Poprawia się sytuacja kadrowa Korony. Rymaniak wraca do treningów, Cebula do składu

26-04-2019 17:01,
Mateusz Kaleta

Poprawia się sytuacja kadrowa Korony Kielce. "Angielski" tydzień dał się we znaki piłkarzom, który bardziej niż na treningi, stawiają przed kolejnymi meczami na regenerację. Teraz, w starciu z Arką, Gino Lettieri będzie miał już większe pole manewru. Do treningów z drużyną powrócił już Bartosz Rymaniak, natomiast gotowy do gry od początku spotkania jest Marcin Cebula.

Kapitan Korony doznał kontuzji mięśnia uda w spotkaniu z Zagłębiem Lubin i opuścił trzy ostatnie mecze w LOTTO Ekstraklasie. Teraz powrócił już do treningów z drużyną. Decyzja, czy 29-latek znajdzie się w kadrze meczowej na najbliższe spotkanie, zostanie podjęta tuż przed meczem. W piątek wieczorem piłkarz ma zaplanowaną konsultację medyczną, która rozwieje wszelkie wątpliwości.

REKLAMA

Pozytywną informacją jest także powrót Marcina Cebuli, który zagrał w Płocku 25 minut. Był to jego pierwszy czas spędzony na boisku po powrocie z kontuzji. - Jestem gotowy już w stu procentach. Dobrze przepracowałem okres po urazie i myślę, że dałbym już radę wyjść do gry w pierwszym składzie - odpiera 23-latek.

Kielczanie podejmą w niedzielę na własnym stadionie Arkę Gdynia. - Dobrze, że ten mecz jest tak szybko. Przegraliśmy z Wisłą Płock, mamy możliwość, żeby szybko się zrehabilitować - podkreśla pomocnik Korony. 

- Musimy wykorzystać swoje sytuacje. Jeśli poprawimy skuteczność, wszystko powinno być dobrze - dodaje.

Początek meczu Korony z Arką w niedzielę o godz. 15:30.

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

Jano2019-04-26 18:33:19
Korona mimo porażki już utrzymała się w lidze. Info ,,analiza na 90 min.pl,,

Projekt i wykonanie: CK Media Group