Mieliśmy wrażenie, że drużyna nie była dzisiaj na 100 procent na boisku. Musimy to zmienić!

29-11-2017 23:14,
top

W szatni jeden z piłkarzy powiedział: "Trenerze, nie możemy zawsze grać na 100 procent". A nam o to chodzi. Naszym zadaniem jest zmienić to myślenie - mówił po środowym, pucharowym zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin trener Korony Kielce, Gino Lettieri.

Mariusz Lewandowski (trener Zagłębia): Przede wszystkim gratuluję Koronie zwycięstwa. Zaczęliśmy troszeczkę nerwowo, co dało się odczuć i zauważyć. Straciliśmy gola ze stałego fragmentu gry. Później wyglądało to nieco lepiej, kontrolowaliśmy grę, przerzucaliśmy piłkę z jednej strony na drugą. W sumie jest za krótko tutaj. Z marszu wziąłem zespół i nie byłem w stanie tak dokładnie przekazać, czego oczekuję od piłkarzy. Ale nie mam do nich pretensji. Starali się, zrobili wszystko, co mogli. Będziemy dalej kontynuować pracę i w kolejnym meczu postaramy się o zwycięstwo.

REKLAMA

Gino Lettieri (trener Korony): Mimo że wygraliśmy pierwszy mecz 1:0, sytuacja była groźna. Mieliśmy szczęście, bo już pierwszą okazję zamieniliśmy dziś na bramkę. Ale po niej nasza gra nie wyglądała lepiej. W przerwie porozmawialiśmy chwilę z drużyną. Zmieniliśmy kilka rzeczy i w drugiej poowie wyglądało to lepiej. Widzimy, że wciąż mamy dużo pracy przed sobą, bo mieliśmy wrażenie, że drużyna nie była dzisiaj na 100 procent na boisku. W szatni jeden z piłkarzy powiedział: "Trenerze, nie możemy zawsze grać na 100 procent". A nam o to chodzi. Naszym zadaniem jest zmienić to myślenie. My nie możemy, ale musimy tak grać. Mimo wszystko drużyna dobrze wywiązała się z obowiązku i wygraliśmy zasłużenie.

Czy jestem zadowolony z losowania? Jest OK. Moglibyśmy trafić gorzej. Ale nie będziemy lekceważyć Arki. Oni w tamtym roku zdobyli Puchar Polski. W tym sezonie też na pewno mocno zmobilizuje się na te dwa mecze, będą skoncentrowani. Wcale nie wiemy, czy to dobry los. Górnik i Legia walczą o mistrzostwo, mocno skupiają się na tym celu ekstraklasowym. Arka tego nie ma.

Gol Burdenskiego? Zawsze mówiliśmy, że Fabian może pomóc drużynie wtedy, gdy jest na 100 procent gotowy do gry. Tymczasem latem miał kontuzję, ostatnio też na 5-6 tygodni wypadł ze składu. Do treningów wrócił przed miesiącem. Kiedy jest gotowy do gry, jest w stanie nam naprawdę pomóc.

fot. Krzysztof Porębski / PressFocus

Wasze komentarze

azazel2017-11-29 23:29:04
Ja zauważam, że od kilku spotkań spada procent posiadania piłki przez Koronę. Wdają się w kopaninę i przepychanki zamiast grać piłką. Ten kopacz od cytatu o 100% to pewnie Możdżeń, dziś bezsprzecznie najsłabszy na boisku.
kibic2017-11-29 23:52:11
Zgadzam się z trenerem.
Luker2017-11-30 00:23:28
Możdżeń już od dawna ciągnie ogony. Może w zimie ten transfer do Rumuni wypali i odejdzie a na jego miejsce trafi się ktoś lepszy na jego miejsce. W Marcu 2018 dwa mecze w Kielcach, najpierw Arka potem Lechia, oby zwycięskie.
marxel2017-11-30 07:29:59
Korona musi grać co mecz na 100 procent, bez tego niewygramy pucharu
kinial2017-11-30 08:06:35
Znaleźli się znawcy futbolu ,,azazel" i ,,Luker" - Możdżeń z Żubrowskim najlepsi pomocnicy Korony od lat a pseudo znawcy sieją zamęt.
Inzynier2017-11-30 08:21:48
Na bank Możdzeń :) Filozof się znalazł, ale w sumie młody talent złapie parę min i znowu odpali :)
Malkontenci2017-11-30 08:27:01
Jak wygrywają to cieszyć się a nie narzekać. To trener jest od narzekania. kiedy ostatni raz taka seria była? Nie byli w szatni a już wiedzą który. Akurat Możdżeń zasuwa na całym boisku. A jak wychodzi gra Korony to zależy też od przeciwnika
andrzej2017-11-30 08:47:43
Brawo za wynik ale gra Korony wyglądała w porównaniu do ostatnich meczy słabiutko! Wyróżniłbym Soriano(widać, że robi duzo zamieszania w polu karnym przeciwnika i piłka go szuka) i Żubrowskiego. Kiepsko zaprezentował sie Burdeński(wyglądał na zagubionego), a Możdzeń coś ostatnio słabo się prezentuje..
Emżet2017-11-30 09:40:55
A jak ma się prezentować Burdenski jak zagrał pierwszy raz od X czasu? To jest wspaniałe, że wszedł z ławy po takim czasie i był w stanie dać drużynie taką jakość - gola. Budujące!
Hehe2017-11-30 11:10:32
Chłopaki oszczędzali się na mecz w poniedziałek. Dajcie spokój. Super że wygrali. Cieszyć się a nie marudzić . To drużyna którą stać na wszystko.
Kibic2017-11-30 11:13:37
DO Andrzeja Wszystkiego Najlepszego z okazji imienin nie liczy się styl jak się gra tylko końcowy wynik teraz arkę pokonamy jedziemy na narodowy.
LO2017-11-30 11:46:21
Możliwe, że ten od tych "100%" to ta sama osoba, co mu w szatni język niemiecki przeszkadza po przegranym meczu...
kibic2017-11-30 19:44:17
To był jeden ze słabszych meczów Korony w obecnym sezonie. Być może wzięło się to stąd, że Korona chciała awansować jak najmniejszym nakładem sił, bo w poniedziąłek mecz z Cracovią, ale to trener ma rację. Słabsze mecze mogą się trafić raz na dziesięć, ale pewnego razu będzie to dwa na dziesięć, potem pięć na dziesięć, etc... i cała taka praca będzie szła na marne. Kibica trzeba sobie kupić dobrą grą, a dobra gra buduje historię klubu. Górnik budował historie przez lata, dziś ma na meczach komplety, a kibice chodzą na mecze Górnika, a nie rywali Górnika.
Jeśli Korona w tym sezonie zawojuje ligę i puchary, to następny będzie łatwiejszy, a i kibiców będzie więcej.
Widzew Łódź też kiedyś walczył o kibica, dziś gdzieś się pałęta w II lidze a kibiców ma więcej niż w niejednym dziś klubie ekstraklasy.
Karol2017-12-01 12:03:58
Co Wy gadacie? Słabszy mecz? Korona grała bardzo dobrze taktycznie, była nastawiona na awans i tyle. Już po ustawieniu z jednym napastnikiem było widać, że Lettieri przyjął bardziej defensywną taktykę niż zwykle i wynik pokazuje, że to był dobry wybór. To nie jest liga gdzie można się otworzyć i zawsze grać tylko do przodu bo w razie czego są następne mecze żeby odrobic straty. To jest puchar gdzie jeden gorszy mecz może wyrzucić zespół za burtę. W futbolu nie ma ocen za styl i są mecze gdzie efektowna i ofensywna gra nie jest priorytetem. Ja jestem zadowolony. Do boju Korona :)

Projekt i wykonanie: CK Media Group