Juniorzy Korony wracają ze Szczecina na tarczy. Kończyli w dziesiątkę

31-08-2019 12:50,
Mateusz Kaleta

Juniorzy Korony przegrali drugi mecz w Centralnej Lidze Juniorów. Tym razem lepsza od mistrzów Polski okazała się Pogoń Szczecin, która wygrała przed własną publicznością 3:1.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. To jednak kielczanie schodzili na przerwę w lepszych humorach. W 40. minucie Korona zmarnowała co prawda rzut karny (strzał z "wapna" obronił Nikodem Sujecki), ale golkiper Pogoni był już bezradny wobec dobitki.

Po przerwie "Portowcy" odrobili straty z nawiązką. O zwycięstwie gospodarzy przesądziły dwa trafienia Kacpra Zaborskiego oraz jedno Jakuba Lisa. Na dodatek, kielczanie kończyli to spotkanie w dziesiątkę. Bezpośrednią czerwoną kartka ukarany został w 87. minucie Kiełb.

Złą informacją jest też uraz Daniela Szelągowskiego, który opuścił boisko już w 4. minucie meczu. Skrzydłowy złamał obojczyk.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:1 (0:1)

Bramki: Zaborski (dwie), Lis - Konstsntyn

Pogoń (skład wyjściowy): Sujecki - Rezaeian, Potoczny, Balcewicz, Delner - Łukasiak, Rybicki, Lis, Cybulski, Zaborski - Krzysztofek

Korona: Drej - Cukrowski, Seweryś, Kiełb, Skupień - Kaczmarski, K. Turek (63' R. Turek), Szelągowski (4' Żądło), Płocica (70' Słabosz), Konstantyn (55' Ł. Górski) - J. Górski

Czerwona kartka: Kiełb (87')

fot: Mateusz Kaleta

Calka2019-08-31 13:48:57
Szkoda Lettieriego,ale slusznie musial odejsc.Za duzo pajacowal.