Sonda: triumf z Legią w ubiegłym roku najlepszym meczem w historii „Kolporter Areny”

26-10-2018 12:47,
Redakcja

W najbliższą niedzielę Korona Kielce rozegra 89. ligowy i zarazem ostatni mecz na „Kolporter Arenie”. Po spotkaniu z Cracovią obiekt zmieni bowiem nazwę po prawie pięciu latach i będzie tytułowany „Suzuki Areną”. W sondzie na łamach naszego portalu zapytaliśmy o najlepszy mecz żółto-czerwonych przy Ściegiennego w ostatnim pięcioleciu. Na co padł wybór czytelników?

Najwięcej głosów, bo aż 55%, przypadło spotkaniu z Legią Warszawa pod koniec listopada ubiegłego roku. Dobre widowisko przy trybunach wypełnionych do ostatniego miejsca 3:2 wygrali kielczanie, którzy znajdowali się wówczas w znakomitej formie.

REKLAMA

Sporo wskazań – 27% - padło również na inną potyczkę obfitą w bramki. 31 października 2014 roku żółto-czerwoni pokonali u siebie 3:2 Wisłę Kraków, a pojedynek ten miał mnóstwo zwrotów akcji. Nie brakowało także pięknych goli.

Na podium uplasowała się również opcja „inny mecz” – wskazało ją 8% biorących udział w ankiecie. W komentarzach natomiast najczęściej przewijało się starcie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, które Korona co prawda przegrała 0:1 w kwietniu 2017 roku, ale po zakończeniu spotkania i tak awansowała do grupy mistrzowskiej, co wzbudziło euforię na trybunach.

W całej sondzie oddano niespełna 400 głosów. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.

fot. Paweł Jańczyk (korona-kielce.pl)

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group