Korona gra dalej w Pucharze Polski! Bramki Soriano i Możdżenia w dogrywce dały awans!

10-08-2017 21:26,
Redakcja

Korona Kielce wywalczyła awans do 1/8 finału Pucharu Polski! Ale zrobiła to w wyjątkowych okolicznościach. Raz, że po 90 minutach tablica wyników pokazywała rezultat bezbramkowy. Dwa, że w dogrywce nad Sosnowcem rozpętała się potężna burza i na kilka minut mecz został przerwany.

To jednak dobrze podziałało na gości z Kielc. Po powrocie na boisko piłkę do siatki gospodarzy wpakował Elia Soriano, a chwilę później prowadzenie podwyższył Mateusz Możdżeń.

Pierwsza bramka padła w 105. minucie. Wtedy świetnym dośrodkowaniem z prawej flanki popisał się Marcin Cebula, a włoski snajper zdobył gola głową z bliskiej odległości. Była to pierwsza bramka tego napastnika w barwach kieleckiego zespołu.

Drugi gol został zdobyty sześć minut później. Mateusz Możdżeń zdecydował się na uderzenie z dystansu, a piłka "po wodzie" - jak relacjonowali przebieg spotkania wysłannicy oficjalnej strony internetowej klubu - wpadła do siatki.

Tuż przed zakończeniem spotkania, honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Tomasz Nawotka. Ale to już nic nie zmieniło i to kielczanie mogli świętować awans do następnej rundy.

Gino Lettieri, trener Korony, w tym meczu postawił na kilku zawodników rezerwowych. Od początku spotkania na boisku pojawili się m.in. Maciej Gostomski, Angelos Argyris (opuścił boisko w drugiej połowie z powodu kontuzji), Djibril Diaw, Fabian Burdenski czy Jakub Mrozik.

Co ważne, pełne 120 minut na murawie spędzili Soriano i Goran Cvijanović, którzy niedawno dołączyli do kieleckiej drużyny.

W dodatku kielczanie mecz kończyli w przewadze, bowiem w 107. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył zawodnik gospodarzy, Arkadiusz Najemski.

W kolejnej rundzie Korona zmierzy się z Wisłą Kraków. „Biała Gwiazda” we wtorek pokonała Wisłę Płock 2:1. O tym, kto będzie gospodarzem tego pojedynku (w kolejnej fazie o losach awansu również rozstrzyga tylko jedno spotkanie) zadecyduje dodatkowe losowanie.

Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce 1:2 (0:0)

Bramka: Nawotka (120') - Soriano (105’), Możdżeń (112')

Zagłębie: Kudła - Sulewski, Jędrych, Najemski, Wrzesiński - Cichocki, Nowak - Mularczyk, Makowski, Banasiak (72’ Łuczak) – Cristovao (103’ Lewicki)

Korona: Gostomski - Argyris (58' Rymaniak), Kovacević, Diaw, Kallaste (46' Cebula) - Kosakiewicz, Możdżeń, Burdenski (64' Żubrowski), Cvijanović, Mrozik – Soriano

Żółte kartki: Najemski, Kudła – Burdenski, Możdżeń

Czerwona kartka: Najemski

Szersza relacja

Mecz toczony był pod dyktando gości z Kielc, którzy jednak długo nie potrafili udokumentować swojej przewagi.

Od początku spotkania kielczanie zaatakowali, ale nie przyniosło to rezultatów. Spośród wszystkich „Koronarzy” na wyróżnienie zasłużył Jakub Mrozik. 24-letni piłkarz bardzo się starał, brał udział w większości akcji zaczepnych, ale nie udało mu się przyczynić do zdobycia bramki. Celnie na bramkę Zagłębia uderzali też m.in. Elia Soriano czy Goran Cvijanović. Gospodarze odpowiedzieli jedynie strzałem w światło bramki Adama Banasiaka.

Druga połowa była już nieco bardziej wyrównana, ale też ze wskazaniem na Złocisto-Krwistych. Marcin Cebula pojawił się na boisku za Kena Kallaste. W 64. minucie na placu gry zameldował się Jakub Żubrowski i to on był najbliżej pokonania bramkarza gospodarzy. W 73. minucie posłał prawdziwą „bombę” z ponad 30 metrów, ale piłka minimalnie minęła bramkę Dawida Kudły. W drużynie Zagłębia z kolei szalał Konrad Wrzesiński, jednak skutecznie powstrzymywali go kieleccy obrońcy, zwłaszcza Dijbril Diaw. Dobrze spisywał się też w bramce Maciej Gostomski.

Po 90 minutach, tablica świetlna wciąż wskazywała wynik 0:0. Ponieważ był to mecz pucharowy, byliśmy świadkami dogrywki. W 101. minucie, po indywidualnej akcji, minimalnie pomylił się Bartosz Rymaniak, który pojawił się na boisku w miejsce kontuzjowanego Angelosa Agrygisa. Tuż po tym, spotkanie zostało przerwane z powodu nawałnicy jaka przeszła nad Sosnowcem.

Niedługo później spotkanie zostało wznowione, a nieliczni kibice zgromadzeni na Stadionie Ludowym doczekali się bramek. W trudnych warunkach, po dośrodkowaniu Marcina Cebuli, gola głową strzelił Elia Soriano. Chwilę później, mocno z dystansu uderzył Mateusz Możdżeń i było 2:0 dla Korony. W ostatniej minucie dogrywki, stratę gospodarzy zmniejszył Tomasz Nawrotka.

Autor: Piotr Ciesielski

------------

r2017-08-10 21:50:12
To chyba mamy w końcu jakiegoś napastnika
Cygan2017-08-10 21:58:38
Brawo Zespół Korony
Szkoda tylko ze ta dogrywka byla i chlopaki stracili sily, a przed nami mecz za 3 dni ktory będzie trzeba wygrac
Adam2017-08-10 22:12:00
No to teraz jazda że szmaciarzami z Krakowa!
qolo2017-08-10 22:13:41
a co tam znowu wam Legia spaliła?
Adam2017-08-10 22:14:20
A tak z ciekawości......
Gdzie te łachudry co srały na Koronę miesiąc temu?
Na koloniach?
lukas2017-08-10 22:17:20
Gratulacje dla Korony i gratulacje dla Soriano! Soriano zagrał pierwszy mecz w całości i juz zdobył gola! Liczymy teraz na 3pkt. z Jagą!!! Cos czuje, że w koncu mamy napastnika...z Soriano mozemy mieć pocieche..
oj2017-08-10 22:35:40
Mam nadzieje, ze kierownik Gepard Czester tym razem zgłosił wszystkich grających w meczu ;)
Kacper Jajos2017-08-10 22:46:27
Sikalem się w 2 klasie na sks pozdrawiam arka tylko mks jp 50%
Weteran2017-08-10 22:55:26
Wniosek jest taki,że transfery były bardzo dobre.
Mimo 8 zmian w wyjściowym składzie gra drużyny była świetna.
Powoli,powoli i będzie bardzo dobrze.
Luker2017-08-11 00:36:11
Trener, który stawia na zespół. Nigdy się nie spodziewałem, że Korona będzie grała najładniejszą piłkę w lidze. jak to mawiają: Z tej mąki będzie dobre ciasto... :)
krzxysiek2017-08-11 11:01:37
Korona idzie w dobrym kierunku! brawo dla nowych włascicieli i p. Zająca! Mamy fajną kadrę, trenera, który preferuje gre jaką lubią kibice i wszystko wskazuje, że juz w tym sezonie mozemy być w czubie tabeli! Ps.May w koncu 2óch napastników! Soriano fajnie się przezentuje i mam nadzieje, ze zagra od początku z Jagą, a w koncówce wejdzie i zaprezentuje sie Kaczarawa! Powodzenia!!
krzxysiek2017-08-11 11:54:23
tak, pracuje w dziale marketingu klubowego i dziale PR, nie zaprzeczam.
rado2017-08-11 12:19:42
nawet jak @krzysiek pracuje w w dziale PR Korony to trudno nie zgodzic sie z tym co pisze.. bo ma racje!
@krzxysiek2017-08-11 12:21:03
ale w Morawicy
krzxysiek2017-08-11 23:22:21
prezes mi kazal napisac chwalebnego posta na jego temat, to napisałem, prosze nie hejtowac.

– Już mecz ze Stalą trochę nas zbudował, jednak po drodze przydarzyła się wpadka z Wartą, bo tak to nazywam, gdzie nie zagraliśmy dobrze i straciliśmy trzy punkty. Wygrana nad Radomiakiem pokazała, że musimy w siebie wierzyć, bo potrafimy grać. Jak jesteśmy zdeterminowani, bezpośredni oraz odważni, to takie taktyczne i typowo piłkarskie rzeczy same przychodzą – mówi przed poniedziałkową rywalizacją z Puszczą Niepołomice Jacek Podgórski, zawodnik Korony Kielce.
W poniedziałek Korona Kielce będzie chciała pokazać, że pogrom Radomiaka nie był dziełem przypadku i wygrać na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Z kogo nie będzie mógł w Krakowie skorzystać trener Kamil Kuzera?
Przed 20-krotnymi mistrzami Polski rewanżowy mecz ćwierćfinału Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów. Sobotni (27 kwietnia) pojedynek może zdecydować o awansie do finałów ligowej rywalizacji.
– Piłka ręczna to taka dyscyplina, w której my, skoczkowie narciarscy, zostalibyśmy zmieceni z boiska. Widzę, że ten sport wyróżnia walka i zaangażowanie. I tak to powinno wyglądać – powiedział po meczu Industrii Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z SC Magdeburgiem znakomity polski skoczek narciarski, Dawid Kubacki, który oglądał go z trybun Hali Legionów.
Bartosz Frankowski będzie sędzią meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Spotkanie przy ulicy Józefa Kałuży będzie 25 konfrontacją z udziałem „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Podczas ćwierćfinałowego starcia Industrii Kielce z SC Magdeburg kontuzji doznał Michał Olejniczak. I choć samo zdarzenie wyglądało dramatycznie, uraz jest zdecydowanie mniej groźny niż spodziewano. To byłoby na tyle jeśli chodzi o dobre informacje, ponieważ kieleckiego szczypiornistę czeka dłuższa przerwa.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Trudno określić, jak układają się teraz szanse na awans – powiedział po spotkaniu Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Na wyjeździe przy takiej grze w ataku pozycyjnym to może skończyć się nawet 10 bramkami straty – powiedział po spotkaniu Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
W trakcie spotkania Ligi Mistrzów między Industrią Kielce, a Magdeburgiem, którego stawką jest awans do Final4 tych rozgrywek, potwornie wyglądające kontuzji nabawił się Michał Olejniczak.
Wielkie emocje w Hali Legionów podczas ćwierćfinałowego spotkania Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski, przy głośnym wsparciu z trybun, walczyli niesamowicie i wygrali 27:26.
Korona Kielce w ostatnim meczu rozprawiła się na własnym terenie z Radomiakiem Radom aż 4:0. Żółto-czerwoni nie dali rywalom szans, zainkasowali komplet punktów i tym samym podtrzymują swoje szanse na utrzymanie w elicie. Kto Waszym zdaniem był najlepszym kieleckim zawodnikiem tego starcia? Ogłaszamy wyniki sondy!
W swoim trzecim sezonie w Lotto Superlidze Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów znalazł się w czołówce, ale tym razem medalu nie zdobył. Suchedniowska drużynę czeka jeszcze finał rozgrywek o Drużynowy Puchar Polski.
W ubiegły weekend na boiskach 1. Ligi rozegrano 28. serię gier. Upłynęła ona pod znakiem świetnego powrotu z zaświatów Wisły Kraków oraz kolejnych triumfów Lechii i Arki, które zdecydowanie uciekły reszcie stawki i pewnie kroczą po Ekstraklasę.
Korona Kielce poznała termin ostatniego meczu na Suzuki Arenie, w którym zmierzy się z Ruchem Chorzów.
Sławomir Szmal ogłosił chęć startu w wyborach na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Legendarny bramkarz chce zreformować organizację zarządzającą rodzimym handballem, a o swojej decyzji poinformował na specjalnej konferencji prasowej.
Dwóch zawodników Korony Kielce: Piotr Malarczyk oraz Jewgienij Szykawka zostało nominowanych do najlepszej jedenastki 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla Białorusina jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w trwającym sezonie.
W 29. kolejce Ekstraklasy padł absolutny rekord frekwencji w XXI wieku. Na Stadionie Śląskim spotkanie pomiędzy zaprzyjaźnionymi Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź oglądało przeszło 50 tysięcy osób.
Maciej Giemza z Piekoszowa obok Kielc wraz z pilotem Rafałem Martononem zwyciężyli w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – rajdzie Baja Drawsko Pomorskie 2024.
20-krotni mistrzowie Polski rozpoczynają decydującą rywalizację o Final Four Ligi Mistrzów. Do Hali Legionów przyjeżdża obrońca trofeum – S. C. Magdeburg.
Pogoń Siedlce niepokonana od dwóch miesięcy, a Radunia Stężyca z okazałym przełamaniem. Za nami 29. kolejka II ligi.
Grad goli na początek oraz na zakończenie kolejki. Tak minęła 29. seria PKO BP Ekstraklasy.
W środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Jestem gotowy na to, aby wprowadzić naszą drużynę do Kolonii – powiedział przed spotkaniem Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Już w najbliższą środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Przed nami wymagający mecz, ale taki mamy etap sezonu – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy „żółto-biało-niebieskich”.
Przed Industrią Kielce decydująca rywalizacja o awans do Final Four Ligi Mistrzów. – Magdeburg jest silniejszy niż rok temu – powiedział przed pierwszym spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Kolejną kolejkę mają za sobą zawodnicy występujący w RS Active IV lidze. W 24. kolejce Korona II Kielce wygrała u siebie 1:0 z GKS-em Rudki, a Orlęta zwyciężyły 6:0 z Arką Pawłów.
Po ostatnim zwycięstwie z Jagiellonią kibice Cracovii mogli złapać trochę pewności i uwierzyć, że spadek to bardzo odległa rzecz. Jednak po niedzielnej przegranej z Puszczą Niepołomice sytuacja w Krakowie jest bardzo niepewna, zwłaszcza jeśli spojrzymy na terminarz zespołu z Krakowa.
Za nami 19. kolejka grupy południowej I ligi TTCup.com, w której na co dzień gra Polonia Kielce. Ekipa ze stolicy naszego regionu pokonała w wyjazdowym starciu KTS MDC² Park Gliwice 6:4.
Miniony weekend przebiegł nam pod znakiem nie tylko piłkarskich i handballowych, ale również bilardowych emocji. Galeria Echo w Kielcach ponownie gościła najlepsze poolowe zespoły z całej Polski. Wśród nich gospodarz – Nosan.
SMS ZPRP Kielce wygrał dwa spotkania Ligi Centralnej, a Końskie wciąż pozostają niezdobyte. KSZO i Wisła z kolejnymi porażkami.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali w meczu 19. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z ENEA Piłka Ręczna Poznań 32:34. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Zofia Staszewska, zdobywczyni ośmiu bramek.