Kielce Bike-Expo: Przed nami konferencja triathlonowa

12-09-2018 20:44,
Redakcja

15 września podczas największych w Polsce targów rowerowych Kielce Bike-Expo odbędzie się konferencja poświęcona triathlonowi. W programie wydarzenia, znalazły się inspirujące rozmowy i wykłady specjalistów. Na miejscu pojawią się Jakub Chryczyk, Natalia Grzebisz, Wojtek Mazurkiewicz i Larry Zębatka.

Moderatorem spotkania będzie Jakub Chyrczyk, redaktor Magazynu Triathlon oraz bikeBoard, który opowie o tym jak odpowiednio dobrać rower czasowy do zawodów na dystansach Ironman. Jakub to aktywny sportowiec, pasjonat kolarstwa górskiego i uczestnik licznych triathlonów.

W trakcie spotkania z Natalią Grzebisz, doktorantką zajmująca się neuroendokrynologią i immunologią u kolarzy, uczestnicy konferencji otrzymają sporą dawkę wiedzy na temat sposobów monitorowania predyspozycji kolarzy zawodowych i amatorów. Pod lupę zostaną wzięte: skład ciała (szczególnie tkanka mięśniowa i tłuszczowa) oraz parametry wydolnościowe (sposoby ich sprawdzania).

REKLAMA

Kontrola to klucz do wiedzy o wpływie treningu na nasz organizm i źródło informacji niezbędne do tworzenia konstruktywnego planu. Dzięki odpowiedniej można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i zdrowie. Autorka panelu, bez wątpienia wie wiele na ten temat, jest bowiem nie tylko entuzjastką i uczestniczką maratonów narciarskich i jazdy na rowerze, ale także wykładowcą dietetyki w SGTiR w Warszawie.

Kolejnym prelegentem będzie Wojtek Mazurkiewicz – Organizator zawodów XTERRA Poland. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, od 2010 roku jest trenerem triathlonu oraz pływania. Czynny zawodnik, uczestnik Mistrzostw Świata XTERRA, zapozna fanów dwóch kółek ze specyfiką cross triathlonu. Opowie o różnicach pomiędzy klasyczna formą tego sportu a zawodami XTERRA oraz o różnych edycjach organizowanych na całym świecie.

Larry Zębatka, czyli Tomasz Kubiak, organizator obozów sportowych, bloger i zawodnik, w którego życiu wszystko kręci się wokół dwóch kółek, opowie o swojej pasji do MTB. Wspomni także o specyficznych przygotowaniach oraz planach startu w Mistrzostwach Świata XTERRA. Larry to jeden z najlepszych zawodników tej dyscypliny w kraju oraz pierwszy Polak wśród zawodników Age Grup w zawodach XTERRA.

Start 15 września od godz. 9:00 do ok. 12:30.

WIĘCEJ NA TEMAT KIELCE BIKE-EXPO (kliknij tutaj).

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group