Problemy Polaków na prawym rozegraniu. Lijewski ma krwiaka, a Szyba jest chory

26-01-2016 15:09,
Wojciech Staniec

Spore problemy reprezentacji Polski na prawym rozegraniu. Z Białorusią Krzysztof Lijewski grał tylko w obronie i to jedynie w pierwszej połowie. W ataku zastępował go Michał Szyba, który jest chory.

- Krzysiek Lijewski ma problemy z nadgarstkiem. Walczymy o to, żeby jak najszybciej przywrócić go do zdrowia. Michał Szyba grał chory. Miejmy nadzieję, że w środę będzie się już lepiej czuł. – informuje Jacek Będzikowski, drugi trener reprezentacji Polski.

Michał Szyba po meczu z Białorusią był tak zmęczony, że na prośby dziennikarzy o chwilę rozmowy odpowiedział, że po prostu nie ma siły. Widać, że problemy zdrowotne dają mu się we znaki. Jednak pomimo wszystko zagrał w poniedziałkowym meczu i rzucił sześć bramek - Już dzień wcześniej był chory. Wielkie podziękowania za dobry mecz – nie kryje Będzikowski.

Jeszcze nie wiadomo, czy Lijewski będzie mógł zagrać z Chorwacją. - Trudno powiedzieć. Mam nadzieję, że ta opuchlizna zejdzie i będzie mógł rzucać – mówi asystent Bieglera.

Podczas Euro można dokonać dwóch zmian. Pierwsza już za Polakami, mającego uraz łydki Bartosza Jureckiego zastąpił Maciej Gębala. Jeżeli więc Biało-czerwoni zdecydują się na jeszcze jeden taki ruch wyczerpią swój limit zmian. Tym bardziej, że istnieje jeszcze szansa, że starszy z braci Jurecki wróci do zdrowia i będzie mógł pomóc w ostatnich meczach na turnieju.

A jak wygląda sytuacja zdrowotna pozostałych reprezentantów? - Taki turniej powoduje, że zawodnicy są obici, czy coś ich boli. To jest normalne, bo zmęczenie narasta, a jest mało czasu na regenerację. Nie można narzekać, wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że to tak wygląda. Zawodnicy są silnymi chłopakami i muszą sobie z tym poradzić – kończy Będzikowski.

Z Krakowa Wojciech Staniec

Wasze komentarze

Kuba2016-01-26 16:57:47
Krzysiu jak zwykle kontuzjowany ... Juz widzę jak wróci do klubu po mistrzostwach i będzie się ze sobą pieścił ... PORCELANA !!
najagra2016-01-27 15:24:14
Kuba, oj kibicu, kibicu z Bożej łaski
Kuba2016-01-27 18:55:02
To jest realna ocena.
Tagi:Euro 2016

Projekt i wykonanie: CK Media Group