Niepokój piłkarzy i trenerów o ich dalszy los. Wciąż bez rozmów

07-05-2015 14:36,
Tomasz Porębski

Chcemy zająć 9. miejsce na koniec ligi. Czyli utrzymać dotychczasową pozycję. Czujemy pełną mobilizację, zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji – mówi przed meczem z Ruchem Chorzów Paweł Golański. Jednocześnie kapitan Korony przyznaje, że w szatni nie unika się rozmów na temat przyszłości klubu oraz poszczególnych zawodników. Zwłaszcza tych, którym w czerwcu kończą się kontrakty, a jest ich zdecydowana większość. Tymczasem żadne negocjacje nie zostały rozpoczęte. 

- Spotkanie z Ruchem ma duże znaczenia dla układu tabeli. Jeżeli zdobędziemy trzy punkty, będziemy czuć większy spokój. Wtedy na boisku po prostu więcej wychodzi. Mamy założony cel, który chcemy zrealizować. Jest nim przede wszystkim utrzymanie w ekstraklasie. Gramy fajną piłkę, łapiemy punkty i to zamierzamy kontynuować. Drużyny za naszymi plecami dostały jednak handicap w postaci podziału punktów. To zwiększa ich szanse na utrzymanie. Ale my musimy patrzeć na swoją robotę. Wtedy wyniki będą dobre – mówi Golański.

Dlatego alarmu w drużynie na razie nie ma. Gdy jednak Korona zapewni sobie utrzymanie, sytuacja szybko może uleć zmianie. – To na pewno jest rzecz niespotykana na boiskach ekstraklasy. Ale od tego są inne osoby, które miejmy nadzieję szybko wyprostują wszystkie sprawy. I rozmowy będą rozpoczęte z trenerami, bo to oni będą potem decydowali o tym, kogo chcą mieć dalej w zespole. My sobie powtarzamy, że musimy jak najszybciej zapewnić Koronie utrzymanie w lidze, a co życie dalej przyniesie – zobaczymy. Na pewno w głowach przewijają się różne myśli. Spójrzmy na przykład Radka Dejmka, który trenował i grał z urazem na własną odpowiedzialność. Dobrze, że to skończyło się na potrzebie niegroźnego zabiegu, bo mogło wyglądać zupełnie inaczej. Kariera przerwana i zaczynają się małe schody... Na razie się od tego odcinamy. Wszyscy mają nadzieję, że sytuacja się unormuje i do kolejnego sezonu przystąpimy w tym samym składzie. A jeżeli trener będzie chciał kogoś ściągnąć, to będzie miał na to przyzwolenie – podkreśla „Golo”.

Czy on sam chce zostać w Kielcach? – Niejednokrotnie powtarzałem, że dobrze się tutaj czuję. Ale życie piłkarza jest przewrotne, też nie możemy czekać w nieskończoność. Każdy z nas musi dbać o rodzinę i jej dalszy, dobry byt. Oczywiście jednak spokojnie podchodzę do tematu. Zdaje sobie sprawę, że do końca maja rozmowy mogą być zawieszone, choć mam nadzieję, że przy dobrych wynikach drużyny, wcześniej uda się rozpocząć negocjacje. Ale wtedy czeka ogromna praca prezesa i dyrektora sportowego, bo z tak dużą grupą ludzi nie da się podpisać umów z dnia na dzień – dodaje kapitan zespołu.

- Poprzez dobrą grę otwieramy sobie drzwi do innych klubów, to jasne. Jak ktoś się prezentuje dobrze, to ocena indywidualna i zespołu jest pozytywna. Mamy też wkalkulowane to, że Korona nie zaproponuje nam nowych kontraktów. Ale do czerwca mamy umowy, jesteśmy profesjonalistami. Mamy cel, który chcemy osiągnąć. I ważną robotę do wykonania – kończy Golański.

Na temat przyszłości klubu i swojej własnej wypowiedział się także trener Ryszard Tarasiewicz. Jak zwykle – w dosyć specyficzny sposób.

Do tej pory zmieniałem kluby z prostego powodu - należy pracować tam, gdzie ma się wewnętrzne uczucie, że chce się zostać. Na dzień dzisiejszy, jeżeli w klubie zostanie większa grupa zawodników, a mam nadzieję, że tak będzie, i dokona się 2-3 małych retuszy w składzie, to Korona może powalczyć o coś więcej. Ale przede wszystkim należy myśleć o przyszłości klubu. Ludzie, którzy odejdą z Korony, powinni mieć świadomość dobrze wykonanego obowiązku. Podać sobie ręce na pożegnanie i patrzeć prosto w oczy. To nie tylko cel sportu, ale ogólnie życia. Nie przemawia przeze mnie skromność, ale... Mamy jeszcze siedem meczów do rozegrania. Skoncentrujmy się na nich, a później, jak Bozia da, będziemy robić sobie niedźwiedzia, płakać, rozstawać i życzyć sobie zdrowia.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

january2015-05-07 16:01:19
No i zaczynaja się schody ....a Prezes milczy !!!
paczeta2015-05-07 16:08:56
Paprocki czas najwyższy zacząć działac
mmiks2015-05-07 16:12:04
Rysiek to bardzo dobry trener. Mam nadzieję, że klub nigdzie go nie puści.
Broda2015-05-07 18:22:23
W ;;KORONIE;; zaczyna się dobrze dziać, ale kierownictwo tego nie zauważa albo ktoś tego nie chce zauważyć.
mks2015-05-07 18:55:23
Co zrobił zarząd żeby w klubie było lepiej. ? koniec sezonu a oni milczą i liczą na cud. To mają być fachowcy Panie Lubawski. ? Przez taki nieudolny zarząd praca Ryska pójdzie na marne piłkarze odejdą. Ale prezes Paprocki ma na wszystko czas
qiqo2015-05-07 18:58:44
Co się zaczyna dobrego dziać? Bo nie zauważyłem. Te piłkarskie łamagi jak chcą strajkować to oddają mecze bez walki i pokazują gdzie mają te 10 tysięcy głupków na stadionie co kupują bilety. Nie ma sensu utrzymywać przez biedne miasto na siłę drużyny złożonej z ruskich, brazyliany i jakiś człapiących francuzów. Niech spadną do 1 ligi i grają polskim składem z budżetem 2 mln, kolejne 2 dla Vive, 1 mln dla Effectora, po pół miliona na kosza i na kobiece sporty. Na takie wydatki jako podatnik się zgadzam pod warunkiem, że dzieci będą za to trenowały w klubach. Płacenie tym łamagom to wyrzucanie pieniędzy w błoto, nic z tego nie mamy, 6 lat wyrzucamy pieniądze i nawet jednego wychowanka co można sprzedać za poważne pieniądze nie wykształcił ten cyrk Korona, co więcej - nikogo nie sprzedał, nikt się nie wypromował na tyle żeby na nim zarobić, na wszystkich kopaczach tracimy miliony rok w rok.
kapral2015-05-07 19:45:14
Zgadzam się z poprzednikiem qiqo. Chyba przydupasy wąsatego już się nażarły,więc nierobom już dziękujemy.
mexic2015-05-07 20:08:02
Może dziennikarze cksportu by się wybrali do Paprockiego, do Lubawskiego i zebrali informacje na jakim etapie są rozmowy z tymi zainteresowanymi kupnem klubu. Czy uzgodnili już wszystkie kwestie jeśli nie to na jakim etapie są rozmowy i ile czasu po ostatnim gwizdku w sezonie będziemy czekać na informację, kto został nowym właścicielem większościowego pakietu akcji klubu Korona.
Bo oczywiście muszą być takie rozmowy prowadzone, poważny prezydent miasta z poważnym prezesem klubu by się nie wygłupiali obwieszczając wszem i wobec, że mają chętnych na zakup klubu by teraz wyjść na kłamców. A nie wierzę, że przez kilka dni da się ustalić wszystko na tiptop, tak by sfinalizować całą sprawę przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu.
rysiu2015-05-07 20:12:07
Zarząd powinien jak najszybciej przedłużyć umowy ze sztabem szkoleniowym
Widz2015-05-07 22:43:19
Już po odpaleniu kobyły i chojnowskiego {czyżby już ich rozliczono] słychać było że na Korone ma ochote Klicki ale nie za takie pieniądze. Wiec zostawiono paprockiego [chłopakowi w życiu najlepiej wychodziło sprzedawanie gazet u Klickiego] żeby doprowadził kwote za klub do przełknięcia. Wtedy zbawcą będzie klicki z wąsatym i paprockim . I tylko im nie pasuje Tarasiewicz bo zespół zaczął fajnie grać . I tylko gnoje typu "qiqo" nie powinny tu cokolwiek wypisywać bo to tylko chamski bluzg . Po wypowiedziach Tarasiewicza można być pewnym że on w Kielcach nie zostanie bo nie ma żadnej perspektywy z tym zarządem , prezesem i wybranym przez mieszkańców prezydentem. Kielce będą miały piękną reklame.
Widz2015-05-07 22:45:13
-qiqo- wszyscy marzą żebyś zaczął strajkować
krywoj2015-05-07 23:02:48
Jasne, dobry prezes będzie biegał do prasy i banialuki głosił.... To że jest cisza, świadczy o tym że prezes pracuje a nie pitoli bez sensu jak choojnowski, który sprowadzał różnych dżinsmenów, wciskając kit że to przedstawiciel ynwestora. Pieniądze lubią ciszę.... Po drugie było kilkakrotnie mówione że potencjalni inwestorzy są zainteresowani Koroną jeśli ta zapewni sobie utrzymanie. Kolega qiqo jako podatnik na pewno wnosi wielką kasę do budżetu miasta że chce decydować na co pieniądze i w jakiej ilości mają iść. Może czas zmienić wątki? Zająć się szerzej np VIVE mniej stresu mniej pryszczy
Kumie Walenty2015-05-08 07:23:57
Piłkarze powinni grać na maksa.Dla Korony,lub aby się pokazać nowemu pracodawcy
ckck2015-05-08 08:14:47
qiqo ty weź sie do roboty po jedziesz na ludzkich podatkach baranie i odzywasz się Korona Była Jest i Bedzie!!!!
Olo2015-05-08 09:48:18
Spoko, spoko, najbliższy cas pokaże co są wart poszczególni zawodnicy, z kim podpisać a z kim nie....?!

Ostatnie wiadomości

Już w najbliższą sobotę (22 czerwca) piłkarze Korony Kielce rozegrają pierwszy sparing podczas letnich przygotowań. Kibice będą mogli obejrzeć to spotkanie.
Mistrzowie Litwy FK Panevėžys mogą być rywalami Jagiellonii Białystok w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Ekipę z Poniewieża do trofeum doprowadził dobrze znany w Polsce Gino Lettieri.
Korona Kielce poznała terminarz 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Departament Logistyki Rozgrywek wskazał dokładne godziny rozegrania ostatnich lipcowych meczów.
Przed nami spotkania 2. kolejki fazy grupowej EURO 2024.
W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, gdzie konkurencyjność firmy zależy od jej zdolności do efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi, odpowiednie przechowywanie dokumentacji pracowniczej staje się kluczowym elementem strategii zarządzania. Przechowywanie dokumentów pracowniczych, od akt osobowych po umowy i oceny wydajności, wymaga nie tylko spełnienia wymogów prawnych, ale także zapewnienia szybkiego dostępu do informacji oraz ochrony prywatności i danych pracowników.
Marcel Stefaniak obrońca drugoligowej Olimpii Elbląg w trwającym tygodniu przechodzi testy w Koronie Kielce. Taką informację podał świętokrzyski ekstraklasowicz na swoich social mediach.
Trzy interesujące transfery przeprowadziła w ostatnich dniach Orlen Wisła Płock. Wszystkie to młodzi zawodnicy zza granicy.
Jest pierwsze wzmocnienie sztabu szkoleniowego Korony Kielce. Nowym trenerem analitykiem został Damian Kozakiewicz.
W piątym dniu mistrzostw Starego Kontynentu kibice zobaczą tylko dwa mecze. Do walki staną dziś (18 czerwca) zespoły z grupy F.
Ostatnimi czasy nie brakuje dyskusji na temat przyszłości Korony Kielce. Zaczynając od prezesa, przez trenera, na zawodnikach i finansowaniu kończąc. W debacie pojawił się także temat herbu żółto-czerwonych. Padło pytanie, czy pozostać przy 16-letnim emblemacie Korony, czy jednak dokonać pewnych zmian.
Przed nami czwarty dzień EURO 2024. W poniedziałek zagrają grupy E I D. Pierwszym spotkaniem będzie rywalizacja Rumunii z Ukrainą. Ta potyczka może zadecydować, która z drużyn awansuje do fazy pucharowej z grupy E.
W inauguracyjnym meczu Mistrzów Europy 2024 Polacy przegrali z Holandią 1:2. Bramki zdobyli Adam Buksa oraz Cody Gakpo i Wout Weghorst.
Trzeciego dnia Mistrzostw Europy 2024 swoje zmagania rozpoczyna reprezentacja Polski. Pierwszym rywalem „biało-czerwonych” będzie Holandia.
Dwa dni po podpisaniu umowy promocyjnej z miastem Kielce Industria wypuściła pierwszy film chwalący walory turystyczne stolicy regionu świętokrzyskiego.
KPR Legionowo, Padwa Zamość lub SPR Handball Stal Mielec mogą zastąpić Grupę Azoty Unię Tarnów w rozgrywkach Orlen Superligi.
Piłkarze Staru Starachowice zdobyli Chemar Rurociągi Pucharu Polski. W meczu finałowym pokonali po rzutach karnych Czarnych Połaniec.
27 piłkarzy Korony Kielce zameldowało się na pierwszym przedsezonowym treningu. Tym samym żółto-czerwoni rozpoczęli przygotowania do sezonu 2024/2025. Kogo zabrakło przy ulicy Kusocińskiego?
Korona Kielce wróciła do treningów. W „żółto-czerwonym” klubie zdaniem trenera Kamila Kuzery może dojść do wielu ruchów transferowych.
Piłkarze Korony Kielce powrócili do treningów. Po pierwszej jednostce sytuację kadrową skomentował trener zespołu Kamil Kuzera.
To koniec pewnego rozdziału w historii żółto-czerwonych! Bramkarz Konrad Forenc po trzech sezonach opuszcza Koronę Kielce. Klub nie zdecydował się na przedłużenie kończącej się właśnie umowy.
Sześciu piłkarzy Korony Kielce z końcem czerwca odchodzi z klubu. O decyzji poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.
Problemy spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy Warty Poznań się pogłębiają. Po kłopotach ze stadionem teraz klub prosi piłkarzy o zmiany w harmonogramie wypłat.
Po zwycięstwie Niemiec nad Szkocją (5:1) w meczu otwarcia mistrzostwa Europy nabierają tempa. W sobotę 15 czerwca zostaną rozegrane trzy spotkania.
Industria Kielce podała plan przygotowań do nowego sezonu. W trakcie cyklu wicemistrz Polski wystąpi w dwóch turniejach towarzyskich.
Piłkarze ekstraklasowej Korony Kielce już jutro (w sobotę 15 czerwca) odbędą swój pierwszy przedsezonowy trening.
Polski Związek Piłki Nożnej dokonał reformy II, III i IV ligi. O awansie do wyższej klasy rozgrywkowej zdecydują dwustopniowe baraże. Nowy system rozgrywek wchodzi w życie już w zbliżającym się sezonie 2024/2025.
Prawie 30 zawodników stawiło się na V eliminacji w/w turnieju. Tym razem w stolicy województwa świętokrzyskiego zameldowali się goście z Tarnowa. Po kilku godzinach zmagań organizatorzy wyłonili ścisłe podium.
Już dziś (14 czerwca) rusza piłkarskie EURO 2024. Na początek gospodarze Niemcy zmierzą się ze Szkocją.
Przed Koroną Kielce nowy sezon PKO BP Ekstraklasy. Dla „żółto-czerwonych” pod względem organizacyjnym ważne będą najbliższe dni.
21 klubów zgłosiło chęć gry w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Wśród zespołów jest Industria Kielce, OTP Bank - PICK Szeged czy HBC Nantes.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group