REKLAMA

Sensacja! Vladimir Cupara po sezonie odejdzie z PGE VIVE Kielce!

21-12-2018 23:37,
Mateusz Kaleta

Ogromne zaskoczenie spotkało kibiców PGE VIVE Kielce na sam koniec piątkowego, przedświątecznego dnia. Przygoda Serbskiego bramkarza, Vladimira Cupary z kieleckim klubem potrwa tylko jeden rok. Po zakończeniu sezonu 2018/19 golkiper przeniesie się do Telekomu Veszprem - poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Vladimir Cupara trafił do Kielc latem 2018 roku z hiszpańskiego Ademar Leon i wydawało się, że w PGE VIVE zostanie na lata. Za Serbem udana runda, w której był numerem jeden kieleckiego zespołu. W przyszłym sezonie golkiper zagra jednak na Węgrzech. W Telekomie Veszprem zastąpi odchodzącego do MOL-Pick Szeged Rolanda Miklera. W nowym klubie stworzy duet bramkarski z Arpadem Sterbikiem.

REKLAMA

O wszystkim na łamach oficjalnej strony PGE VIVE mówi Bertus Servaas, prezes klubu: - Vladimir już jakiś czas temu zapytał o możliwość wcześniejszego rozwiązania kontraktu. Uszanowaliśmy jego prośbę i rozpoczęliśmy negocjacje z węgierską ekipą, które zakończyły się pomyślnie - zdradza szef mistrzów Polski.

- Wiem, że Vladimir zrobi wszystko, by zdobyć z nami wszystkie możliwe tytuły – podkreśla Servaas – Mam nadzieję, że wspólnie będziemy się cieszyć z wielkiego sukcesu, a po sezonie życzę mu powodzenia w kolejnym klubie - dodaje.

- Ten krok będzie dobry dla obu stron - komentuje z kolei Cupara na łamach oficjalnej strony klubu - W Kielcach dam z siebie wszystko do ostatniej minuty ostatniego meczu, jaki rozegram w żółtej koszulce. Jestem wdzięczny, że mogę reprezentować tak wspaniały klub!

Latem 2019 roku, po odejściu Cupary do PGE VIVE trafi reprezentant Niemiec, Andreas Wolff. W kadrze pozostaną także Filip Ivić oraz Miłosz Wałach.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Eefh2018-12-22 03:58:52
Każdy bramkarz który przychodzi do Vive traci na wartości trzeba by się nad tym zastanowić może coś z treningiem nie tak. Przeciwnie niż w Wiśle Płock tam co najlepsze to bramkarze.
Marjaan2018-12-22 07:52:55
Dotychczas miałem Bertusa za mądrego człowieka, ale jeśli zgodził się na rozwiązanie kontraktu, bo go zawodnik o to poprosił i puści go do Veszprem za darmo to zmieniam zdanie.
obserwator2018-12-22 09:22:50
Marjaan a może chodzi o kasę bo pge tylko do końca sezonu a kary pozostaną .
czesio2018-12-22 15:14:09
Bardzo się boję, że wczorajsza decyzja rządu w temacie cen energii morze być dla nas katastrofalna. A konkretnie - jedną z metod szukania oszczędności ma być m.in. maksymalne ograniczenie wydatków firm energetycznych na wydatki marketingowe i inne podobne np. sponsoring ? Nawet nie chcę myśleć co będzie dalej.......

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group