istnym "meczu na wodzie" przegrali podczas ogromnej ulewy na Suzuki Arenie 0:2. 

Trener Lettieri ma przed spotkaniem spory komfort. Mocno poobijany jest co prawda Michael Gardawski - żelazny człowiek w układance włoskiego szkoleniowca - ale jego występ z Arką nie jest zagrożony. Być może szansę oficjalnego debiutu dostanie Michał Żyro, który zgodnie z zapowiedziami ma być stopniowo wprowadzany do drużyny.

Kielczanie pojechali do Gdyni w roli faworyta, bo jedną rzeczą, jaka ucieszy kibiców będzie zwycięstwo ich drużyny. A okoliczności do tego są bardzo dobre - rywal, który przegrał dwa pierwsze mecze i zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym i fatalnym bilansem bramek: żadnej zdobytej i aż pięciu straconych. Nad morzem nastroje są zgoła odmienne. Rywale liczą, że Korona to idealny rywal na przełamanie i odbicie się od dna tabeli.

Pojedynek Arka - Korona odbędzie się już dziś o godz. 18 na stadionie w Gdyni. Spotkanie sędziuje Krzysztof Jakubik.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

@2019-08-02 10:10:42
Spotkanie będzie sędziował Krzysztof Jakubik.
W wozie VAR sytuacje meczowe oceniali będą Tomasz Kwiatkowski i Paweł Sokolnicki.
Pewna porażka2019-08-02 12:56:32
Jakżesz nie na wakacje? A po co oni tam jadą? Tylko po to.
Koroniarz2019-08-02 15:16:29
Żałosny jesteś

Projekt i wykonanie: CK Media Group