Trudne losowanie Korony Handball w Pucharze Polski. Kielczanki trafiły na najmocniejszego rywala

20-01-2020 17:18,
Mateusz Kaleta

Spore wyzwanie czeka szczypiornistki Korony Handball Kielce w ćwierćfinale Pucharu Polski. Kielczanki zmierza się w nim z Młynami Stoisław Koszalin, brązowym medalistą poprzedniego sezonu PGNiG Superligi. Losowanie par tej fazy rozgrywek odbyło się w poniedziałek w siedzibie ZPRP w Warszawie.

W dwóch poprzednich rundach kielczanki spisały się doskonale. W 1/16 finału pokonały 38:24 Ruch Chorzów, a następnej rundzie ograły 41:28 UKS PCM Kościerzynę. Teraz staną przed pierwszym w historii klubu ćwierćfinałem. Wyzwanie będzie jednak bardzo duże.

REKLAMA

Zespół z Koszalina plasuje się obecnie na piątym miejscu w Superlidze. W 1/8 finału pokonał ligowego rywala Korony z I ligi, MKS PR Urbis Gniezno. Spotkanie Korony z Młynami Stoisław zostanie rozegrane zostanie 12 lutego w hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach.

Drugą parę ćwierćfinałową stworzą Ruch II Chorzów i EKS Start Elbląg. Według regulaminu rozgrywek, w ćwierćfinale zostaną rozegrane tylko dwa mecze. Pewny udział w półfinale mają już drużyny, które reprezentowały Polskę w rozgrywkach europejskich, a więc MKS Perła Lublin i Metraco Zagłębie Lubin.

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group