Ma pan dziewczynę albo żonę? Jak pana zdradzi, to da jej pan jeszcze szansę?

11-02-2018 17:54,
Z Niecieczy - Mateusz Kaleta

- Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa, ponieważ nigdy nie wiadomo, na jakim etapie znajduje się drużyna po tak długiej przerwie - mówił po zwycięstwie nad Bruk-Betem Termaliką Nieciecza trener Korony Kielce, Gino Lettieri.

Oto dalsza część wypowiedzi włoskiego szkoleniowca z pomeczowej konferencji prasowej: - Zaczęliśmy trochę nerwowo, ale patrząc na cały mecz mieliśmy więcej sytuacji niż gospodarze i dominowaliśmy. Nika Kaczarawa już przed pierwszą bramką miał sytuację sam na sam, którą powinien wykorzystać. Potem jednak bardzo dobrze wysokim pressingiem zmusił bramkarza do błędu.

REKLAMA

Drużyna zagrała bardzo mądrze, szczególnie w drugiej połowie. Już po drugiej bramce było wiadomo, że zwyciężymy. Chcę podziękować miastu Kielce, bo duża część naszego zwycięstwa to zasługa prezydenta Lubawskiego oraz ludzi, którzy na co dzień pielęgnują trawę na naszym stadionie. Dzięki temu przez cały tydzień mogliśmy trenować na naturalnej murawie, a nie na sztucznej. I kto wie, czy dzięki temu tak dobrze nie wyglądała dzisiaj nasza postawa.

Dlaczego gra tak mało polskich zawodników w Koronie? U nas nie ma podziału na Polaków czy obcokrajowców. Żyjemy w Europie, wszyscy jesteśmy Europejczykami. Ważnym aspektem jest też to, że większość polskich piłkarzy, którzy mogliby nam pomóc, mają ważne kontrakty. Gdy usłyszeliśmy, że Malarczyk jest wolny, nie wahaliśmy się ani chwilę.

Jesteśmy w Polsce i jak najbardziej wypatrujemy polskich piłkarzy, ale nie jest łatwo ich ściągnąć. Wiemy, że klub potrzebuje identyfikacji, a tę tworzą polscy zawodnicy.

Gostomski? Sytuacja jest prosta. Wszyscy zajmujemy się piłką i chcemy w ten sposób zarabiać pieniądze. Ale gdy piłkarz podpisuje kontrakt z innym klubem i trzyma to w tajemnicy, lecz to wychodzi na jaw, to jest to niedopuszczalne zachowanie.

Sądzimy, że powinno wyglądać to inaczej – piłkarz otrzymuje ofertę z innego klubu, przychodzi do nas, rozmawiamy o tym, a nie trzymamy to w tajemnicy. Podkreślam, że gdyby Maciej przyszedł do nas osobiście i powiedział, że chce przejść do Cracovii, to nie mielibyśmy z tym problemu. Nie może być tak, że dowiadujemy się o tym przez przypadek, z mediów.

Ma pan żonę albo dziewczynę (pytanie do dziennikarza – przyp. red.)? Jak pana dziewczyna zdradzi, to da jej pan jeszcze szansę? To identyczna sytuacja.

Musimy zaufać naszym piłkarzom. Gdy tego zaufania brakuje, jest ciężko. Powtarzam – nie jest problemem, że Gostomski odchodzi, ale musi nas o tym poinformować.

Rozwód? Powinniśmy puścić go do Krakowa? To pytanie do Cracovii, nie możemy wydawać piłkarzy do innych klubów. Gdyby były święta, to moglibyśmy o tym jeszcze porozmawiać.

fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Wasze komentarze

Skierka2018-02-11 18:22:45
Madra wypowiedz. Widowisko moze nie bylo z tych WOW, ale z Termalika tak sie gra. Taktycznie mecz naprawde na plus.Oby tak dalej.Trzymam kciuki.Wszyscy za Korona!!!!
Skierka2018-02-11 18:26:06
Aha i mysle ze szkoda ze Grzelak nie mogl wrocic do Nas,Pozdrawiam normalnych.
miki2018-02-11 19:21:33
Co tu komentować ,BRAWO , BRAWO ,BRAWO. najważniejsze nie oglądać się na innych tylko sadzić ile komu się da . Naprawdę Korona może DUŻO .Pozdrawiam wszystkich Koroniarzy .
Menago2018-02-11 23:18:22
W Chorzowie jest dobry bramkarz Słowak Libor Hrdlička,
na pewno ma zaległości płacowe.....
W Kielcach nie mogliśmy mu strzelić bramki , grał świetnie , dopiero po rykoszecie ,samobóju Grodzickiego skapitulował.
???
AntyKOD2018-02-12 03:46:30
Polacy zawsze byli Polakami. Europejczykami bezpaństwowcami są tylko lewi
tomek622018-02-12 04:51:39
brawo Panie trenerze za Pana wypowiedz
Cabrera2018-02-12 08:04:17
Brawo dla Korony i Trenera.
Janek2018-02-12 10:04:04
@AntyKOD jak 20 Twoich kolegów siedzi w Anglii albo Holandii zarabiając 8 razy więcej niż Ty, to są wtedy Polakami, czy Europejczykami?

Jesteś baranem, który rzuca puste hasła.
Pro KOD2018-02-12 13:31:20
Jestem Polakiem, Słowianinem i Europejczykiem. I jestem z tego dumny. Nie myślcie łysole, że reprezentujecie kogokolwiek poza sobą.
CKm2018-02-12 13:57:40
a co ma miejsce pracy do narodowości? Jak ktoś zarabia w euro czy funtach to już nie jest Polakiem tylko Europejczykiem? kosmopolityczny bełkot beznarodowosciowca.
tylko zeby cwaniak Gostomski2018-02-12 14:11:18
nie podal do sadu potem Korony, jak go do klubu kokosa wysla
do Pro KOD2018-02-12 14:54:55
Nie myśl, że skompromitowany KOD reprezentuje kogokolwiek poza wąskim marginesem, który przychodzi jeszcze na jego wiece. I nie jestem łysolem :)
plny2018-02-12 15:24:52
Też jestem dumny, że jestem Polakiem. Jeśli chodzi o polską ekstraklasę to trzeba pamiętać, że pełni ona ważną funkcję a mianowicie jest zapleczem dla reprezentacji Polski więc to ilu młodych polskich zawodników regularnie wybiega na murawę ma znaczenie. Oczywiście że w pojedynczym meczu, w wyjściowym składzie danego zespołu może być mniej Polaków i to nie jest problem. Takie mecze mogą się trafiać, ale patrząc ogólnie na kluby z ekstraklasy to zdecydowaną przewagę liczebną muszą mieć polscy zawodnicy. Interes reprezentacji Polski tego wymaga i podobne zasady obowiązują również w innych ligach. Lettieri chciał jakoś wybrnąć (gdy dziennikarz zapytał dlaczego w meczu z Niecieczą wystąpiło tak mało polskich piłkarzy) stąd ten jego frazes, ale za chwilę się poprawił i powiedział, że klub bardzo potrzebuje polskich graczy, ale zaznacza że nie jest łatwo ich ściągnąć, bo Ci lepsi mają już podpisane kontrakty lub chcą dużych pieniędzy, a dla klubu z takim budżetem jak Korona nie jest to łatwa sytuacja: "Jesteśmy w Polsce i jak najbardziej wypatrujemy polskich piłkarzy, ale nie jest łatwo ich ściągnąć. Wiemy, że klub potrzebuje identyfikacji, a tę tworzą polscy zawodnicy".

Projekt i wykonanie: CK Media Group