REKLAMA

Korona Handball pozyskała utalentowaną bramkarkę

28-11-2018 11:02,
Mateusz Kaleta

Korona Handball Kielce pozyskała nową bramkarkę. Jest nią 19-letnia Marta Chodakowska, młodzieżowa reprezentantka Polski. W obecnym sezonie młoda zawodniczka broniła barw Arki Gdynia, ale w połowie rozgrywek drużyna z Trójmiasta została wycofana z rozgrywek ze względu na spore problemy finansowe klubu.

Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu z Kielc - zawodniczka miała kilka propozycji, ale zdecydowała związać się z Koroną. Z kieleckim klubem podpisała kontrakt do końca 2020 roku. 

REKLAMA

Chodakowska (na zdjęciu, z nr 12) występuje w reprezentacji Polski juniorek i jest uznawana za jedną z najzdolniejszych polskich bramkarek. Grała m.in. na sierpniowych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Kielcach. – To zawodniczka o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Po jej transferze obsada bramki Korony Handball jest zabezpieczona na kilka sezonów – mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Korony Handball.

To już trzecia bramkarka w kadrze kieleckiego klubu. O miejsce w składzie walczyć będzie z Aleksandrą Orowicz oraz Małgorzatą Hibner.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Przemek2018-11-28 15:03:39
Właśnie się zastanawiałem czy kupią jakąś bramkarkę po tym jak wypożyczyli Annę Nazimek do AZS AWF Warszawa. Trzy bramkarki to konieczność. Dobry zakup, ale ciężko jej będzie wywalczyć miejsce. Co jak co, ale bramkę mamy super zabezpieczoną,
Przypominam, że ludzie z Korony Handball są nominowani do plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Warto głosować. W kategorii sportowców nominowane są: Magdalena Skowrońska, Aleksandra Orowicz, Honorata Syncerz i Magda Więckowska. A w kategorii trenerów: Paweł Tetelewski.

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group