Na grę Korony można momentami patrzeć już z przyjemnością

22-11-2019 15:21,
Redakcja

Po przerwie na mecze reprezentacji narodowych do gry wraca Korona Kielce. Kielczanie rozpoczną rundę rewanżową PKO Ekstraklasy od spotkania z Rakowem Częstochowa. Z tym przeciwnikiem mierzyli się w obecnym sezonie już dwa razy: najpierw, na inaugurację rozgrywek wygrali w Bełchatowie 1:0, a następnie w spotkaniu sparingowym zremisowali 1:1. Teraz stawką będą kolejne cenne punkty w lidze.

Kielczanie chcą kontynuować dobrą grę, zapoczątkowaną przed dwoma tygodniami, kiedy pokonali 1:0 Zagłębie Lubin i zremisowali 0:0 z Lechem Poznań. - Kolejne tygodnie dają do myślenia tym, którzy uważali, że nasz zespół nie potrafi grać w piłkę. Jest coraz więcej atutów. Mam świadomość, że nie wszystko od razu da przenieść się na mecz, ale na naszą grę można już momentami patrzeć z przyjemnością - mówi trener Korony, Mirosław Smyła.

REKLAMA

W sobotę opiekun żółto-czerwonych będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników oprócz wracającego do zdrowia Piotra Pierzchały oraz Nemanji Mileticia. W zespole Rakowa zabraknie za to najskuteczniejszego zawodnika, Felicio Brown Forbesa, ponieważ kielecki klub zastrzegł sobie podczas transferu napastnika, że ten nie będzie mógł zagrać przeciwko swojemu byłemu klubowi.

W zespole Korony po raz kolejny możemy spodziewać się drużyny, która grała w ostatnich meczach. Trenerowi Mirosławowi Smyle wykrystalizowała się pierwsza "jedenastka" i ten nie ma powodów, aby dużo w składzie zmieniać. 

– Rywalizacja jest spora. Na początku dokonywaliśmy dużo zmian z meczu na mecz, co nie przynosiło efektu. Teraz mamy trochę stabilizacji, pojawił się trzon drużyny. Nie mamy problemu jeśli chodzi o zaangażowanie, podejście i chęć gry w pierwszym składzie. Wszyscy udowadniają, że im zależy - przekonuje trener drużyny.

Sobotni mecz Korona - Raków rozpocznie się o godz. 15:00.

fot: Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

Hoolturalny kibic2019-11-22 17:07:04
Aby patrzeć z przyjemnością musi być spełniony jeden warunek. Przed patrzeniem należy spożyć 0,5 litra wysokoprocentowego alkoholu.
E nie...2019-11-23 05:51:09
Czasami trzeba 0,7.....
Wiadro2019-11-23 11:39:25
Jest taka jednostka chorobowa nazywa się masochizm!
Robi2019-11-23 12:10:52
On tak na serio? Panie trenerze, 1 kwietnia to za pół roku. Z przyjemnością? Marnowanie setek przez Djuranovicia nazywa Pan przyjemnością?
smak2019-11-23 14:16:30
Ludzie różne mają poczucie smaku. Jeśli ktoś patrzy na grę Korony z przyjemnością, to ich poczucie smaku znajduje się w dolnych strefach stanów niskich,..

Projekt i wykonanie: CK Media Group