REKLAMA

Prezes Zając potwierdza: Bartoszek trenerem Korony tylko do końca sezonu

10-05-2017 11:27,
Redakcja

Maciej Bartoszek w nowym sezonie nie będzie trenerem Korony Kielce. – Już w momencie przejmowania klubu, założyliśmy, że na tym stanowisku dojdzie do zmiany szkoleniowca – poinformował na środowej konferencji prasowej prezes Krzysztof Zając. Jednocześnie zaprzeczył, że następca 40-letniego trenera będzie Holger Stanislawski, choć przyznał, że nazwisko nowego opiekuna żółto-czerwonych jest już znane.

Konferencja, w której brali udział też - na miejscu dla mediów (!) - zawodnicy Korony Kielce, rozpoczęła się od krótkiego oświadczenia Zająca. – Zarząd Korona S.A. informuje, że po zakończeniu sezonu 2016/17 z trenerem Maciejem Bartoszkiem zostanie rozwiązana umowa. Dziękujemy za dotychczasową pracę w Kielcach i życzymy dalszych sukcesów w karierze trenerskiej – przeczytał prezes klubu.

- Tyle oficjalnie, teraz nieoficjalnie. W momencie przejmowania udziałów w Koronie, mieliśmy trzy priorytety. Pierwszy to nabycie akcji klubu za kwotę wynegocjowaną z miastem. Drugi to zmiana na stanowisku prezesa Korony, na co była potrzebna moja zgoda. Do takiej zmiany doszło, ja zostałem prezesem, Marek Paprocki wiceprezesem. Trzecim, zasadniczym punktem było, że jeśli wchodzimy w historię Korony, to obojętnie od wyników, jakie uzyska drużyna, czy będziemy w czołowej "8" ligi czy nie, dojdzie do zmiany na stanowisku trenera – mówił Zając.

- Ta zmiana nie jest umotywowana ani dobrymi, ani słabymi wynikami. My staliśmy się niewolnikami tej decyzji, którą podjęliśmy przed nabyciem akcji klubu i nie ma od niej odwrotu. Gdybyśmy od niej odstąpili, to cała struktura zakupu akcji byłaby nie do zaakceptowania. Takie jest stanowisko właścicieli i moje, jako prezesa zarządu – dodawał sternik klubu.

- Ja z trenerem Bartoszkiem przez ten okres czasu bardzo udanie współpracowałem. Wytworzyły się dobre więzi. To może było mniej widoczne, ale zawsze po meczu siadaliśmy i rozmawialiśmy. Ja zadawałem krytyczne pytania, trener odpowiadał. Bardzo szanuję szkoleniowca, bo jest dobrym fachowcem.  Ale od początku współpracy wiedziałem, ze będę musiał mu to kiedyś powiedzieć. Mogliśmy czekać do ostatniego meczu w Kielcach i oznajmić decyzję po spotkaniu z Legią, ale zależało nam na tym, by zrobić to wcześniej. Nie chcieliśmy zamykać mu drogi w jego dalszych planach, teraz będzie mu łatwiej rozmawiać z innymi zespołami. Nie jestem zadowolony tylko z tego, że w poniedziałek po rozmowie z trenerem, gdy go o tym poinformowałem, już dwie godziny później wyszło to do mediów. Nie wiem skąd, nie wiem jak. Ale w przyszłości będę o tyle mądrzejszy, że takie sprawy będziemy przekazywać za pomocą suchego komunikatu i rzecznika. I nic więcej - zaznaczał Zając.

Na pytania dziennikarzy o to, dlaczego inaczej wypowiadał się kilka tygodni temu, wyraźnie deklarując możliwość dalszej współpracy z Bartoszkiem odpowiedział: - Tak było, ale dodałem, że żadnej gwarancji nie ma. Nikt nie ma takiej pewności, że będzie w Koronie pracował w nieskończoność. Franciszek Smuda? To już jest nudne, panowie. Nie przyjdzie ani dzisiaj, jutro, za rok czy pięć lat do Korony. A to, że inaczej wypowiadaliśmy się o przyszłości sztabu trenerskiego na pierwszej konferencji prasowej, wynika z prostego faktu. Nie chcieliśmy wprowadzać niepotrzebnego zamętu w drużynie. Chodziło nam o to, by jak najlepiej grała i osiągnęła jak najlepszy wynik.

- Stanislawski jako trener? To bomba, kaczka, sam nie wiem, jak to nazwać. Nie mogłem wczoraj dojechać z Warszawy do Kielc, bo miałem tyle telefonów w tej sprawie... Nie ma takiej opcji. Opcja była jedna, ale z niej zrezygnowaliśmy, żeby nikt nie zarzucił nam, że przychodzi kolega Burdenskiego albo mój. Bardzo wysoko ocenialiśmy tę osobę, ale zmieniliśmy plany. Od nowego sezonu trenerem Korony będzie ktoś, z kim rozmawiałem tylko dwa razy telefonicznie i znam go ze słyszenia, a Burdenski jest z nim na „pan”. Nie chcemy, żeby ktoś zarzucał nam, że wprowadzamy swoją politykę w klubie. Czytam teraz, że połowę zawodników w Koronie od nowego sezonu będą stanowili młodzi Niemcy... Jak to ma wyglądać, jak wy to widzicie? Chciałbym zadać takie pytanie Wam, dziennikarzom. Jeśli ktoś przyjdzie do Kielc, to nie po to, by go tutaj ograć i sprzedać, bo Korony na to nie stać. Mogą przyjść tylko piłkarze na wypożyczenie - wyjaśniał Zając.

- Raz jeszcze chciałbym podkreślić. Nie wiążmy tej decyzji z osobą Macieja Bartoszka, bo obojętne kto by był trenerem – czy z Polski, Niemiec albo Francji – to chodziło nam o to, że wchodzimy w to w ten sposób, albo wcale. Czyli, że zaczynamy od zera - uzupełniał prezes. 

- To są nasze decyzje. I działamy tak tylko dlatego, żeby Korona mogła jeszcze zrobić krok do przodu i być lepszym zespołem. Nigdy nie mówiliśmy jednak, że to będą duże kroki, tylko małe. Może w przeciągu 2-3 lat uda się powalczyć o 3-4 miejsce w lidze. Jeśli się uda wcześniej, to tym lepiej dla wszystkich.  Nigdy nie mówiłem jednak, że na drugi rok, czy za dwa lata zagramy o mistrzostwo Polski albo Ligę Mistrzów, bo to są mrzonki - podkreślał.

Dopytywany przez dziennikarzy, o logiczne przyczyny zmiany trenera, gdy zespół gra wyjątkowo dobrze, odpowiedział: - Ja też logiki nie widzę, ale takie było nasze postanowienie. Albo się tego trzymamy, albo nie.

Co ze składem Korony na kolejny sezon? Czy też można spodziewać się dużych zmian? - W przyszłym tygodniu spotkamy się z menedżerami kilku zawodników, których chcemy zatrzymać w Koronie. Chodzi o piłkarzy, którym kończą się kontrakty. Będziemy o tym rozmawiać - zadeklarował.

Krzysztof Zając zapowiedział, że nazwisko nowego szkoleniowca kibice poznają po meczu z Legią Warszawa. Zmianie ulegnie cały sztab szkoleniowy. W klubie pozostaną tylko fizjoterapeuci i masażyści.

To jednak nie wszystko.

- Od nowego sezonu Korona nie będzie miała drugiej drużyny. Zostanie ona rozwiązana. Wynika to z jakości sportowej. Grając w IV, czy też w III lidze, nie mamy możliwości ogrywania i promowania najlepszych zawodników z drużyn juniorów młodszych czy starszych. Doszliśmy do wniosku, że dalsze prowadzenie tego zespołu nie jest właściwe. Minimum powinna być II liga. Nie widzimy możliwości, by wpływało to dobrze na rozwój naszych zawodników w kolejnych latach. Spoglądaliśmy też wstecz i analizowaliśmy, ilu młodych piłkarzy przedostało się z rezerw do pierwszej drużyny - tłumaczył.

- Ta decyzja wiąże się też ze zmianami w Koronie - w zespołach juniorów. Będą to nowe sztaby. Nie będzie to również wyglądało tak, jak do tej pory. Trener będzie teraz rozliczany za wyniki. Priorytetem jest dla starszych zespołów - awans do Centralnej Ligi Juniorów i dla młodszych - do makroligi. Z drugiej strony spróbujemy zrobić nową metodę scoutingu - z województwa podkarpackiego i innych, ościennych regionów. Chcemy ściągać młodych, zdolnych zawodników do Kielc i dawać im inne, o wiele lepsze warunki rozwoju niż do tej pory. W ostatnich tygodniach podpisaliśmy mini kontrakty z rodzicami młodych piłkarzy, bo tylko tyle nam wolno. Chcemy ich zatrzymać w Koronie. Ci zawodnicy, którzy będą wychodzili z CLJ i nie będą gotowi na ekstraklasę, będą ogrywani w I i II lidze. Przez pewien okres czasu - pół roku czy rok, będziemy przyglądać się, jak będą się rozwijali - mówi Zając.

Czy zarząd klubu nie obawia się utraty zaufania kibiców? – Nie wydaje mi się. Piłka nożna jest sportem, w którym takie zmiany zachodzą bardzo często. Gdybyśmy tak do tego podchodzili, to w wielu klubach albo kibiców by wcale nie było, albo w połowie by przychodzili na stadion. To nie są decyzje, które mają polepszyć moje samopoczucie czy innych osób, tylko może ustawią Koronę na najbliższe trzy lata na wyższym poziomie, niż dzisiaj - zakończył prezes klubu ze Ściegiennego.

 

REKLAMA

Wasze komentarze

krzysiek2017-05-10 11:44:50
Nowy Właściciel i tyle...i ma prawo do własnej wizji Korony...oby to tylko nie odbiło sie negatywnie na wynikach sportowych Korony...
krzysiek2017-05-10 11:44:50
Nowy Właściciel i tyle...i ma prawo do własnej wizji Korony...oby to tylko nie odbiło sie negatywnie na wynikach sportowych Korony...
luk2017-05-10 11:58:12
To początek końca tej drużyny
A2017-05-10 11:59:39
Szkoda mi trenera Bartoszka, była więź między nim a piłkarzami. Jestem ciekawy jak to będzie wszytko wyglądało bo narazie to słabo to widzę. Mam nadzieję ze kibice z młyna przygotuja jakąś oprawe czy coś w tym stylu na pożegnanie trenera.
MKS19732017-05-10 12:07:58
Wielka szkoda, dobry, ambitny, zaangażowany trener i fajny człowiek. Kolejny po Leszku Ojrzyńskim, który wkładał serce w prowadzenie drużyny i zmuszony jest odejść w wyniku niejasnych okoliczności.
kibic koronki2017-05-10 12:11:51
Dziekujemy panie Bartoszek! Mam nadzieję, że w meczach które pozostały pokaże Pan swój trenerski kunszt i uplasujemy się na 5 miejscu! ps. takie jest życie, nowy własciciel, nowe plany, oby tylko Korona sportowo na tym zyskała! moim zdaniem prezes Zając zachował się fair wobec Bartoszka, że poinformował go o swej decyzji 5 kolejek przed zakonczeniem sezonu..ze znalezieniem pracy Bartoszek nie będzie miał problemów...
mich2017-05-10 12:21:47
Mam nadzieję, że prezes Zając to nowa i lepsza jakość Korony! ps. Dzieki trenerze Bartoszek za wszystko!
kibic2017-05-10 12:32:31
Co teraz zrobią "PIŁKARZE" z drugiej drużyny? co z ich karierami? gdzie będą zbierali doświadczenie? goście trenują po 5-6 razy dziennie a nie potrafią wygrać ligi... IV LIGI!!! wstyd no i sprzęt, kasa, trenerzy i baza treningowa.
a reszta drużyn max 3 treningi w tygodniu i wszyscy zajechani pracą :)
i znów od zera2017-05-10 12:48:35
Bardzo zły (ryzykowny) ruch Panie Prezesie. Miały być małe kroki, a podejmujecie bardzo ryzykowne decyzje. Zapaliło się światełko w tunelu, a wy je zgasiliście. I znów czeka nas budowanie zespołu (koncepcji gry) od nowa. Trener Bartoszek dawał gwarancje dalszego postępu. W następnym sezonie mógł realizować kolejne kroki taktyczne. Na zbudowanie solidnie poukładanej drużyny trzeba kilka lat. Z nowym trenerem (jaki by nie był) zaczynamy znów od zera - od poznawania się.
Travers2017-05-10 12:49:31
"Ja też nie widzę w tym logiki, ale taka jest decyzja"
To nie prezes, to marionetka...
damiano2017-05-10 13:24:21
Korona ostatnio co sezon jest typowana do spadku, ale przed tym sezonem spadek miał być już niemalże murowany. Co się okazało? Przyszedł trener Bartoszek i Korona, z fartem, bo z fartem w tej ostatniej kolejce, wylądowała w pierwszej ósemce tabeli! Biorąc pod uwagę w jakiej sytuacji finansowej był, jaka kadrą dysponował, był to fantastyczny sukces Bartoszka i piłkarzy. Argumenty prezesa w stylu "bo takie mieliśmy założenia" na pytanie dlaczego zwalniają trenera, są w tej sytuacji nielogiczne i nieprofesjonalne. Co mamy sobie myśleć o takim zachowaniu prezesa, czy jest on profesjonalny, ale i wiarygodny? Bo jak mamy określić prezesa, który postępuje nielogicznie (sam potwierdził na konf., że nie znajduje logiki w tym i stał się niewolnikiem decyzji, która niby wcześniej była zaplanowana). Czy tak postępuje profesjonalista, szef firmy, w której wszystko zmierza w dobrą stronę i nagle zwalnia kierownika odpowiedzialnego za wyniki? Z resztą, takie "uzasadnienie" można sobie wymyśleć w dowolnej chwili, by odpowiedzieć na trudne pytanie. Szkoda trenera Bartoszka, powinien dostać szansę w nagrodę za dobrą pracę, poza tym był też jednym z głównych kreatorów atmosfery w drużynie, szanował kibiców, umiał znaleźć wspólny język ze wszystkimi. Z drugiej strony właściciel ma prawo zrobić co chce, mam nadzieję, że nowa polityka klubu wypali i nie spowoduje, że kibicom odechce się przychodzić na mecze Korony. Zagrali teraz ryzykownie i wzburzyli krew większości kibiców...zobaczymy, co przyniesie przyszłość.
Tomek2017-05-10 13:24:25
Sam juz nie wiem czy to jest budowanie Korony czy burzenie.
dni po2017-05-10 13:47:21
jak były takie założenia to trzeba tak zrobić ,Bartosza zwolnić i przyjąć od nowa i wszyscy będą zadowoleni.
A Bartoszek ma propozycję z zagranicy.
moim zdaniem2017-05-10 13:55:07
Przyszłość "made in Germany"... Szkoda Bartoszka - to nie ich broszka...
Ciekawe, czy jest choć jeden trener, piłkarz, który rozstanie z Koroną wspomina bez urazy, czy nosi Koronkę w sercu i o okolicznościowych /urodziny, imieniny, święta/ datach pamięta i wysyła kartki, bądź dzwoni z życzeniami... Czy raczej pobyt w Kielcach wzbudza objawy jak w Alzheimerze, a zainteresowani modlą się by o tym zapomnieć. Najlepiej jak najszybciej...
moim zdaniem2017-05-10 14:16:01
dwa plusy(ujemne):
+1.szy - chirurgiczne cięcie bez znieczulenia; oby nie wdarła się infekcja Bartoszek "da radę", szkoda, że gdzie indziej...
+ 2. gi - udana psychoterapia i skuteczne leczenie odwykowe dla kibiców - wzmocnienia będą oszczędne, jak klubowa kasa...
loliloli2017-05-10 14:29:20
Dobra decyzja z rowiązaniem rezerw, bez sensu utrzymywać dwójke w której gra szrot z 1 zespolu + ponad 20-letni wychowankowie, bez szans na granie w seniorach. Cieszy takze wymiana calego sztabu szkoleniowo-kierowniczego, wierze gorąco, że Jańczyk też na wylocie.
Filip2017-05-10 14:33:20
Zawsze w Koronie trenerzy ktorzy stawiaja Korone na nogi sa zwalniani Ojrzynski, Brosz, Bartoszek.
Dwiwne, bo w innych klubach slabi trenerzy dalej grzeja cieple stolki.
Szkoda mi znow dpbrego szkoleniowca ktory ma poparcie pilkarzy i kibicow.
GrendlerCK2017-05-10 14:44:05
Wypowiedź prezesa na temat "logiki" świetnie wróży na przyszłość.
spokojnie2017-05-10 14:45:27
spokojnie, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, a akurat nad rezerwami nie ma co płakać, ilu zawodników sie wybiło z tej drużyny, jak oni w IV lidze nie dają sobie rady to z czym do ludzi
CK2017-05-10 14:52:06
Rozwiązanie umowy z trenerem Bartoszkiem uważam za błąd. Widać, że chłop wie co robi i czego oczekuje od piłkarzy. Dla mnie TOP 3 trenerów jakich miała Korona kiedykolwiek. Nastawiałem się na następny sezon, a tu znowu niewiadoma i zgadywanki. Z drugiej strony obecnych właścicieli będziemy mogli rozliczać najwcześniej na koniec rundy jesiennej. Niech pokażą ten swój pomysł na klub. Rozwiązanie rezerw to dobra decyzja. Kółko wzajemnej adoracji gwiazdeczek, które nie potrafią wygrzebać się z okręgówki, co dopiero mówić o wejściu do pierwszego składu. Szkoda pieniędzy i wysiłków. To już w meczach Orląt widać większą ambicję i chęć walki.
Wawik2017-05-10 14:56:35
Nareszcie konkretnie i na temat,
gość2017-05-10 15:42:20
Germanizacja ekstraklasy nabiera tempa. Najpierw Lechia, teraz Korona. Rozumiem przyjmowanie udziałowca, sponsora, reklamodawcy - OK. Ale takie wyprzedanie i utrata kontroli nad klubami to gruba przesada. Niedługo okaże się, że nie mamy polskiej ligi.
Kibic2017-05-10 16:02:38
Miejmy tylko nadzieje, że zarząd podziękuję z klasą za to co zrobił w klubie trener Bartoszek na koniec sezonu, a nie tak jak to było w przypadku trenera Ojrzynskiego
lukasz2017-05-10 16:27:43
Według mnie prezes Zając zachował się ok wobec trenera Bartoszka(mógł go poinformować o swej decyzji dopiero po meczu z Legią). Nowy właściciel, nowy prezes i mają oni prawo dobierać sobie współpracowników, czy trenera według własnej wizji dalszego funkcjonowania klubu oby to tylko było z korzyścią dla klubu i wyników sportowych. A co do decyzji odnośnie rezerw to słuszna decyzja...bo co rezerwy Korony dawały pierwszej drużynie?...Nic! Jeszcze p.Zając powinien rozwiązać kontrakty z takimi zawodnikami jak Cebula, Smolarczyk,Przybyła itp., którzy nic nie dają Koronie(nawet w rezerwach czy na wypożyczeniu w niższych ligach). Powodzenia!
No tak....2017-05-10 16:34:15
Lubawski zły, Paprocki zły, Zając zły....Macierewicz dobry. Oj pisioki,pisioki.....
J252017-05-10 17:25:13
Adolfen machen kaput Koronke
obserwator2017-05-10 17:28:02
Nie da się tego wszystkiego czytać! Ludzie, co wy piszecie? Jeszcze niedawno nie pasował wam prezes Paprocki, teraz zaczynacie się wozić na prezesie Zającu. Ten człowiek przedstawia decyzje nowego właściciela i tyle na ten temat. A propo Bartoszka, czyż nie krytykowaliscie często jego decyzji i pomyłek?Czy zapomnieliście jakie baty zespół dostawał na wyjazdach? Fuksem zostali w ósemce. W biznesie nie ma sentymentów.Zeby klub Korona sięgną po nieco wyższe cele, muszą być zmiany i to zmiany odczuwalne.
Piter1232017-05-10 17:43:21
Hmmm " zaczynamy od zera"... to w takim razie co robi paprocki w zarządzie????
Piterck2017-05-10 17:50:41
"Czyli, że zaczynamy od zera - uzupełniał prezes. " hmm bartoszek aut a paprocki wciąż w zarządzie... gdzie tu logika zaczynania od zera
porter2017-05-10 18:19:27
jaki to sukces 1 ósemka to jest tylko pewne utrzymanie i nie musimy drżeć do końca czy spadnie czy nie
mks2017-05-10 18:56:35
Paprockiego wywala tylko muszą się ze wszystkim zapoznać
Piasek2017-05-10 18:57:27
Zając tak Wielkiej Korony nie zbudujesz takim działaniem tracisz w oczach piłkarzy i kibiców. Co innego mówisz co innego robisz.
od zera2017-05-10 19:02:04
Robia wszystko co zaplanowalem. Zmiana prezesa, zmiana sztabu szkoleniowego, likwidacja darmozjadow z 2 zespoli. Czego brakuje? Programu wspierania najzdolniejszych z ich dofinansowaniem i calkowita kontrola poczynan poza oraz boiskowych. Trening, SZKOLA, rodzina.
Lider2017-05-10 19:21:17
Czytać te wszystkie wypociny to katorga. Prawda jest taka, że skończyły się czasy rządów miasta w Koronie. Jeżeli ktoś kupuje klub i ma swój plan budowy klubu to po prostu trzeba poczekać na rozwój wydarzeń. Trenerów było wielu w tym klubie i poczekajmy co zrobi nowy trener. Bartoszkowi trzeba podziękować, ale seria porażek na wyjazdach chluby mu nie przynosi.
stary kibic2017-05-10 20:10:39
kupił człowiek zespół i ma chyba wizje ,dajcie im pracowac.....jeszcze niedawno wylewano tu pomyje na trenera i piłkarzy
japa2017-05-10 20:53:57
Oglądałem konferencje p.Zająca na temat trenera ale powiem szczerze nie wyłapałem w całej wypowiedzi chociaż jednego konkretnego argumentu aby odwołać obecnego trenera
Adam2017-05-10 22:24:58
Za stary jestem by plakac po kolejnym trenerze.
Klub wyrzucal i tych dobrych i tych do dupy
bez nich miał nastapic koniec świata i plaga stonki.Ojrzynski , Tarasiewicz czy Brosz też byli potraktowani jak G w basenie. Piłkarze tak samo ! Zbyszka Małkowskiego mialy opłakiwac nawet drzewa. A teraz nowy bramkarz też jest super, a za 2 tygodnie nowy trener jeszcze bardziej super.A w nowy sezon wejdziemy z nowymi nadziejami i nikt ani po trenerze ani po zawodnikach plakac nie bedzie.
To tylko sport........
Milej zabawy
gnom2017-05-10 22:55:13
Skoro nowy właściciel tak postanowił to jego sprawa, on wykłada kasę, więc trzeba wierzyć, że wie co robi. Bartoszek ułożył zespół fajnie, wreszcie na Koronę dało się patrzeć ale też nie przesadzajmy - bilans o ile dobrze liczę 7-2-8, więc szału nie ma, choć fakt, że niewielki miał wpływ na personalia, grał kim mógł i zrobił tyle ile mógł. Z ocenami czy zwolnienie i zatrudnienie nowego to dobry ruch poczekajmy. Może przyjdzie jeszcze lepszy trener i zrobią jakieś wzmocnienia konkretne. Z konferencji najlepsza wiadomość to pogonienie 2 drużyny i postawienie na rozbudowaną siatkę skautingu w województwie i okolicach. Jest pełno dobrych chłopaków, którzy mogliby grać w Koronie tylko byłemu "zarządowi" tyłka się nie chciało ruszyć i czekał na managerów - gdyby nie Pacheta i jego pomoc to nie byłoby kim grać.
Weteran2017-05-11 06:33:51
Wiele głosów rozsądku przeczytałem na tym forum.
Oczywiście,jeśli kupuję firmę,to ja chcę decydować kogo zatrudniam i nie muszę się z tego nikomu tłumaczyć.
Kicak2017-05-11 07:21:07
Za Bartoszka ma byc Jose Kante z Wisły Płock bo on faktycznie wprowadził Koronę do pierwszej ósemki, dzięki Jose
L2017-05-11 08:05:31
Zmiany ok , podziekować Bartoszkowi za to co zrobił z ta zbieraniną przypadkowych grajków , za awans do pierwszej osemki , chociaz cudem to jednak awans , a porządki zacząć od wywalenia z zarzadu tego "miłosnika od gazu" . Nowy własciciel jego prawo do wielu decyzji , oby tylko z dobrymi efektami , kaźdemu nalezy sie kredyt zaufania .
Panie Prezesie tak trzymać Ordnung muss sein !
hehehehe2017-05-11 08:30:14
Patrząc trochę szerzej - komentowanie tych decyzji nieoficjalnie przez piłkarzy klubu ukazuje tylko jedno - zaczyna się powoli palić w d...bo jeżeli prywatna osoba łoży na coś pieniędzy to nie będzie się rozczulał nad Gabovsami i innymi miernotami w klubie, bo hajs się musi zgadzać, więc lepiej go wydawać na jakościowych piłkarzy, a nie liczyć na ilość. To podstawowa różnica w zarządzaniu, bo wcześniej za miastowe pieniądze, można je było topić w byle-jakich zawodnikach, a teraz tak nie będzie i za to plus.

Liczę także, że dojdzie do dużej rewolucji w juniorach, bo to skandal, by mieć na całe województwo jeden duży klub i praktycznie żadnego wychowanka w składzie. Skoro tak jest to proste - system szkolenia zawodzi i trzeba się pożegnać z Grzesikami, Grabami i innymi Gęburami. Liczę na duże przewietrzenie kadry trenereskiej oraz kierowniczej - Tomczyk nigdy nie zapomnę ci zaorania pucharu polski, z tego cię tu będziemy pamiętać.
loop2017-05-11 09:09:40
Na kogo teraz zrzucicie winę? Na Paprockiego??? Nie, trzeba na Zająca więc od następnego meczu protest i mecz bez Młyna!!!!!!!!!!!!!!
Staszku Skosztuj2017-05-11 11:55:06
Ponoć w klubie słychać było nieśmiałe Ja-ro-sław Pol-skę zbaw...
@hehehehe2017-05-11 12:05:00
Kolego 100% racji
urbi66@op.pl2017-05-11 12:11:16
proponuję tym wszystkim malkontentom, aby założyli swoje biznesy i za swoje pieniążki. a następnie kierowali się opiniami ludzi, którzy będą mówić im jak mają biznes prowadzić i wydawać własne pieniądze... pogratulować myślenia...
Staszku skosztuj2017-05-11 12:42:51
I tak ma być
Hans2017-05-11 12:49:44
Nowym trenerem ma zostać Thomas Schaaf.
Alvaro2017-05-11 13:43:27
Wer immer in den Himmel schaut, der kann nicht auf der Erde entdecken
KSS2017-05-11 14:48:05
Dobrze Zając robi. Bez przesady z tym Bartoszkiem. Tragiczny bilans na wyjazdach, cud z górną ósemką i jeden punkt tam na razie zdobyty, to żaden super bilans. To, że skacze po meczu z piłkarzami w szatni czy na boisku wielkim trenerem go nie czynią.
nicki2017-05-11 16:43:45
mam nadzieję, że nowy właściciel przyjrzy się pracy z młodzieżą
bo szkolenie do dupy, im starsze dzieci tym gorsze piłkarsko
kielec2017-05-11 18:18:29
Nie płakać, piłkarze grać, kibice na stadion, zawsze z Koroną!
papa2017-05-11 19:16:15
Jańczyk, żegnam cię nie-kolego.
ooooo2017-05-11 22:22:16
Wlasnie - po zakupie klubu, helmuty uzyskaly dostep do calej niejawnej dokumentacji, czekam czy bedzie jakies zgloszonko do prokuratury czy jednak wojtek wczesniej zalatwil.....
Michał2017-05-12 02:56:47
@Hans - Raczej nie Thomas Schaaf. Po 1. Z Burdenskim dobrych kilka lat razem grali w Werderze, więc oni są ze sobą na Ty, a Zając mówił, że Burdenski z przyszłym trenerem Korony jest na Pan. Po 2. Korona Kielce nie ma na tyle pieniędzy, by zapłacić pensję Schaaf'owi, a Thomas Schaaf ma niemałe wymagania finansowe.
Tomek2017-05-12 10:16:13
Co robi w Koronie jeszcze Paprocki i Janczyk?
Marek2017-05-12 11:18:43
Nie rozpaczajmy nad odejściem Bartoszka! Nowy właściciel p.Burdenski ciekawego wywiadu udzielił największemu dziennikowi sportowemu i dobrze uzasadnił przyczyny rozstania z Bartoszkiem: "Rozstanie z Bartoszkiem na koniec sezonu wynika z kilku powodów. Pamiętajmy, że jego zespół przegrał najważniejsze spotkanie sezonu, które trzeba było wygrać za wszelką cenę. A kolejne powody? Proszę bardzo. Który zespół ma najgorszy bilans w meczach wyjazdowych w ekstraklasie? Korona! Który zespół stracił na wyjeździe najwięcej goli? Korona! Miejsce w pierwszej ósemce jest oczywiście sukcesem, ale osiągniętym dzięki wielkiemu szczęściu. Przecież gdyby nie wyniki na innych boiskach, to Korona mogła teraz grać o utrzymanie. Ja naprawdę bardzo lubię pana Bartoszka, ale z nim nie wykonamy kolejnego kroku do przodu." Więc nie narzekajmy!!!!!
Kibic Koronki2017-05-12 11:38:19
Panie Suchanski mógł Pan sam kupić Koronę i nie rozpaczaj Pan nad odejściem Bartoszka i nie rób pan sobie reklamy!! Nowy właściciel p.Burdenski ciekawego wywiadu udzielił największemu dziennikowi sportowemu i dobrze uzasadnił przyczyny rozstania z Bartoszkiem: "Rozstanie z Bartoszkiem na koniec sezonu wynika z kilku powodów. Pamiętajmy, że jego zespół przegrał najważniejsze spotkanie sezonu, które trzeba było wygrać za wszelką cenę. A kolejne powody? Proszę bardzo. Który zespół ma najgorszy bilans w meczach wyjazdowych w ekstraklasie? Korona! Który zespół stracił na wyjeździe najwięcej goli? Korona! Miejsce w pierwszej ósemce jest oczywiście sukcesem, ale osiągniętym dzięki wielkiemu szczęściu. Przecież gdyby nie wyniki na innych boiskach, to Korona mogła teraz grać o utrzymanie. Ja naprawdę bardzo lubię pana Bartoszka, ale z nim nie wykonamy kolejnego kroku do przodu." Więc nie narzekaj Pan i nie rób autoreklamy!!!!!
Bryx2017-05-12 13:12:02
Nowy właściciel ma prawo wdrażać własną wizję - to fakt. Tylko że już się boję co to za wizja będzie. Wdrażanie obcych schematów w polskiej rzeczywistości może okazać się karkołomne.
kibic2017-05-12 20:28:41
Sandecja Nowy Sącz jest o krok od awansu do ekstraklasy :)
CeKaEm2017-05-13 09:14:49
Każdy nowy rząd w tym wypadku zarząd ma prawo budować swoją politykę kadrową,sportową a czas pokaże na ile będzie skuteczna...,
jackCK2017-05-13 09:39:57
Prezes co innego a właściciel w wywiadzie dla przeglądu co innego. Gdzie jest prawda?
lucas_ck2017-05-15 10:33:04
powiem jedno... tragedia
@kibic2017-05-16 15:16:42
A co to kogo obchodzi zgraja małolatów z Sącza Nowego czy Starego

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group