Po dwóch zwycięstwach na start, Korona Handball sprawdzi się na tle brązowych medalistek

14-09-2018 16:05,
Marcin Długosz

Tylko trzy drużyny PGNiG Superligi kobiet zdobyły w pierwszych dwóch meczach nowego sezonu komplet punktów – są to Zagłębie Lubin oraz Energa AZS Koszalin i Korona Handball Kielce, a więc zespoły, które zmierzą się w sobotnim pojedynku 3. kolejki. Starcie na szczycie tabeli to prawdziwe wyzwanie dla kieleckiej drużyny.

Kielczanki wystąpią bowiem w hali zespołu, który w minionym sezonie zajął 3. miejsce w lidze. Po wygranych z UKS PCM Kościerzyna i KPR Jelenia Góra, teraz ekipę z województwa świętokrzyskiego czeka zdecydowanie najtrudniejszy sprawdzian.

REKLAMA

Póki co na rozkładzie koszalinianek znajdują się Ruch Chorzów oraz również – jak w przypadku zespołu z Kielc – drużyna z Jeleniej Góry.

Najskuteczniejszą zawodniczką AZS-u jest Romana Roszak, która zdobyła dotychczas 12 bramek. To nieco mniejszy dorobek od jej odpowiedniczki z ekipy dowodzonej przez Pawła Tetelewskiego. Honorata Syncerz, bo o niej mowa, trafił dotychczas do siatek rywalek 14-krotnie.

Mecz 3. kolejki PGNiG Superligi kobiet pomiędzy Energą AZS Koszalin a Koroną Handball Kielce rozpocznie się w sobotę, 15 września o godzinie 17:00 w hali zespołu z Pomorza Zachodniego.

fot. Patryk Ptak

Wasze komentarze

Pogrom dziewczyn2018-09-15 11:18:30
Niewiasty zostaną rozgromione w Koszalinie.

Projekt i wykonanie: CK Media Group