REKLAMA

Bilard: mistrzowie Polski wygrali oba pojedynki, ale zaprezentowany poziom nie zadowolił trenera

20-03-2019 09:15,
Redakcja

W Galerii Echo w Kielcach w dniach 15-17 marca odbył się pierwszy zjazd tegorocznej Bilardowej Ekstraklasy. Rozegrano dwanaście pojedynków, a dwa z nich zanotowali obrońcy tytułu - Nosan Kielce.

W piątek rywalem był zespół EnergyRE Arkadii Tczew. Pojedynek - pomimo kilku bardzo prostych błędów  zakończył się wysokim zwycięstwem 14-5. Gdyby rywale wykorzystali 3-4 pomyłki naszych bilardzistów, moglibyśmy być świadkami bardzo wyrównanego meczu, tym bardziej, że świetnie prezentował się lider zespołu z Tczewa - Kamil Sząszor.

REKLAMA

Podobny przebieg miało drugie spotkanie, w którym rywalami kielczan byli brązowymi medaliści sprzed dwóch lat - zawodnicy MOSiR Kętrzyn. Wynik 14-6 nie do końca oddaje przebieg spotkania, który szczególnie w środkowej części meczu był bardzo wyrównany.

- Zdobyliśmy komplet punktów a to najważniejsze. Jednak przed kolejnym zjazdem czeka nas kilka zgrupowań, na których musimy popracować nad koncentracją. W tych spotkaniach jej zabrakło i dlatego zawodnicy grali nierówno – tak podsumował spotkania trener Bogdan Wołkowski.

Zawody obserwowała również wiceminister sportu Anna Krupka, która nie kryła, że kibicuje zawodnikom Nosanu Kielce i mocno ściska kciuki za obronę mistrzowskiego tytułu. Rozgrywki w Galerii Echo  obejrzało kilka tysięcy osób, a relację na żywo przeprowadziła TVsports.pl. Retransmisję wszystkich spotkań będzie można zobaczyć na antenie SPORTKLUB Polska.

Kolejny zjazd, który może zadecydować o awansie do strefy medalowej, odbędzie się w maju. Rywale najtrudniejsi z możliwych: DSB tianDe Lubin, Konsalnet Europool Warszawa i Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.

Pełne wyniki TUTAJ.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group