REKLAMA

Wzniesiemy się na wyżyny swych umiejętności

10-12-2017 09:02,
Piotr Ciesielski

Już w niedzielę, 10 grudnia, w ramach 14 serii PGNiG Superligi piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce zmierzą się na wyjeździe z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski – KS Azotami Puławy.

„Azotowcy”, z dorobkiem 39 punktów zajmują pozycję wicelidera grupy pomarańczowej, ustępując jedynie Orlenowi Wiśle Płock. Podopieczni Daniela Waszkiewicza, z dotychczas rozegranych 13 spotkań aż 11 wygrali, a ulegli tylko Górnikowi Zabrze i … właśnie ekipie z Płocka. Co ciekawe, z Orlenem Wisłą rywalizowali bardzo zacięcie i po regulaminowym czasie był remis 24-24. Azoty przegrały dopiero w karnych. W bramce puławian, w tym sezonie, fenomenalnie spisuje się Vadim Bogdanov, który w ostatnim meczu, wygranym z MKS-em Kalisz, zanotował skuteczność 43%. Na rozegraniu znakomicie gra Marko Panić, który szybko zaaklimatyzował się w Puławach i aktualnie jest liderem Azotów, jeśli chodzi o liczbę zdobytych bramek.

REKLAMA

Zawodnicy Talanta Dujszebaeva z kolei, od początku sezonu nie przegrali żadnego meczu na krajowym podwórku. Tym samym są liderem grupy granatowej z 51 punktami na koncie. Zdobycz punktowa jest jednak tak duża, dzięki - dotychczas dwóm - meczom rozegranym awansem. Nieco słabiej kielczanie radzą sobie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W swojej grupie B zajmują dopiero 5 miejsce z dorobkiem 8 punktów.

Zawodnicy Azotów zapowiadają postraszenie rywali z Kielc – Nasza hala jest bardzo specyficzna, a wspaniała publiczność w Puławach jest w stanie stworzyć świetną atmosferę. Mamy nadzieję, że grając z takim ósmym zawodnikiem wzniesiemy się na wyżyny swych umiejętności i powalczymy z faworytem z Kielc – mówi przed meczem Paweł Podsiadło, dziś rozgrywający zespołu z Puław, a przed laty czołowy zawodnik VIVE Kielce.

Mecz KS Azoty Puławy – PGE VIVE Kielce w niedzielę, 10 grudnia, o godzinie 13:00 w hali MOSiR w Puławach. Mimo sporych ambicji Puławian, Azoty wygrały z kielczanami tylko raz w historii. W ubiegłym sezonie byli bardzo blisko – przegrali dopiero po dogrywce. Prawdopodobnie, starcie Mistrza Polski z trzecią siłą Superligi, to będzie wspaniałe sportowe widowisko. Transmisja od 12:45 w Canal + Sport.

Źródła: pgnig-superliga.pl, azoty-pulawy.pl

fot. Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group