Przebudowane kadrowo PGE VIVE zaczyna mecze o stawkę. Na początek spotkanie w Opolu

31-08-2018 11:45,
Marcin Długosz

Miesiąc letnich przygotowań jest już za drużyną PGE VIVE Kielce, która została gruntownie przebudowana kadrowo. Od piątku mistrzowie Polski rozpoczynają granie o stawkę, a na początek wystąpią w Meczu Otwarcia PGNiG Superligi, w którym zmierzą się na wyjeździe z Gwardią Opole.

Rywale żółto-biało-niebieskich to pozytywna niespodzianka poprzedniego sezonu. Zajęli oni 4. miejsce w lidze i w wielu spotkaniach pokazali się z naprawdę dobrej strony. O ich sile stanowią m.in. bramkarz Adam Malcher, skrzydłowy Patryk Mauer czy rozgrywający Antoni Łangowski – wszyscy zostali nagrodzeni Gladiatorami w różnych kategoriach dla najlepszych zawodników w minionych rozgrywkach.

REKLAMA

Kielczanie w starciu z podopiecznymi Rafała Kuptela nie wystąpią natomiast w najsilniejszym składzie. Zabraknie kontuzjowanych od dłuższego czasu Bartłomieja Bisa, Mariusza Jurkiewicza i Uładzisłaua Kulesza, ale także Luki Cindricia, który potrzebuje kilku dni, aby odzyskać pełnię dyspozycji zdrowotnej.

Nie zmienia to jednak oczywiście faktu, że to mistrzowie Polski są ogromnym i niepodważalnym faworytem spotkania w Opolu. Potyczka z gospodarzami będzie stanowiła swoiste przetarcie przed Ligą Mistrzów, którą żółto-biało-niebiescy zainaugurują już za dwa tygodnie wyjazdowym starciem z Telekomem Veszprem.

Mecz 1. kolejki PGNiG Superligi pomiędzy Gwardią Opole a PGE VIVE Kielce rozpocznie się w piątek, 31 sierpnia o godzinie 18:30. Transmisję na żywo z opolskiej hali przeprowadzi stacja nSport+.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Ghh2018-08-31 19:40:46
Tragedia to co się dzieje w opolu

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group