REKLAMA

Liga Mistrzów: remis w Szwecji, wielkie emocje na Węgrzech i triumf Vardaru

05-11-2018 17:01,
Marcin Długosz

Liga Mistrzów jest już prawie na półmetku fazy grupowej. Szósta z czternastu kolejek w grupie A przyniosła spore emocje i ciekawe rozstrzygnięcia. Bez zwycięstwa pozostają Montpellier i Kristianstad, a Rhein-Neckar Loewen dopisało sobie bardzo cenne dwa punkty na Węgrzech. Problemów z wygraną nie miał Vardar Skopje. Jak przedstawiają się ostatnie pojedynki grupowych rywali PGE VIVE Kielce, które w niedzielny wieczór przegrało 27:31 z FC Barceloną?

REKLAMA

Telekom Veszprem – Rhein-Neckar Loewen 28:29 (12:15)

Jeszcze na niespełna 10 minut przed końcem to gospodarze prowadzili dwiema bramkami, ale ostatecznie wszystko wypuścili z rąk i nie zdołali nawet zremisować. Decydujące trafienie na niecałą minutę przed końcową syreną zanotował Andre Schmid, którego kieleccy kibice mogą pamiętać z doskonałej dyspozycji we wrześniowej potyczce „Lwów” z PGE VIVE w Hali Legionów.

Vardar Skopje – Mieszkow Brześć 30:23 (14:14)

Tutaj były emocje, ale tylko do przerwy. Od 40. minuty solidną przewagę zaczęli wypracowywać sobie skopijczycy, którzy byli niekwestionowanymi faworytami tego starcia. Ostatecznie odnieśli pewny triumf, który utrzymuje ich na szczycie walki o wygranie grupy. W potyczce w Macedonii wystąpili dwaj byli skrzydłowi PGE VIVE – Ivan Cupić zdobył 6 bramek dla gospodarzy, natomiast 1 trafienie dla gości zanotował Darko Djukić.

IFK Kristianstad – Montpellier HB 29:29 (12:17)

O tym, że Szwedzi potrafią wrócić zza światów, doskonale przekonało się PGE VIVE, które przed kilkoma tygodniami mocno ryzykowało stratę punktów w starciu z IFK mimo wcześniejszego spokojnego prowadzenia. Trwa słaby okres obrońców tytułu, Montpellier, którzy pozostają bez zwycięstwa w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Jeszcze na 10 minut przed końcem starcia w Szwecji mieli 3 bramki przewagi, ale na ostatniej prostej wypuścili z rąk komplet punktów i podzielili się zdobyczą z gospodarzami remisując 29:29.

Tabela grupy A po 6. kolejce. Źródło: ehfcl.com

Grupie A przewodzą obecnie Barcelona i Vardar, a o krok do tyłu są „Lwy” z Mannheim oraz PGE VIVE. Na odpowiednie tory wciąż nie może wskoczyć Telekom. Za plecami Węgrów plasuje się sobotni rywal kielczan, Mieszkow. Stawkę zamykają jedyne zespoły w grupie A, które nie odniosły jeszcze ani jednego zwycięstwa – Montpellier i IFK.

Mecze 7. kolejki:

Rhein-Neckar Loewen – Montpellier HB

Mieszkow Brześć – PGE VIVE Kielce

IFK Kristianstad – Telekom Veszprem

Vardar Skopje – FC Barcelona

fot. Grzegorz Ksel

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group