UMKS wrócił do drugiej ligi. I rozpoczął ją od dwóch zwycięstw!

14-10-2013 11:14,

Po spadku z pierwszej ligi, udanie rozgrywki o szczebel niżej zainaugurowali koszykarze UMKS Kielce. Tydzień temu podopieczni Rafała Gila wygrali z rezerwami Rosy, a w minioną sobotę pokonali przed własną publicznością MKS Skierniewice.

Po spadku z zaplecza ekstraklasy, celem kieleckiego zespołu jest jak najszybszy powrót do pierwszej ligi. Skład kielczan w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami nieznacznie się zmienił. W Kielcach nie ma już Marcina Wróbla, który chciał zostać na parkietach pierwszoligowych i wybrał ofertę beniaminka ligi MCKiS Jaworzno. Z ekipą Rafała Gila pożegnali się też Kamil Kamecki i Damian Tokarski. Obaj trafili do zespołów drugoligowych. Pierwszy reprezentuje barwy rywala kielczan z grupy C, AZS AGH Alstom, a drugi występującej w grupie B Alby Chorzów.

Wydaje się, że szczególnie dziurę po podstawowym graczu, jakim był środkowy Marcin Wróbel udało się załatać. Kielecki zespół pozyskał doświadczonego i ogranego na pierwszoligowych parkietach centra Jakuba Dryjańskiego, a także młodego Alexandra Machowskiego (Polonia Przemyśl). Obaj nieźle prezentowali się w pierwszych dwóch pojedynkach, a Machowski szczególnie udany występ zaliczył w sobotę. W meczu przeciwko MKS Skierniewice był skuteczny w ataku (19 punktów) i dobrze walczył na obu tablicach (7 zbiórek). Treningi w UMKS wznowił też po roku przerwy rzucający obrońca, Paweł Walczyk.

Kielczanie muszą sporo jeszcze pracować nad zgraniem. W sobotnim spotkaniu było dużo chaosu i prostych błędów, jednak w dużej mierze to efekt całkowicie zmienionej taktyki, i nowych rozwiązań, jakie nasz zespół stosuje od tego sezonu.

Wydaje się jednak, że jeśli zostanie ona wdrożona już na dobre, gra UMKS-u może przynosić spodziewane efekty, ale i być efektowna. Miejmy nadzieję, że kielecki zespół mocno zawalczy już w tym sezonie o powrót na zaplecze ekstraklasy i udowodni, że nie była to tylko jednorazowa przygoda z pierwszą ligą.

W następnej kolejce UMKS jedzie do Krakowa na mecz z tamtejszą Wisłą. Kolejny mecz w hali przy ulicy Żytniej natomiast za dwa tygodnie. Naszym rywalem będzie kolejna krakowska ekipa, AZS AGH Alstom.

UMKS Kielce- MKS Skierniewice 91:79 (18:19, 22:16, 29:24, 22:20

UMKS: Makuch 12 (7 asyst), Fąfara 2 (6 przechwytów), Osiakowski 9 (1x3), Król 12, Dryjański 10 – Bacik 6 (6 zbiórek), Lewandowski 11, Busz 10 (1x3), Miernik, Machowski 19 (7 zbiórek, 2x3).

Widzów: 250.

Autor: Materiały klubowe

Projekt i wykonanie: CK Media Group