Niepokój piłkarzy i trenerów o ich dalszy los. Wciąż bez rozmów

07-05-2015 14:36,
Tomasz Porębski

Chcemy zająć 9. miejsce na koniec ligi. Czyli utrzymać dotychczasową pozycję. Czujemy pełną mobilizację, zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji – mówi przed meczem z Ruchem Chorzów Paweł Golański. Jednocześnie kapitan Korony przyznaje, że w szatni nie unika się rozmów na temat przyszłości klubu oraz poszczególnych zawodników. Zwłaszcza tych, którym w czerwcu kończą się kontrakty, a jest ich zdecydowana większość. Tymczasem żadne negocjacje nie zostały rozpoczęte. 

- Spotkanie z Ruchem ma duże znaczenia dla układu tabeli. Jeżeli zdobędziemy trzy punkty, będziemy czuć większy spokój. Wtedy na boisku po prostu więcej wychodzi. Mamy założony cel, który chcemy zrealizować. Jest nim przede wszystkim utrzymanie w ekstraklasie. Gramy fajną piłkę, łapiemy punkty i to zamierzamy kontynuować. Drużyny za naszymi plecami dostały jednak handicap w postaci podziału punktów. To zwiększa ich szanse na utrzymanie. Ale my musimy patrzeć na swoją robotę. Wtedy wyniki będą dobre – mówi Golański.

Dlatego alarmu w drużynie na razie nie ma. Gdy jednak Korona zapewni sobie utrzymanie, sytuacja szybko może uleć zmianie. – To na pewno jest rzecz niespotykana na boiskach ekstraklasy. Ale od tego są inne osoby, które miejmy nadzieję szybko wyprostują wszystkie sprawy. I rozmowy będą rozpoczęte z trenerami, bo to oni będą potem decydowali o tym, kogo chcą mieć dalej w zespole. My sobie powtarzamy, że musimy jak najszybciej zapewnić Koronie utrzymanie w lidze, a co życie dalej przyniesie – zobaczymy. Na pewno w głowach przewijają się różne myśli. Spójrzmy na przykład Radka Dejmka, który trenował i grał z urazem na własną odpowiedzialność. Dobrze, że to skończyło się na potrzebie niegroźnego zabiegu, bo mogło wyglądać zupełnie inaczej. Kariera przerwana i zaczynają się małe schody... Na razie się od tego odcinamy. Wszyscy mają nadzieję, że sytuacja się unormuje i do kolejnego sezonu przystąpimy w tym samym składzie. A jeżeli trener będzie chciał kogoś ściągnąć, to będzie miał na to przyzwolenie – podkreśla „Golo”.

Czy on sam chce zostać w Kielcach? – Niejednokrotnie powtarzałem, że dobrze się tutaj czuję. Ale życie piłkarza jest przewrotne, też nie możemy czekać w nieskończoność. Każdy z nas musi dbać o rodzinę i jej dalszy, dobry byt. Oczywiście jednak spokojnie podchodzę do tematu. Zdaje sobie sprawę, że do końca maja rozmowy mogą być zawieszone, choć mam nadzieję, że przy dobrych wynikach drużyny, wcześniej uda się rozpocząć negocjacje. Ale wtedy czeka ogromna praca prezesa i dyrektora sportowego, bo z tak dużą grupą ludzi nie da się podpisać umów z dnia na dzień – dodaje kapitan zespołu.

- Poprzez dobrą grę otwieramy sobie drzwi do innych klubów, to jasne. Jak ktoś się prezentuje dobrze, to ocena indywidualna i zespołu jest pozytywna. Mamy też wkalkulowane to, że Korona nie zaproponuje nam nowych kontraktów. Ale do czerwca mamy umowy, jesteśmy profesjonalistami. Mamy cel, który chcemy osiągnąć. I ważną robotę do wykonania – kończy Golański.

Na temat przyszłości klubu i swojej własnej wypowiedział się także trener Ryszard Tarasiewicz. Jak zwykle – w dosyć specyficzny sposób.

Do tej pory zmieniałem kluby z prostego powodu - należy pracować tam, gdzie ma się wewnętrzne uczucie, że chce się zostać. Na dzień dzisiejszy, jeżeli w klubie zostanie większa grupa zawodników, a mam nadzieję, że tak będzie, i dokona się 2-3 małych retuszy w składzie, to Korona może powalczyć o coś więcej. Ale przede wszystkim należy myśleć o przyszłości klubu. Ludzie, którzy odejdą z Korony, powinni mieć świadomość dobrze wykonanego obowiązku. Podać sobie ręce na pożegnanie i patrzeć prosto w oczy. To nie tylko cel sportu, ale ogólnie życia. Nie przemawia przeze mnie skromność, ale... Mamy jeszcze siedem meczów do rozegrania. Skoncentrujmy się na nich, a później, jak Bozia da, będziemy robić sobie niedźwiedzia, płakać, rozstawać i życzyć sobie zdrowia.

Wasze komentarze

january2015-05-07 16:01:19
No i zaczynaja się schody ....a Prezes milczy !!!
paczeta2015-05-07 16:08:56
Paprocki czas najwyższy zacząć działac
mmiks2015-05-07 16:12:04
Rysiek to bardzo dobry trener. Mam nadzieję, że klub nigdzie go nie puści.
Broda2015-05-07 18:22:23
W ;;KORONIE;; zaczyna się dobrze dziać, ale kierownictwo tego nie zauważa albo ktoś tego nie chce zauważyć.
mks2015-05-07 18:55:23
Co zrobił zarząd żeby w klubie było lepiej. ? koniec sezonu a oni milczą i liczą na cud. To mają być fachowcy Panie Lubawski. ? Przez taki nieudolny zarząd praca Ryska pójdzie na marne piłkarze odejdą. Ale prezes Paprocki ma na wszystko czas
qiqo2015-05-07 18:58:44
Co się zaczyna dobrego dziać? Bo nie zauważyłem. Te piłkarskie łamagi jak chcą strajkować to oddają mecze bez walki i pokazują gdzie mają te 10 tysięcy głupków na stadionie co kupują bilety. Nie ma sensu utrzymywać przez biedne miasto na siłę drużyny złożonej z ruskich, brazyliany i jakiś człapiących francuzów. Niech spadną do 1 ligi i grają polskim składem z budżetem 2 mln, kolejne 2 dla Vive, 1 mln dla Effectora, po pół miliona na kosza i na kobiece sporty. Na takie wydatki jako podatnik się zgadzam pod warunkiem, że dzieci będą za to trenowały w klubach. Płacenie tym łamagom to wyrzucanie pieniędzy w błoto, nic z tego nie mamy, 6 lat wyrzucamy pieniądze i nawet jednego wychowanka co można sprzedać za poważne pieniądze nie wykształcił ten cyrk Korona, co więcej - nikogo nie sprzedał, nikt się nie wypromował na tyle żeby na nim zarobić, na wszystkich kopaczach tracimy miliony rok w rok.
kapral2015-05-07 19:45:14
Zgadzam się z poprzednikiem qiqo. Chyba przydupasy wąsatego już się nażarły,więc nierobom już dziękujemy.
mexic2015-05-07 20:08:02
Może dziennikarze cksportu by się wybrali do Paprockiego, do Lubawskiego i zebrali informacje na jakim etapie są rozmowy z tymi zainteresowanymi kupnem klubu. Czy uzgodnili już wszystkie kwestie jeśli nie to na jakim etapie są rozmowy i ile czasu po ostatnim gwizdku w sezonie będziemy czekać na informację, kto został nowym właścicielem większościowego pakietu akcji klubu Korona.
Bo oczywiście muszą być takie rozmowy prowadzone, poważny prezydent miasta z poważnym prezesem klubu by się nie wygłupiali obwieszczając wszem i wobec, że mają chętnych na zakup klubu by teraz wyjść na kłamców. A nie wierzę, że przez kilka dni da się ustalić wszystko na tiptop, tak by sfinalizować całą sprawę przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu.
rysiu2015-05-07 20:12:07
Zarząd powinien jak najszybciej przedłużyć umowy ze sztabem szkoleniowym
Widz2015-05-07 22:43:19
Już po odpaleniu kobyły i chojnowskiego {czyżby już ich rozliczono] słychać było że na Korone ma ochote Klicki ale nie za takie pieniądze. Wiec zostawiono paprockiego [chłopakowi w życiu najlepiej wychodziło sprzedawanie gazet u Klickiego] żeby doprowadził kwote za klub do przełknięcia. Wtedy zbawcą będzie klicki z wąsatym i paprockim . I tylko im nie pasuje Tarasiewicz bo zespół zaczął fajnie grać . I tylko gnoje typu "qiqo" nie powinny tu cokolwiek wypisywać bo to tylko chamski bluzg . Po wypowiedziach Tarasiewicza można być pewnym że on w Kielcach nie zostanie bo nie ma żadnej perspektywy z tym zarządem , prezesem i wybranym przez mieszkańców prezydentem. Kielce będą miały piękną reklame.
Widz2015-05-07 22:45:13
-qiqo- wszyscy marzą żebyś zaczął strajkować
krywoj2015-05-07 23:02:48
Jasne, dobry prezes będzie biegał do prasy i banialuki głosił.... To że jest cisza, świadczy o tym że prezes pracuje a nie pitoli bez sensu jak choojnowski, który sprowadzał różnych dżinsmenów, wciskając kit że to przedstawiciel ynwestora. Pieniądze lubią ciszę.... Po drugie było kilkakrotnie mówione że potencjalni inwestorzy są zainteresowani Koroną jeśli ta zapewni sobie utrzymanie. Kolega qiqo jako podatnik na pewno wnosi wielką kasę do budżetu miasta że chce decydować na co pieniądze i w jakiej ilości mają iść. Może czas zmienić wątki? Zająć się szerzej np VIVE mniej stresu mniej pryszczy
Kumie Walenty2015-05-08 07:23:57
Piłkarze powinni grać na maksa.Dla Korony,lub aby się pokazać nowemu pracodawcy
ckck2015-05-08 08:14:47
qiqo ty weź sie do roboty po jedziesz na ludzkich podatkach baranie i odzywasz się Korona Była Jest i Bedzie!!!!
Olo2015-05-08 09:48:18
Spoko, spoko, najbliższy cas pokaże co są wart poszczególni zawodnicy, z kim podpisać a z kim nie....?!

Ostatnie wiadomości

W kwestii 1/8 finału Ligi Mistrzów wszystko jasne. Po środowo-czwartkowych konfrontacjach w grze o złoto tych prestiżowych rozgrywek zostało tylko osiem zespołów, w tym dwa z Polski!
- Trwają prace pielęgnacyjne przed meczem z Miedzią Legnica. Boisko zostało wstępnie skoszone i przewałowane. Wykonaliśmy oprysk z mikroelementami. W czwartek na głównej arenie trening odbyła pierwsza drużyna Korony. Pozostało do wykonania ostateczne koszenie i malowanie linii. W razie potrzeby jesteśmy przygotowani na rozłożenie mat ochronnych i folii, to przed zapowiadanymi obfitymi opadami deszczu - wyjaśnił Robert Łataś, greenkeeper z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.
Miedź Legnica będzie rywalem Korony Kielce w sobotnim meczu rozgrywanym na Suzuki Arenie. Cel to wydostać się ze strefy spadkowej przy jednoczesnym odarciu legniczan z jakichkolwiek szans na pozostanie w elicie.
Roberto Corral nowym piłkarzem ukraińskiego Metalista Charków. Zawodnik podpisał kontrakt i został zaprezentowany tamtejszym kibicom. Hiszpan przebywał na miejscu od kilku dni, gdzie zdążył rozegrać towarzyski mecz z Dnipro-1 (3:3). – Po tym meczu miałem dobre przeczucia i byłem mile zaskoczony poziomem – opowiada dla oficjalnej strony klubowej.
27-letni sędzia – Patryk Gryckiewicz będzie rozjemcą meczu na Suzuki Arenie, gdzie w sobotę Korona Kielce podejmie Miedź Legnica. Dla pochodzącego z Torunia arbitra będzie to trzeci z udziałem żółto-czerwonych w dotychczasowej karierze.
Industria Kielce odpoczywa, a Liga Mistrzów gra dalej. Znamy niemal wszystkie rozstrzygnięcia 1/8 finału rozgrywek. Wiemy już, że w ćwierćfinale melduje się Orlen Wisła Płock, która zagra tam z Magdeburgiem. Ponadto poznaliśmy drużynę, która o Final4 zagra z ekipą Tałanta Dujszebajewa.
Historyczny wynik Orlen Wisły Płock! Drugi najmocniejszy zespół w kraju awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Rywalizacja z HBC Nantes zakończyła się dopiero w rzutach karnych.
Poznaliśmy dokładny termin meczu Stali Mielec z Koroną Kielce. Spotkanie odbędzie się w szczycie weekendu majowego, choć dokładniej, jeszcze w ostatni dzień kwietnia. Będzie to okazja do rewanżu żółto-czerwonych za przegrany pojedynek na własnym boisku.
Bardzo ważny mecz przed Koroną Kielce. Jakub Łukowski zapewnia, że żółto-czerwoni naładowali baterie przed kluczowym etapem sezonu. W sobotę przeciwko Miedzi liczą wyłącznie na komplet punktów.
W najbliższą sobotę Korona Kielce wraca do ligowego grania po przerwie reprezentacyjnej. Żółto-czerwoni rozpoczynają kluczowy etap rozgrywek od jednego z najważniejszych meczów na własnym boisku. Na Suzuki Arenę przyjedzie bowiem ostatnia w tabeli Miedź Legnica.
Już w sobotę 1 kwietnia Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Miedź Legnica. Trener Kamila Kuzera będzie mógł skorzystać z prawie najsilniejszej kadry. Prawie, bowiem z uwagi na zapalenie płuc w domowym zaciszu do zdrowia dochodzi Jacek Podgórski.
Już w niedzielę 2 kwietnia Industria Kielce podejmie we własnej hali Arged KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Będzie to znakomita okazja, aby wspólnie świętować sportowe emocje oraz nadejście wyczekiwanej wiosny. Kielecki klub przygotował dla najmłodszy wiele atrakcji.
PKO Ekstraklasa wkracza w ostateczną fazę, po której poznamy między innymi przyszłych spadkowiczów. O utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek walczy między innymi Korona Kielce, ale też Górnik Zabrze. Oba te zespoły skonfrontują się ze sobą na Śląsku już 6 kwietnia. Gospodarze mobilizują się i walczą o jak najlepszą frekwencję.
Za nami weekend meczów reprezentacji narodowych. Powołanie otrzymał między innymi Dominick Zator, który zameldował się na zgrupowaniu Kanady, która miała do rozegrania spotkania z Curacao i Hondurasem.
Sprawdziły się spekulacje na temat nazwiska nowego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Został nim Marcin Lijewski. Były wybitny zawodnik przejął stery pod Patryku Romblu.
Już w najbliższy weekend do gry wrócą kluby PKO Ekstraklasy, rozpoczynając najważniejszy etap sezonu. Kto sięgnie po mistrzostwo? Kto spadnie, a kto się utrzyma i przystąpi do kolejnego sezonu – 23/24? Organizatorzy rozgrywek właśnie udostępnili ramowy terminarz na następną kampanie najwyższego szczebla rozgrywek.
Był gracz Korony Kielce, Roberto Corral znalazł nowy klub. Hiszpański lewy obrońca będzie występował dla ukraińskiego Metalista Charków, a więc drużyny z najwyższego szczebla tamtejszych rozgrywek.
Dobre wieści przed arcyważnym meczem Korony Kielce z Miedzią Legnica. Do dyspozycji trenera Kuzery będą Kyryło Petrow i Piotr Malarczyk, informuje Radio eM Kielce. Na sobotnie spotkanie będzie przewidziany także Dominick Zator, który obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Kanady.
500 tysięcy złotych ma trafić z rezerwy budżetowej prezydenta Bogdana Wenty na konto Industrii Kielce. W poniedziałek doszło do spotkania urzędników, szefów klubów radnych Miasta Kielce oraz przedstawicieli klubu, a więc Bertusa Servaasa i Mariana Urbana.
W miniony weekend zawodnicy kieleckiej Akademii Muay Thai stoczyli pojedynki na dwóch imprezach: Superlidze K1 w Bieruniu oraz na Międzynarodowym Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu w Opatowie.
W środę Polski Związek Piłki Ręcznej ogłosi nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Głównym kandydatem do zastąpienia zwolnionego Patryka Rombla jest były zasłużony kadrowicz.
Żółto-czerwoni w kwietniu rozegrają aż trzy spotkania na Suzuki Arenie i wszystko wskazuje na to, że będą to starcia niezwykle istotne w kontekście utrzymania na najwyższym szczeblu rozgrywek. Klub przygotował specjalny pakiet.
Marcus Godinho trafił do Korony Kielce zimą tego roku. W stolicy województwa świętokrzyskiego spędził już przeszło 2 miesiące. Jak po takim czasie ocenia nowe środowisko, klub, kolegów z drużyny i naszą ligę? Na te pytania odpowiedział w materiale klubowej telewizji żółto-czerwonych.
Zawodnicy trenera Pawła Sieczki awans wywalczyli dzięki zwycięstwu w tabeli Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych, podczas gdy podopieczni trenera Pawła Grecaka promocję osiągnęli w trakcie turnieju barażowego.
Prawdopodobnie drugiego takiego zestawienia w całym świecie piłkarskim można ze świecą szukać. Od 2018 roku Korona nie potrafi ograć Miedzi, tak samo jak Miedź nie potrafi ograć Korony. Ten trend może się zmienić już w najbliższą sobotę.
Wielka gratka dla fanów sportów rowerowych. Już 1-2 kwietnia odbędą się IV Zawody o Puchar Telegrafu Kielce. Wciąż można się zapisać.
Gino Lettieri znalazł swoją trenerską przystań w litewskim FK Panevezys. Jednak jak zdradził sam zainteresowany w rozmowie z portalem 4-4-2, w ostatnich tygodniach otrzymał ofertę pracy w Lechii Gdańsk. Były szkoleniowiec Korony odmówił, a włodarze klubu z Pomorza postawili na Hiszpana, Dawida Badię.
Zaczęło się małym rozczarowaniem, ale z meczu na mecz zadowolenie kibiców rosło. Finalnie, z dziesięciu przedstawionych projektów, które rywalizują w ramach rozgrywek Polish Kit League, największym uznaniem cieszą się dwa z nich – prezentujemy komplet potencjalnych koszulek Korony Kielce na przyszły sezon.
Korona II Kielce przegrała na własnym boisku z Podlasiem Biała Podlaska 1:2 w meczu 21. kolejki III ligi. Na boisku w szeregach złocisto-krwistych pojawiła się liczna grupa piłkarzy pierwszego zespołu. Jedynego gola dla "dwójki" strzelił właśnie jeden z nich – Adam Deja.
Za nami druga edycja głosowania, w którym kibicie Korony Kielce mogli wybrać wzór szalika na 50-lecie istnienia klubu. Z pięciu dostępnych opcji wybrano jeden zwycięski projekt.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group