Nie ziścił się czarny scenariusz. Dwa tygodnie przerwy Pyłypczuka

18-08-2015 18:53,
Marcin Długosz

Serhij Pyłypczuk otrzymał wyniki badania rezonansem magnetycznym. Piłkarz, który w piątkowym meczu z Cracovią doznał kontuzji stawu skokowego, nie będzie jednak pauzował aż tak długo, jak początkowo przypuszczano. Wstępnie obawiano się, że Ukrainiec może odpocząć od futbolu nawet kilka miesięcy. - Serhija zabraknie przez około dwa tygodnie. Myśleliśmy, że będzie zdecydowanie gorzej, ale to i tak ciężki uraz – poinformował trener kieleckiej Korony, Marcin Brosz.

Żółto-czerwoni będą musieli poradzić sobie bez lewoskrzydłowego w dwóch najbliższych pojedynkach: z Legią Warszawa oraz Pogonią Szczecin. Później nadejdzie dwutygodniowa przerwa w Ekstraklasie z powodu meczów reprezentacji. Wówczas kielczanie zmierzą się na wyjeździe z Lechią Gdańsk i Pyłypczuk powinien już być wtedy w stanie pomóc im na boisku. Spotkanie to odbędzie się 11 września.

- Jeżeli wszystko będzie dobrze, to wróci po przerwie na reprezentacje – skwitował Brosz. – To kontuzja stawu skokowego z naruszeniem więzadeł, ale kość nie została uszkodzona – wyjaśnił szkoleniowiec „złocisto-krwistych”.

fot. Oskar Patek

Wasze komentarze

january2015-08-18 19:11:00
Wracaj do zdrowia Serhij !!!
Krysia2015-08-18 19:46:42
Tym razem się udało ale sezon długi dlatego Korona potrzebuje wzmocnień tak samo jak kompetentnych ludzi w kierownictwie klubu
Luker2015-08-18 19:50:42
Nie potrzeba czarnych scenariuszy. W niedziele mecz z Legią, czy mecz bez historii. Ruski nic nie straci.
miki2015-08-18 19:50:53
Ruski ,zdrowiej jak najszybciej bo jesteś teraz wiodącą postacią w Koronie ,pozdrawiam .
Śmieszne2015-08-18 21:46:32
Na temat blamażu w Pucharze Polski -
cisza .
W sprawie Malarczyka-cisza.
Na temat wzmocnienia polskim pomocnikiem, którego nazwisko miało być dziś ogłoszone- cisza.
Czy to jest świadome niszczenie Naszego Klubu przez totalnych nieudaczników? .
cala prawda o pucharze2015-08-18 22:16:39
W przerwie meczu Wda - Korona z przedstawicielami klubu z Kielc skontaktował się bowiem Paweł Mogielnicki, czyli założyciel i redaktor naczelny portalu 90minut.pl oraz członek Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation (RSSSF) - międzynarodowej organizacji zajmującej się sporządzaniem i opracowywaniem statystyk piłkarskichMogielnicki zakomunikował pracownikowi Korony, że znajdujący się na ławce Łodej, Paprocki, Stachura i Zawierucha nie zostali uprawnieni do gry w Pucharze Polski i wprowadzenie do gry któregokolwiek z nich może skutkować walkowerem, czym wszczął alarm w obozie ekstraklasowicza, ale szybko otrzymał od Korony telefon zwrotny z informacją, że według pracownika klubu odpowiedzialnego za ten obszar działalności wszystko przebiega zgodnie z regulaminem.

Zawierucha wszedł do gry w 89. minucie, więc odegrał epizodyczną rolę w spotkaniu z Wdą, ale gdyby Korona nie zbagatelizowała telefonu od Mogielnickiego i po prostu w ramach ostrożności nie wystawiła 19-letniego napastnika nawet na te kilkadziesiąt sekund, Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN nie miałaby podstaw do ukarania kielczan walkowerem za występ nieuprawnionego zawodnika. Sama obecność zawodników o takim statusie w kadrze meczowej nie skutkuje bowiem weryfikacją wyniku
casper2015-08-18 22:17:32
tego speca z Korony to bym wyrzucił na zbity pysk dysciplinarnie, Mogiel dzwoni ratuje im dupe a ten madrala przeciez wie lepiej
piasek2015-08-18 22:28:49
dopóki w Koronie będą rzadzic te swinie przy korycie nigdy nie będzie lepiej zero kompetencji towarzystwo po znajomości siedzi i placze ze nie ma pieniędzy
znajomy akadiusza bilskiego2015-08-18 22:37:33
Z pewnych źródeł wiem, że Bilu rozmawiał na Gadu-Gadu z Markiem Gołąbkiem i jest już prawie dogadany ( rozbieżność polega na kwocie za dojazdy ). Jest to alternatywa za Malara, który ma odejść na wyspy ( work and travel )
Arek kontaktował się również za pośrednictwem "Naszej Klasy" z Januszem Jojko w sprawie pozyskania numeru telefonu do Adama Kucza. Podobno ten filigranowy napastnik, m.in. GKS Katowice jest cały czas w super dyspozycji i strzela bramki jak na zawołanie w halowej lidze górniczej.

Dziś Bilu mi mówił ( nie wiem czy żartował czy mówił poważnie ), że jeżeli prezes Paprocki zapyta się o zgodę Wojtka Lubawskiego aby dać 5 piłek meczowych "brazuka" i komplet znaczników treningowych koloru laserkowego to jest dogadany z jakimś bardzo uzdolnionym i młodym 34 latkiem z Samsona Samsonów. Jak to sam Areczek mi dziś powiedział "CHŁOP MA PRZE POJĘCIE DO GRY"

Ponadto Arek w swoim notesie menadżerskim ma takie nazwiska jak :
1) Krzysztof Korus ( muszę Arkowi powiedzieć, że to były koszykarz Mitexu Kielce i choć ma warunki fizyczne to z koordynacją ruchową u niego jak u Trytki )
2) Krzysiu Stocki - ma być filarem obrony z Markiem Gołąbkiem w ustawieniu 3-5-2

3) Jacek Krzynówek - po sezonie ma obiecaną darmową operację na staw kolanowy lewy na kieleckim czarnowieWięc jak sami widzicie Arek szykuje nam Hity transferowe. Oby tylko prezes Paprocki zaakceptował je finansowo a o puchary możemy być spokojni.
adi2015-08-18 22:59:05
znajomy arkadiusza bilskiego.... jak marne musi byc twoje zycie ze splodziles ten poal sie boze post..... masakra...
do adi2015-08-18 23:08:58
ten post to podsumowanie pracy naszego fachowca Bilskiego i JEGO POJECIA O BUDOWANIU DRUZYNY. Co do marnego zycia mysle ze jest lepsze od twojego:)
prawda o pucharze2015-08-18 23:28:59
coś ja tu nagonke na działaczy czuję. Może to i sposób... tylko na co?
Czy obwiniając ich, sądzicie drodzy 'post writerzy" że któryś z nich układa osiemnastkę. O ile mi wiadomo to trener wybiera skład na kazdy mecz, chyba.... że i tu umówili się z Zarządem,, że akurat nie M.B. będzie decydował kto ma grać? Jak to więc jest, kto tak naprawdę nie wie, kto jest w kadrze, kto zgłoszony do rozgrywek? Jak można zabrać do osiemnastki zawodnika, którego nie polecono, by działacze odpowiednio "ustawili " w systemie?

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group