Mocne słowa dziennikarza „Przeglądu Sportowego”: Korona dryfuje ku pierwszej lidze. Lekarz może być tylko jeden

04-11-2016 12:04,
Redakcja

Dziennikarz ,,Przeglądu Sportowego” Antoni Bugajski w swoim felietonie pochylił się nad nieciekawą sytuacją Korony Kielce. Jego zdaniem kielecki klub boryka się głównie z problemami natury właścicielko - organizacyjnej, a wszystko to dopełnia fatalny rezultat sportowy. Bugajski sugeruje, że rozwiązaniem większości problemów „złocisto - krwistych” byłby powrót do zarządzania klubem Krzysztofa Klickiego.

- Wcześniej robotę stracił Tomasz Wilman. Owszem, to był swego rodzaju trenerski eksperyment – młody, ambitny, na dorobku i oczywiście bardzo tani. Ostatni atrybut był na pewno kluczowy. Co z tego, że brakuje mu doświadczenia, ważne, że nie będzie wyciągał ręki po kasę – takie myślenie wygrało, a cała reszta to tylko racjonalizacja argumentów, które akurat były na podorędziu – młodym i ambitnym trzeba dawać szansę, rzucać na głęboką wodę. Ups, ten akurat się utopił - pisze Bugajski o ostatnich zawirowaniach trenerskich w klubie ze stolicy województwa świętokrzyskiego.

Jedyną nadzieją dla Korony ma być powrót byłego właściciela klubu, Krzysztofa Klickiego. - Klicki oddał klub miastu za symboliczną złotówkę, bo zraził się do sportu, kiedy wyszło na jaw, że drużyna w trzeciej lidze kupiła sobie awans od nieuczciwych sędziów. Usunął się wtedy w cień, ale swoją Koronkę nadal, jak każdy porządny kibic, kocha miłością wybaczającą i dozgonną. Dalej chodzi na mecze, sporo zapłacił za prawa do komercyjnej nazwy stadionu. Jego powrót w roli właściciela byłby najważniejszym wydarzeniem w historii klubu. I najbardziej pożądanym - ocenia dziennikarz.

Cały tekst przeczytać można tutaj.

Źródło: Przegląd Sportowy

fot. Paula Duda

Wasze komentarze

nie zrobi tego2016-11-04 12:34:11
bo teraz biznes ucieka od piłki- Grokli, wisła kraków, polonia warszawa, biznes teraz za słabo ciągnie a niski poziom piłki w Polsce nie daje odpowiedniej reklamy i prestiżu dochądza od czsu do czasu burdy na stadionach psedokibiców. Ogólnie u nas to co bylejaki jkoś cholernie drogie a i tak wzbudza czasami niezrozumiałe zainteresowanie.
GrendlerCK2016-11-04 12:41:07
"Jego powrót w roli właściciela byłby najważniejszym wydarzeniem w historii klubu. I najbardziej pożądanym"... trudno się nie zgodzić
fish2016-11-04 12:43:30
Antoni Bugajski może coś napisze o swoim Slasku,bo tam materiał dla takiego pismaka jak On jest o wiele ciekawszy......
ckkd2016-11-04 13:44:09
Fish-świete słowa Bugajski super dziennikarz z Wrocławia niech się zajmie dziadowskim śląskiem i ich radnymi miasta a cksport niech się tak nie podnieca że ktoś gdzieś coś napiszę
Luk2016-11-04 14:59:17
Klicki nie wróci.. Napewno..
prawda2016-11-04 15:11:56
A co,Bugajski nie pisze prawdy?. Prawda w oczy kole?
kibic2016-11-04 15:15:52
Ciekawe co dziś wymyśla radni na spotkaniu z przedstawicielami ekstraklasy. Pożyjemy - zobaczymy.
Darko2016-11-04 15:53:42
Gdyby Lubawski miał gdzie upchnąć swoich ludzi z klubu, to z pocałowaniem ręki sprzedałby dawno klub, a nawet oddał go Klickiemu... A że nie ma, to trzyma go w takiej egzystencji, bo nie na rękę mu zarówno sukces jak i porażka.

Projekt i wykonanie: CK Media Group