Korony pościg w połowie udany. Najsłabszych jednak nie pokonali

27-04-2014 14:59,

Przed meczem taki wynik każdy w Kielcach uznałby za niemal klęskę. Ale po spotkaniu, dało się odczuć raczej lekką ulgę. Bo Korona przegrywała z Widzewem już 0:2, w pierwszej połowie grała fatalnie, w drugiej straty jednak odrobiła, i zdołała zremisować. Choć jeden punkt z najsłabszym zespołem w tabeli chluby nie przynosi.

odśwież

90. min - Korona remisuje z Widzewem. I, niestety, mocno komplikuje sobie sytuację w ligowej tabeli.

90. min - No i koniec. Emocji w ostatnich minutach meczu już niestety nie było. Inaczej: brakowało strzałów, groźnych okazji, spięć.

90. min - Na razie nie pomaga. Dalej bez gola. A czasu coraz mniej.

89. min - Faulowany z lewej strony boiska był Pavol Stano. Mamy rzut wolny. Arbiter dolicza trzy minuty, a spiker  mówi do kibiców: "Pomóżmy wszyscy". Oby podziałało. Piłka po rzucie wolnym wybita przez "widzewiaka" - na rzut rożny.

87. min - Trochę nam jednak siadło tempo w ostatnich minutach. Choć, wiadomo, remis nas tu zadowalać w żadnym razie nie może.

84. min - Sobolewski uderza, choć pewnie to była próba dośrodkowania - piłka trafia jednak do rąk Wolańskiego. Korona jednak próbuje, są chęci, są (chyba) siły, jest też jeszcze kilka minut. Szans, nadziei, no i w ogóle. Uda się?

81. min - I zmiana też w Koronie. Ale taka jakaś dziwna. Za Korzyma wejdzie Stano.

78. min - Zmiana w Widzewie. Schodzi eks-koroniarz Kaczmarek, wchodzi Brazylijczyk Alex Bruno.

76. min - Dziennikarze z Łodzi przecierają oczy ze zdumienia. My też. Ale jakże inne nastroje nas dzielą. To jest inna Korona, to jest inny Widzew.

74. min - MAMY TO! Korzym! Głową, z najbliższej odległości, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Brawo!

69. min - Zmiana w Koronie: za Jovanovica wchodzi Kiełb. Oj, jeszcze tu się będzie działo.

67. min - Rzut wolny dla Widzewa z jakichś 20 metrów. Całe szczęscie, Wasiluk uderza wysoko nad poprzeczką.

65. min - Cebula srzela z dystansu, broni Wolański. Korzym potem marnuje "setkę", sytuację sam na sam. Waha się, strzelać, czy kiwać, w końcu uderza - ale prosto w golkipera Widzewa.

62. min - Stadion się obudził, Korona się obudziła. Kibice skandują nazwisko Golańskiego, który chwilę przed tym jak dośrodkował piłkę (po czym Korona zdobyła bramkę) znów był lżony przez "fanów" z Łodzi.

60. min - GOOOL! Golański dośrodkowuje z rzutu rożnego, "Malar" uderza z najbliższej odległości - nogą. I brama.

58. min - Kibice Korony krzyczą "Pierwsza liga, pierwsza liga, Korona". Przypominają też prezydentowi, że idą wybory, a do nowemu prezesowi życzą, aby nie szukał wrogów. Tyle zapamiętalismy z tych licznych w ostatnich minutach okrzyków.

56. min - Cios za cios. Bardzo groźnie z dystansu uderzał Sobolewski, piłkę z najwyższym trudem zdołał jednak wybić Wolański. Chwilę później tylko centymetrów zabrakło Korzymowi, aby skierować "futbolówkę" do siatki. Napastnik Korony zrobił wślizg do zagranej na 3-4 metr przed bramką piłki. Nie zdążył jednak. W odpowiedzi bardzo groźny strzał Viskakovsa. Tuz obok słupka.

55. min - Strzał Janoty z ostrego kąta, ale wprost w Wolańskiego. Ale Koorona się przebudziła, wreszcie jakoś atakuje.

54. min - Może to i sędzia dobry, ale szczęścia nam nie przynosi.

53. min - Tak spojrzeliśmy na wyniki meczów, jakie w tym sezonie sędziował nam Tomasz Musiał. Oto one:

Korona - Widzew - 3:5
Korona - Ruch 1:4
Korona - Zagłębie 1:1

50. min - Zaskakujące uderzenie Korzyma, niestety w boczną siatkę. Kibice Widzewa na cel wzięli sobie za to wkurzenie Golańskiego, którego - jako byłego "ełkaesiaka" - wyzywają. W odpowiedzi jeszcze groźna akcja łodzian, zakończona niecelnym strzałem Visnakovsa.

48. min - Dziś na Kolporter Arenie zasiada 6369 osób.

46. min - No to zaczęli. Zadanie arcytrudne, czasu: 45 minut. Cel: minimum dwa, najlepiej trzy gole. I żaden stracony. Realne?

Przerwa. Zmiana za to w Widzewie. Na boisko wszedł Batrović, który zmienił Rybickiego.

Przerwa. Piłkarze Korony wyszli pierwsi. Bez zmian, tzn. nie licząc tej jeszcze z pierwszej połowy (za Petrova wszedł Cebula)

Przerwa. No w sumie...

Przerwa. No cóż, dziś wstydzić musimy się wszyscy. Za Koronę rzecz jasna.

Przerwa. Obok nas przysiadł Aleksandar Vuković. Od razu przyciągnął uwagę młodego kibica, kilkuletniego chłopca. "Czy się wstydzisz?" - zapytał młodzieniec. "Vuko" zmieszany, spojrzał uważniej. "Czy się wstydzisz Korony?" - zapytał chłopak.

45. min - Gwizdy żegnają piłkarzy Korony. Zapytamy wprost: wy jeszcze wierzycie?

44. min - Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy. Może i dobrze, że tak mało. W szatni muszą paść jakieś mocne słowa.

43. min - Zresztą, tak teraz prezentuje się nasz "Młyn":

41. min - "k" - od kilkunastu minut prowadzony jest doping, wcześniej były tylko sporadyczne okrzyki

40. min - Golański dośrodkowuje z rzutu wolnego z prawej strony. Piłka trafia na głowę Dejmka, ten uderza, ale wysoko ponad bramką.

36. min - I mamy zmianę, czyli wykrakaliśmy. Za Petrova wchodzi Cebula. Ukrainiec schodzi poza linię, rozczarowany zdejmuje koszulkę.

34. min - Jedyna dobra wiadomość: kibice Korony rozpoczęli doping.

32. min - I co Wy na to? Jakieś zmiany, co tu robić? Bo robić coś trzeba. Nie chodzi tylko o wynik. Widzew dziś gra, prowadzi grę, Korona oddała całkowicie pole rywalom.

30. min - DRAMAT. I napiszemy to wielkimi literami. 2:0 dla Widzewa. Visnakovs, świetnym, płaskim uderzeniem  pokonuje Małkowskiego. Piłka do napastnika Widzewa trafiła dosyć przypadkowo, ten z lewej strony uderzył w długi róg.

28. min - A to "Czerwona Armia" kibiców Widzewa:

26. min - Groźny strzał Cetnarskiego z dystansu. Tuż obok lewego słupka bramki Małeckiego. Uff.

24. min - "Biegają jak jakieś pajacyki" - krzyczy starszy jegomość niedaleko nas. No cóż, biegania nie oceniamy, ale grę już tak. I powtarzamy: jest źle.

21. min - Na stadionie jak u siebie czują się za to kibice Widzewa. Oni sami na razie dopingują.

20. min - Korona niczym odpowiedzieć nie potrafi. To znaczy potrafi: albo niedokładnym zagraniem Janoty, albo fatalnym dośrodkowaniem Sylwestrzaka. Tyle tylko, że z takiego "odpowiadania" goli nie ma. Są jedynie gwizdy. I je już słychać.

18. min - Najgorsze jest to, że to Widzew dalej atakuje. Dogodną okazję do zdobycia gola miał m.in. Visnakovs. Z ostrego kąta groźnie uderzał też Mroziński.

14. min - Jakby ktoś nie wierzył:

12. min - Cetnarski pewnie wykorzytuje "jedenastkę". Płaskie, pewne uderzenie. I gol. Jest źle. Jest naprawdę źle. Przegrywamy z ostatnią drużyną w ekstraklasie.

11. min - Rzut karny dla Widzewa! Małecki fauluje w polu karnym!

9. min - Ależ okazja Korony! Rzut rożny, dośrodkowuje Golański, przewrotkę (tak - przeprowtką) uderza Sylwestrzak. Niestety, swietnie broni Wolański. Co to byłby za gol!

7. min - Kibice Korony nie dopingują. Ci z zazwyczaj siedzący na "Młynie" są pod nim. Krzyknęli raz: "Korona to my" i "Co wy robicie, zarząd co wy robicie".

5. min - Od pierwszej minuty w drużynie Widzewa eks-koroniarz, Marcin Kaczmarek. To chyba najgłośniejsze nazwisko z obecnej kadry Widzewa. No dobra, może jeszcze Visnakovs. A raczej dwóch Visnakovsów. Większość na nazwisko musi sobie jeszcze zapracować.

3. min -  Pogoda do gry świetna, do tego niedzielne popołudnie. No aż chce się grać. Na razie na boisku jednak spokojnie, wręcz usypiająco.

1. min - No to zaczynamy!

15.29 - No, to jeszcze szeroki uśmiech, ładna poza i zaczynamy.

15.27 - Dziś w bramce Korony od pierwszych minut wystąpi Wojtek Małecki. Zbyszek Małkowski nabawił się wczoraj na treningu kontuzji ręki.

15.24 - A to na potwierdzenie naszych słów:

15.20 - Halo, halo. Lekko opóźnieni, lekko spóźnieni, ale zaczynamy. Pierwszy taki mecz w Kielcach, bo i pierwszy taki dziwny sezon w ekstraklasie. To nie jest jednak zwykły pojedynek. To mecz o życie. Powiecie: "A gdzie tam?". Porażka, no właśnie, porażka byłaby prawdziwą katastrofą, bo spowodowałaby, iż Korona już NA SERIO musiałaby bić się o ligowy byt.

walet®2014-04-27 15:53:32
1 liga niebawem i nie dziwcie się.W Koronie,jak każdej państwowej firmie nie ma kto pracować.Kierowników za to wielu
k2014-04-27 16:05:13
prowadzony jest doping ze strony Korony? albo jakies okrzyki?
walet@2014-04-27 16:12:14
ALES SZURNIETY
specjalista2014-04-27 16:18:47
Pacheta wyp..... z korony
dziekujemy2014-04-27 16:19:20
Dziekujemy Korona, dziekujemy ! mam nadzieje ze spadniecie i rozwiaza ten smieszny klub gdzie nikomu nie chce sie grac, odkad Korzym wrocil po kontuzji i pojawia sie w skladzie to nie wygralismy, dziekuje dobranoc. Nie gadac mi tutaj ze Korzym jest super i nalezy mu sie szacunek, szacunek nalezy sie pilkarzom ktorzy dobrze graja a nie
ckk2014-04-27 16:22:19
pilkarzyi pajacyki jak wy sie nie wstydzi cie pieniedzy sie domagac za taka gre(prace)wyje... waz na zbity ryj w pizd...w zadnej pracy za takie cos by was nie trzymali!!!PAJACE,PAJACE,PAJACE!!!jakis prostest prowadza to niech ida w pi...Kibice Widzewa potrafili pilkarzykow zmobilizowac a nasi nic sie nie stalo...
lubie cebule prazona2014-04-27 16:22:49
Cebula bedzie czarnym koniem tego spotkania. 2 gole jego autorstwa dzis i asysta.
ave_MKS2014-04-27 16:23:45
Wypi****lić tego całego Pachetę razem z tłumaczem. Jedyne co tutaj robią to dobre wrażenie.
TSK2014-04-27 16:25:26
żydki grają a my stoimy
ps. w radomiu będzie ciekawie, broń awansuje do 2 ligi a radomiak spadnie z hukiem do trzeciej:)
walet®2014-04-27 16:34:30
Widzew nie wygrał na wyjeździe 14 miesięcy,więc z kim się przełamać jak nie z patałachami?
hucpa2014-04-27 16:36:38
Co tak jedziecie po swoich pupilkach ?
Jak wam nie wstyd tak atakować najlepszych na świecie?
Widocznie pajda chleba ze smolcem lepsza od nutelli.
Jak wam ćwoki pisałem co to za denne kopacze to psy na mnie wieszaliście? czyja racja?
qiqo2014-04-27 16:38:20
myślałem, że chociaż ich stać na remis, no cóż jak mawiał klasyk liga będzie ciekawsza, trzeba było odsunąć wszystkich bez perspektywy kontraktu wcześniej, teraz to już pozamiatane, Malarczyk to chyba połknął kij z wiadra sprzątaczki, jeszcze mu strzępy od mopa wystają między zębami, przy drugiej bramce nie umiał się złożyć do wślizgu, ten gość jak nie walnie swojaka to zostawia autostradę do bramki, święta, święta i po świętach a forma sama nie urośnie
tomscyzor2014-04-27 16:39:55
Dawno nie widziałem tak słabo przygotowanej Koronki.Niestety przykro się robi oglądając ten pojedynek!!!widzew rządzi na boisku i na trybunach.Auuuu
TSK2014-04-27 17:03:44
Przecieram oczy ze zdumienia!!! Dwie Korony w dwóch połowach!!! Cisnąć żydzew
broń2014-04-27 17:08:29
Walet ale ty masz zielono w mózgu hehe
walet®2014-04-27 17:10:02
ojojoj, za chwilę Zagłębie z którym nigdy punktu nie ugrali na wyjeździe,potem lanie z Podbeskidziem i z Cracovią w Krakau. jak żyć panie premierze?
CK2014-04-27 17:10:37
walet musi pogodzić się z faktem że radomiak spadnie tam gdzie jego miejsce czyli do 4 LIGI o nazwie 3 liga mazow-łódz a Broń awansuje:)
hrhu2014-04-27 17:34:43
Walet czy pamietasz mecz na tym terenie GKS ZIELONI 5-1 hehe byly betki.Pewnienie bo ojcu wowczas jaja obrastały i nawet nie byles w planach plplemnikowych.Uj wtedy to sie dzialo
Szczepaniak2014-04-27 17:36:33
Pacheta geniuszem pewnie nie jest, ale nie ma w tej chwili żadnego trenera na świecie który coś zmieni w Koronie.Dlaczego? Bo będzie bezradny wobec nierobów i cwaniaków bez ambicji liczących tylko kasę. Każdy, nawet ślepy a znający piłkarzyków, oglądając ten mecz ma pewność że wypłata od buka za dwójeczkę do przerwy była zaplanowana. Reasumując. Byliśmy dziś światkiem zbiorowego gwałtu z przemocą! Niebywałe jest to że kilkunastu cwanych gości wy....ło od tylca parę tysiaków ludzi. Od jutra ciężko się będzie dostać w Kielcach do proktologa.... -)))
Nikt2014-04-27 17:55:04
Rety, ale wszyscy mają nastroje. Sądzę, że w Krakowie też nie są zachwycenie po porażce z Podbeskidziem... Szału nie ma, ważne, że nie przegraliśmy :)
hahha2014-04-27 18:19:48
dziekujemy (27-04-2014 16:19)Dziekujemy Korona, dziekujemy ! mam nadzieje ze spadniecie i rozwiaza ten smieszny klub gdzie nikomu nie chce sie grac, odkad Korzym wrocil po kontuzji i pojawia sie w skladzie to nie wygralismy - po co taki jak ty robi z siebie błazna? Bo w internecie jesteś anonimowy i można debilizmy pisać. Poprzedni mecz Korona-Cracovia 1:0, bramka Korzym.
CK732014-04-27 18:33:29
"TRENERZE" a Siergiey Chiżniczenko to CO ? to on musi grac ? ten chłop nie wie co robić na boisku !!! powinien dostać kare i zostawać po treningach na indywidualnych zajęciach !!! no tak ale kto za niego ?
jendrek2014-04-27 19:17:52
Paczeta powinien sobie założyć hodowle gołębi,najlepiej wychodzi mu gwizdanie!!!
do CK732014-04-27 19:46:05
Liczę że Trytko będzie zdrowy, Korzym coraz lepiej w przyszłym sezonie juz będzie na 100%, mogą nieźle mieszać. A Chiźniczenko? No cóż, Korzym wcześniej grał bardzo słabo, Trytko co chwila kontuzja to i gra, ale myslę że nastepny mecz ława.
no stety2014-04-27 21:05:17
Co się dzieje panowie? Oczy chcieliście mi wydłubać, bom krytykował wtedy kiedy wszyscy chwalili te zasr... remisiny. I co teraz. Baty z Zagłebiem( jak zwykle) Podbeskidzie też nam doleje... Oj Panie no stety! Nie narzekaj pan, bo się pan g... znasz na piłce...Żałośni znawcy piłki nożnej... Łacheta już dawno powinien być na bruku. Co ta drużyna za jego panowania prezentuje? Tiki-sraka...
stety2014-04-27 23:42:56
bo ty g... znasz się na piłce. Lepiej się z koniem kopać niż z tobą dyskutować. Krytyka za poziomie gimbusa. Przekręcić czyjeś nazwisko i powiedzieć w.... Takie masz pojęcie pojęcie jak Wojciechowski co zlikwidował Polonię.
naiwny2014-04-28 11:08:17
no cóż, tym razem to nie wina sędziego tylko nie przesunęli bramki o 3 m w bok na życzenie korony, bo centralnie to im piłki nie wchodzą.
Pan prezydent : no wiecie musimy im dać pieniądze, bo to że źle grają to nie ich wina to wina prezesa a przecież oni nie mogą ponosić konsekwencji jego nieodpowiedzialności. Jak się ma układ i wie się że Prezydent zawsze coś wymyśli że kapucha będzie to się tak gra. Frajerzy zapłacą.
kici_kici2014-04-28 11:16:35
Grają jak urzędnicy w magistracie stała pensja niezagrożona, to po co sobie kolanka zadrapać. w Wekend będzie szczypało, odciski będą boleć.