Marnowanie klubowych funduszy czy długofalowa wizja? Sezon zagadek przed Koroną

22-03-2016 20:48,
Wojciech Staniec II

Praktycznie na każdej przedmeczowej konferencji prasowej trener kieleckiego klubu, Marcin Brosz przekonuje, że jednym z głównych problemów Korony Kielce są ograniczenia dotyczące obcokrajowców spoza Unii Europejskiej. W obecnym sezonie na boisku może przebywać jednocześnie trzech zawodników legitymujących się paszportem spoza organizacji. Z czasem sytuacja może stać się jeszcze bardziej paląca.

Cel wspominanych regulacji jest jasny. Polski Związek Piłki Nożnej od dawna zapowiadał chęć ograniczenia napływu obcokrajowców do polskiej piłki, którzy - zdaniem władz związkowych - zajmowali miejsce młodym, utalentowanym i rodzimym zawodnikom. Nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie w piłkarskiej Ekstraklasie pojawiło się wielu graczy, którzy w żaden sposób nie podnosili jej poziomu, lecz - co znacznie gorsze - obniżali go. Przykładów nie trzeba szukać daleko, bo chyba każdy kibic złocisto - krwistych pamięta „popisy” Boliguibii Ouattary.

Piłkarska centrala zapewne do minimum ograniczyłaby liczbę obcokrajowców w polskiej Ekstraklasie, lecz na przeszkodzie w tym wypadku stoi unijne prawo, które gwarantuje obywatelom swobodny przepływ osób pomiędzy krajami członkowskimi. Przepisy wprowadzono przeszło dwa lata przed wejściem w życie, aby umożliwić ekstraklasowym klubom dostosowanie się do nich.

W nadchodzącym sezonie regulacje zaostrzą się i na boisku jednocześnie przebywać będzie mogło jedynie dwóch takich graczy. W kadrze klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego jest obecnie sześciu piłkarzy nieposiadających unijnego obywatelstwa. Większość z nich ma kontrakty dłuższe niż do czerwca obecnego roku, co może być w dłuższej perspektywie sporym problemem.

Dziwić może fakt, że większość takich umów zawarto w ostatnim czasie, w którym  władze powinny zdawać sobie sprawę z faktu, że w zbliżającym sezonie występować będzie mogło jedynie dwóch zawodników bez europejskiego paszportu.

W przerwie zimową kadrę Korony wzmocniło dwóch defensorów: Dimitrij Wierchowcow oraz Djibril Diaw. Białorusin podpisał półtoraroczny kontrakt, zaś Senegalczyk roczną umowę z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. W podobnym okresie kielecki klub zdecydował się przedłużyć współpracę z Vanją Markovicem oraz Serhiejem Pilipczukiem. Zarówno Serb, jak i Ukrainiec najprawdopodobniej pozostaną w Kielcach do czerwca 2017 roku.

Decyzją włodarzy w przyszłym sezonie umowami z Koroną związani będą aż czterej piłkarze spoza wspólnoty europejskiej, a jednocześnie występować będzie mogło tylko dwóch takich zawodników.

Należy pamiętać również o Vlastimirze Jovanovicu, którego kontrakt wygasa z końcem czerwca, lecz trudno sobie wyobrazić, aby włodarze nie zaproponowali Bośniakowi jego przedłużenia. W kuluarach mówi się o tym, że pomocnik dostał propozycję nowej umowy, która obejmować będzie kolejne trzy sezony.

W przeciągu najbliższych tygodni rozwiązać ma się problem z Nabilem Aankourem, gdyż Marokańczyk wreszcie otrzymać ma francuskiego obywatelstwo. Warto jednak pamiętać, że o takiej możliwości mówi się w Kielcach od półtora roku, a na namacalne efekty ciągle musimy czekać.

Przy najbardziej optymalnym, a zarazem najbardziej prawdopodobnym scenariuszu w sezonie 2016/2017 w kadrze kieleckiego klubu znajdzie się pięciu graczy, który rywalizować będą o dwa miejsca na boisku. Mocarne plany muszą mieć świętokrzyscy włodarzy, którzy do tego stopnia planują rozszerzyć kadrę zespołu. Powstaje tylko pytanie, czy zostało to wykonane celowo?

Trudno doszukiwać się logiki w takich działaniach, bo obliguje to klub do wypłacania - zapewne niemałej - pensji trójce graczy, którzy w żaden sposób nie będą mogli być wykorzystani na boisku. Mając prawie dwa lata na przygotowanie się do nowych regulacji sytuacje rozwiązać można było w zupełnie inny sposób.

Obawiam się jednak, że kiedy w przerwie zimowej na gwałt szukano jakiegokolwiek stopera nikt specjalnie nie patrzył na to, jakim paszportem się legitymuje. Przy narastającej presji opinii publicznej chodziło tylko o to, aby ktoś czym prędzej się pojawił i powstrzymał narastająca krytykę. Zbieg okoliczności doprowadził do tego, że po pozyskaniu Wierchowcowa na testach pojawił się Diaw, który okazał się na tyle nietuzinkowym piłkarzem, że trudno byłoby przejść obok niego obojętnie.

Przypadek. To właśnie słowo, które najczęściej używane jest do opisania działań zarządzających Koroną, bo przypadkiem było pojawienie się solidnego Senegalczyka. Nikt przecież tak ochoczo nie zakontraktowałby Wierchowcowa mając na celowniku równie dobrego, a może nawet lepszego stopera.

Równie dziwne - w obecnej sytuacji - wydaje się nagłe przedłużenie umów z Pilipczukiem i Markovicem. Nie jest tajemnicą, że Serb obecną rundę spędzić miał na wypożyczeniu, lecz o fiasku transakcji również zadecydował przypadek. Z powodu braku alternatyw młody defensywny pomocnik najbliższe miesiące spędzi na trzecioligowych zmaganiach. Wspierać będzie go Ukrainiec, na którego również chętnie postawiłby trener Brosz, lecz ma związane ręce.

Chciałbym oczywiście się mylić i po cichu wierzę, że wszystkie decyzje personalne podjęte zostały w sposób przemyślany. Szkoda byłoby przecież wydawać, ograniczone i tak fundusze na zawodników, którzy mają mierzyć się z amatorami w trzecioligowych (a w przyszłym sezonie może i nawet czwartoligowych) rezerwach.

Wojciech Staniec

fot. Paweł Jańczyk (korona-kielce.pl)

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

MKAS KOROMA2016-03-22 21:11:22
Właśnie o to chodzi Panie redaktorze! BRAWO! Te przedłużenia kontraktów z Pilipczukiem i Markowićem pomimo wiedzy, że grać może tylko 2 spoza UE to... no tak - kto bogatemu zabroni -przecież mamy taką komfortową sytuację budżetową! PARANOJA.
PS
Pozdrowienia dla Mirmiła -on nad wszystkim czuwa, więc będzie OK.
Tomek2016-03-22 21:21:35
Paprocki i Bulski chyba nie wiedza do konca ktore kraje naleza do UE a ktore nie i znow mamy problem z zarzadem Korony Kielce.
Jack2016-03-22 22:02:32
Może derekcja polozy np dyszkę na stół i pojawi się chętna narzeczona, która poślubi obokrajowca, i wtedy ten wystąpi o obywatelstwo:)
pytanie retoryczne2016-03-22 23:08:51
A co w tym klubie jest przemyślane. ?
Bryx2016-03-22 23:09:36
Najpierw niech się utrzymają, bo jak nie to się problem sam rozwiąże.
ekol2016-03-22 23:28:58
Być może niedługo już ISIS wstąpi w granice UE lub przynajmniej jego obywatele będą mogli nazywać się pełnoprawnymi Europejczykami więc zle nie bedzie
gnom2016-03-22 23:53:30
Skoro klubem kieruje Parkingowy, to czego się spodziewacie? Ważne, żeby była kasa dla krewnych i znajomych, a przepisy... jakoś to będzie. Urzędasy nie myślą co będzie za kilka lat, to przerasta ich możliwości intelektualne. Ważne, że jutro będzie kasiora, reszta się nie liczy.
big mac2016-03-23 07:08:41
chciałbym dodać iż w planach PZPNu na przyszły sezon jest wprowadzenie systemu , w którym klub wprowadzający na mecze ligowe polskich młodzieżowców będzie otrzymywał za to kasę.a klub który będzie w tej materii najlepszy otrzyma dodatkowo 1MLN.ZŁOTYCH BONUSA. Może trzeba to przemyśleć żeby wymieszać tych obcokrajowców z młodzieżowcami i bilans w kasie się wyrówna.
dobry tekst2016-03-23 08:28:06
a teraz napiszcie o naszym trenerze ktory wygral jeden mecz w cztery miesiace - jak jest wizja zarzadu co do niego?
wszystkim rzadzi przypadek2016-03-23 08:29:29
a z pacheta jak bylo? przyjechal na igrzyska polonijne i go wzieli bo akurat zwalniali ojrzynskiego... z cabrera to samo, 3 ligowy bezrobotny - pewnie tylko przyszedl bo mu pacheta cos powiedzial... i kolejny przypadek ze to najlepszy napadzior od czasow niedzielana
wszystkim rzadzi przypadek2016-03-23 08:29:29
a z pacheta jak bylo? przyjechal na igrzyska polonijne i go wzieli bo akurat zwalniali ojrzynskiego... z cabrera to samo, 3 ligowy bezrobotny - pewnie tylko przyszedl bo mu pacheta cos powiedzial... i kolejny przypadek ze to najlepszy napadzior od czasow niedzielana
Problem w tym2016-03-23 08:31:15
Ze klub nie specjalnie daje powody ku temu, by sadzic, ze robia cos w sprawie rozwiazania tej kwestii.

Jovanovic jest juz tyle lat w Polsce, ze spokojnie moglby wystapic do Urzedu o dostanie obywatelstwa i zapewne po wszystkich sprawach administracyjnych takowe otrzymalby.

Wystarczyloby zaproponowac Markovicia i Filipczuka innym klubom, niekoniecznie ekstraklasy, ktore chocby nie odplatnie mogly obu zawodnikow wypozyczyc. I nie piszcie, ze przypadek zdecydowal o rezygnacji Norwegow z Markovicia, bo to on sam odrzucil mozliwosc polrocznego wypozyczenia, wiec jaki w tym wypadek?

Mamy Wierchowcowa na poltorej roku, z czego kolejne 6-8 miesiecy spedzi leczac kontuzje, wiec wypada kolejny gracz, ktoremu trzeba placic, a ktory grac nie bedzie.

Diawa nie opisuje, bo to przebieraniec, predzej czy pozniej sie okaze.

Aankour - nie wydaje mi sie, zeby nagle mial dostac paszport. Skoro przez tyle lat mieszkal i gral we Francji i do tego czasu nie ma podwojnego obywatelstwa, to trudno oczekiwac, ze nagle jak za dotknieciem magicznej rozdzki dostanie takowe.

MYSLCIE LUDZIE W TYM KLUBIE TROSZKE.
zapomnialem jeszcze dopisac2016-03-23 09:07:06
ze klub zyje nie tylko od przypadku do przypadku, ale od sesji rady miasta do sesji rady miasta i kolejnych sciem wasatego o inwestorach
trenerka2016-03-23 10:08:00
Zastanawiam się czy ten minimalizm działaczy brak jakości w drużynie a przede wszystkim konkurencji nie spowoduje spadku z ekstraklasy bo po podziale punktów będzie źle to wyglądać. W ostatnich 13 meczach zdobyliśmy zaledwie 8 pkt a dodatkowo 5 zawodników zagrożonych jest kartkami oj Bilski zgotowaleś Koronie los
Filip2016-03-23 10:46:39
Nieudacznikow zarzadzajacych Korona trzeba wywiesc na taczkach do Silnicy.
cygan2016-03-23 18:25:01
Kabaret w tym klubie trwa w najlepsze
alina2016-03-23 18:27:02
Droga redakcjo poruszcie proszę temat sponsora korony, przeciez nasz cudowny wódz swietokrzyskiego juz nas tyle razy oszukal. Ludzie nie dajmy się omamic tym bredniom
do alina2016-03-23 18:27:33
Brawo Alina madre slowa
hexio19802016-03-23 18:28:24
A nie wiecie co tamu Tryto slychac?
Tęsknie za tym gościem
Jovka2016-03-23 19:17:20
Jest już Polakiem i dawno powinno się mu załatwić papiery, tym bardziej ze na pewno chciałby tu zostać, a może i w przyszłosci kierowac drużyną z ławki.
Adam2016-03-23 19:22:02
Макась (Трытко, 62 мин);
mks2016-03-23 21:44:54
pitolicie głupoty w przyszłym sezonie w 1 lidze sobie poradzą :) nie wiem czy tam są te ograniczenia ale pewnie nie skoro tylu obcych szykuja :)
WS2016-03-23 23:06:53
W pierwszej lidze może grać tylko jeden :)
Pjj2016-03-24 02:59:45
A może wariant optymistyczny: Nabil załatwi francuskie papiery i przedłuży kontrakt a z nim Airam, Diaw zagra jeszcze kilka niezłych spotkań i uda się go spieniężyć za konkretną kasę, Jova dostanie polski paszport, Vanja pójdzie na wypożyczenie z opcją definitywnego transferu (też za godne pieniądze),Siergiej i Dymitr będą mogli grać zgodnie z limitem (oczywiście w utrzymanej e-klasie). A ja będę śnił sen o potędze KORONY - i proszę mnie nie budzić.
Michał2016-03-24 02:59:59
Paprocki i Bilską chcą spadku Korony do 1 ligi. Jednak piłkarze zrobią im psikusa i utrzymają Koronę w Ekstraklasie.
stolarka-jamro.com2016-03-24 06:38:48
psełdointelektualne wynatużenia! Ić se staniec na szkołe bo bes sensu piszesz i wogule sie nie da tego czytac. Dugie nudne, i nie ciekawe. 0/10
Sergioaguero2016-03-24 12:19:19
A ja się pytam gdzie jest sponsor? Cały czas słyszymy wszyscy - już za minutę już za chwileczkę i co i nic. Człowiek pełniący ważną funkcję może mówić co mu ślina na język przyniesie. Wystarczy prześledzić wypowiedzi z tego sezonu ile razy ten termin był już zmieniany. Teraz warunkiem jest wejście do górnej 8ki, które jest realne, ale mało prawdopodobne. Jeśli nie będzie górnej 8ki to wtedy sponsor będzie jak będzie utrzymanie. Ale i tak to są obietnice - w zeszłym roku było dokładnie to samo . Panie wyjdź pan przed kamerę i w końcu powiedz głośno to co wszyscy wiedzą czyli że nie ma i nie było żadnego sponsora.
Oley2016-03-24 15:05:14
Stolarka-Jamro czy jak ci tam, jesteś żałosny, że też komputer przyjmuje twoje wypociny...
r2016-03-24 17:07:33
Żebyście się nie zdziwili jak Jovka odejdzie, nie na darmo spadek formy na wiosnę, może już ma kontrakt dogadany jak Pan kapitan Sylwestrzak i takie spadki formy.
fish2016-03-24 18:26:51
Malarczyk w Southend United one leage...
Darko2016-03-24 22:44:00
O ile się nie mylę, to Nabil "stanie się Francuzem" na 2-3 kolejki przed końcem sezonu.
stolarka-jamro.com2016-03-25 06:53:03
Olej idź se wlej olej bo jesteś gupi i cuchniesz!
@Darko2016-03-25 09:32:38
Tylko którego sezonu...
Korona też już miała kilka ostatecznych terminów pozyskania sponsora
Pożyjemy zobaczymy!
śmiech2016-03-26 00:53:28
Oley i Darko byliby dobra różową parką
Zobaczymy2016-03-26 16:51:51
Proponuję policzyć ile minut na boisku spędzą Pilipczuk i Markovic do końca swoich nowych kontraktów pomagając Koronie. I proponuję policzyć ile będzie kosztować Koronę 1 minuta ich gry. Na 100% będą to najdroższe minuty w lidze, oczywiście płatne z budżetu Kielc.
@zobaczymy2016-03-27 10:33:11
Jeśli zostanie Jovanovic (a powinien bo jest z nich najlepszy) to Filipczuk i Markowić będą tyle na murawie co Malarczyk w 1 lidze angielskiej. Może grać 2 spoza UE panie Wojciechu!
MKAS KOROMA2016-03-28 20:36:38
Jeśli przedłużenie kontraktów z Małkowskim (jednym z najlepszych bramkarzy Korony) i Sobolewskim włodarze okrzyknęli defraudacją pieniędzy klubowych i sprawą dla prokuratury, to jak nazwać przedłużenie kontraktów Pilpiczuka i Markovica? (skoro wiadomo było, że grać będzie mogło tylko 2 spoza UE). Czy ktoś wie o co tutaj chodzi, bo ja teraz bardziej widzę sprawę dla prokuratury niż w przypadku Małkowskiego - potrzebnego Koronie!
lynio kielce2016-03-29 09:08:41
GDZIE SĄ CI SPONSORZY GRUPA KIELECKA HINDUSI AS ROMA ESKIMOSI A NAWET MURZYNI Z MOZAMBIKU----- TU JEST DYLEMAT- CIĄGLE LICZYĆ ŻE MIASTO DA TO JEST ŚMIESZNE--KOLESI Z ZARZĄDU TRZEBA UTRZYMAĆ -TO CEL JAKI WŁODARZE KLUBU POSTAWILI ZA GŁÓWNY CEL NIE DOBRO KLUBU JESTEM KORONIARZEM OD POSTANIA KLUBU I AŻ SERCE SIĘ ŚCISKA CO WYPRAWIA ZARZĄD JUŻ KOLEJNY ROK---AVE KORONA
Koroniarz2016-04-02 23:47:13
Nabil ma juz francuski paszport.., dwóch należy wypożyczyć a DIAW ma papiery na grę w lepszych klubach i lepszej lidze, więc trzeba go dobrze sprzedać.., Korona do boju!

Ostatnie wiadomości

Już jutro, przy pełnym stadionie, Korona Kielce zmierzy się z wicemistrzem Polski, Legią Warszawa. Po słabszym spotkaniu w Zabrzu, jest spore pole do poprawy. Na pewno cieszy fakt, że do składu wróci Yoav Hofmaister, który jest dla kielczan kluczowym ogniwem i motorem napędowym.
Jak poinformowano w czwartkowe popołudnie, z rady nadzorczej Korony Kielce odwołany został Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland. Prawdopodobnie celem kieleckiej władzy stał się Łukasz Jabłoński, który według mediów na dniach ma przestać pełnić funkcję prezesa klubu. Wszystko to dzieje się w przeddzień spotkania z Legią Warszawa, które Koronę Kielce czeka już w niedzielę.
Koniec zimy to dobry czas na uzupełnienie wiosennej garderoby. Ciepłe i długie dni rozpoczną się już niebawem, jednak trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Jednym z elementów garderoby, nad którym zastanawiamy się najdłużej, jest kurtka. Czy warto wybrać model sportowy?
Andreas Wolff został nominowany do nagrody najlepszego zawodnika 2023 roku w plebiscycie Światowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).
Niestety, ostatnie wydarzenia związane z roszadami w Radzie Nadzorczej spółki Korona S.A. nieco rozmydliły fakt, że już w niedzielę Korona Kielce zmierzy się na Suzuki Arenie z Legią Warszawa. Nie zmienia to jednak faktu, że ten mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Do sprzedaży trafiły ostatnie wejściówki!
Na czwartek 29 lutego zaplanowano Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Kielce w sprawie Korony Kielce zainicjowana przez rajców PiS. Politycy zaangażowali się w powstrzymanie dalszych zmian w kieleckim klubie. – Wszystkie decyzje są związane ze środowiskiem Bogdana Wenty i to on ponosi za nie odpowiedzialność – komentuje Marcin Stępniewski, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Kielce.
Nie milkną echa czwartkowej decyzji o zmianach w Radzie Nadzorczej spółki Korona S.A.. Wczoraj informowaliśmy o komunikatach wystosowanych przez lokalnych polityków, a dziś do tego grona dołączają samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości.
Szymon Marciniak będzie sędzią meczu Korona Kielce – Legia Warszawa w 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dla arbitra pochodzącego z Płocka będzie to trzeci poprowadzony mecz „żółto-czerwonych” w sezonie.
Kilkadziesiąt godzin temu szczypiorniści Industrii Kielce poznali dokładne terminy marcowych meczów Orlen Superligi. Teraz doszło do zmiany kontrowersyjnej godziny rozegrania klasyku z Orlenem Wisłą Płock.
W czwartek zapadła decyzja o odwołaniu z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce Piotra Dulnika. Wszystko wskazuje na to, że celem władz miasta jest usunięcie ze stanowiska prezesa Łukasz Jabłońskiego. Ratusz w piątkowym komunikacie odniósł się do sprawy.
Trener Kamil Kuzera na konferencji przed spotkaniem z Legią Warszawa szeroko odniósł się do nasilonej krytyki, z którą w ostatnich dniach spotykają się zawodnicy i sztab szkoleniowy Korony Kielce.
W 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. – W niedzielę będzie wysokie tempo gry i dużo walki. Przeciwnicy mają dobrych zawodników, którzy indywidualnie potrafią rozwiązać sytuacje – powiedział przed niedzielnym starciem Jewgienij Szykawka, napastnik Korony Kielce.
W czwartek z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej odwołany został Piotr Dulnik. Zmiany zainicjowane przez prezydenta Bogdana Wentę mają na celu zdymisjonowanie prezesa Łukasza Jabłońskiego. – Nie da się przejść obojętnie wobec tego, co się wydarzyło – powiedział szkoleniowiec Kamil Kuzera.
– Korona zdecydowanie jest w stanie to wygrać, tym bardziej że gramy na naszym stadionie. Ostatnie mecze ligowe z Legią pokazały, że możemy z nią rywalizować także na jej stadionie i tam napędzić jej strachu. Pokazał to też mecz pucharowy. Stać nas na wygraną z każdym w tej lidze. Nie jesteśmy na straconej pozycji – mówi przed spotkaniem z warszawskim klubem trener Kamil Kuzera.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy pojedynek z Paris-Saint Germain 26:35. – Teraz czy wygramy resztę spotkań, czy nie, możemy być szóści. Musimy wygrać oba mecze: z Kolstad oraz w Aalborgu – powiedział po spotkaniu Sandro Mestrić, bramkarz mistrzów Polski.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy pojedynek z Paris-Saint Germain 26:35. – Liczne błędy w ofensywie i nieprzygotowane pozycje rzutowe powodowały kontrataki PSG, które ostatecznie zamknęły ten mecz – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener mistrzów Polski.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Paris-Saint Germain 26:35. Najwięcej bramek dla kielczan, siedem, zdobył Szymon Sićko.
W czwartek Piotr Dulnik został odwołany z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce. Pożegnano również jej dotychczasowego członka, Jakuba Kilarskiego. Wszystko wskazuje na to, że lada dzień ze stanowiskiem prezesa pożegna się również Łukasz Jabłoński.
Piotr Dulnik prezes Suzuki Motor Poland nie jest już przewodniczącym rady nadzorczej Korony S.A. spółki zarządzającej ekstraklasową Koroną Kielce. O zmianach poinformował prezes klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Industria Kielce podała skład na dzisiejszy mecz Ligi Mistrzów z Paris-Saint Germain. W kadrze zabrakło miejsca dla Nicoli Tournata, który doznał urazu.
Zawodnicy Industrii Kielce poznali dokładny termin drugiej Świętej Wojny w sezonie. Ligowe władze podały także kiedy zakończy się faza zasadnicza Orlen Superligi.
Wielokrotny mistrz Polski, aktualny lider tabeli oraz co ciekawe, lider tabeli wszechczasów Fogo Futsal Ekstraklasy. To tylko niektóre z wyrażeń opisujących Rekord Bielsko-Biała, rywala Moravii Tompawex Obice w 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski. Ekipa spod Kielc robiła, co mogła, ale ostatecznie zakończyła ten mecz wyraźną porażką.
W ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski Industria Kielce zagra we własnej hali z Corotop Gwardią Opole. Gwardziści w 1/8 finału wyeliminowali ARGED Redbud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski.
Na początku lutego poinformowaliśmy, że województwo świętokrzyskie będzie nadal promowane przez Industrię Kielce, za co mistrzowie Polski otrzymali 600 tysięcy złotych. Dziś umowę z samorządem podpisała także Korona Kielce.
Trzech zawodników Industrii Kielce zostało powołanych przez Marcina Lijewskiego na marcowe zgrupowanie kadry narodowej. „Biało-czerwoni" rozegrają dwumecz z Serbią.
Korona Kielce poinformowała, że firma 4F pozostanie na kolejne trzy lata partnerem technicznym zespołu. Nowa umowa będzie więc obowiązywać do końca sezonu 2026/2027.
Najbliższy mecz Korony Kielce z Legią Warszawa może odbyć się przy udziale kompletu publiczności. Na cztery dni przed spotkaniem w systemie biletowym klubu pozostało zaledwie ponad trzy tysiące wejściówek.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. Czy Stade Pierre de Coubertin w końcu okaże się szczęśliwa dla mistrzów Polski?
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. – Wiemy, że będzie to bardzo trudny mecz. Do zwycięstwa w Paryżu potrzebujemy dobrej gry, małej liczby błędów zarówno w ataku jak i w obronie – powiedział przed spotkaniem Dylan Nahi, zawodnik „żółto-biało-niebieskich”.
Już po dwóch kolejkach w 2024 roku działacze Łódzkiego Klubu Sportowego zdecydowali się na odważny ruch. Z roli szkoleniowca pierwszej drużyny zwolniony został Piotr Stokowiec.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group