Cztery gole w dwanaście minut. Korona podzieliła się punktami z Górnikiem

26-09-2013 19:38,

W czwartkowy wieczór na Arenie Kielc temperatura nie dopisała, ale ostatni kwadrans spotkania Korony z Górnikiem można było oglądać w krótkich spodenkach. Po niesamowitej strzelaninie w końcówce spotkania podopieczni Jose Rojo Martina zremisowali z drużyną z Zabrza 2:2. Gospodarze z pewnością mogą pluć sobie w brodę, że nie dowieźli prowadzenia do końca.

Kamil Cupriak

Koniec - Ostatni gwizdek pana Pawła Raczkowskiego. Korona z Górnikiem po niebywałej końcówce meczu remisuje 2-2. Chyba można troszkę żałować, że 3 punkty nie zostaną w Kielcach... Za uwagę dziękuje Marcin Długosz!

90+3. min. - "Korona to my!" oraz "Korona ma grać, kur... jego mać!". Naciskają goście.

90. min. - Sylwestrzak przygotowany był już do wejścia za Janotę, ale skurcze złapały Vanję Markovicia. Obrońca wchodzi właśnie za Serba. Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.

89. min. - Bardzo mocny strzał z bokumpola karnego Lisowskiego blokuje Olkowski.

86. min. - No niesamowita jest ta końcówka, wręcz niebywała... Wrzutka z rzutu rożnego Mączyńskiego, jeden z piłkarzy gości zgrywa piłkę na piąty metr, a tam z najbliższej odległości gola strzela Seweryn Gancarczyk.

84. min. - GOOOOOOOOOL!!! Jacek Kiełb fantastycznie dogrywa prostopadłą piłkę do Pyłypczuka, a ten w sytuacji sam na sam ze Steinborsem nie daje mu żadnych szans!

83. min. - Stano niecelnie głową po centrze "Gola".

82. min. - Ależ atakuje teraz Korona! Z jaką zapalczywością! W jednej akcji zawodnicy Martina oddali chyba ze trzy strzały na bramkę rywala!

80. min. - Po chwili lewy skrzydłowy kielczan ponawia próbę, a piłki o mały włos w dogodnej sytuacji nie przyjął Jacek Kiełb! Ostatnia zmiana wśród gości - Augustyna zmienia Łukasiewicz.

79. min. - Pyłypczuk centruje zbyt głęboko.

78. min. - Po rzucie wolnym dla gospodarzy bez zagrożenie dla ekipy Adama Nawałki.

76. min. - Zrobił nam się mecz! Teraz groźny strzał broni Małkowski. Odpowiedzieć stara się Korona.

74. min. - CO ZA ODPOWIEDŹ KIELCZAN! Paweł Golański świetnym uderzeniem z powietrza z okolic 14 metra daje Koronie wyrównanie!

73. min. - Fani Korony: "Gramy o wszystko, Pacheta wchodź na boisko!". "Po co pogłoski, prezesem będzie Chojnowski!".

72. min. - Rzut rożny dla gości. Po krótkim rozegraniu Mosznikow jak dziecko ograł Malarczyka, wycofał na środek pola karnego do Nakoulmy i nieszczęście gotowe. "Prezes" i 1:0 dla Górnika.

70. min. - Jacek Kiełb z okolic 23 metra po ziemi, ale wprost w ręce Steinborsa.

69. min. - Tak rok temu cieszyli się "żółto-czerwoni" z pokonania Górnika 1:0 po golu "Malara". Czy dzisiaj będzie podobnie? (fot. Oskar Patek)

67. min. - Łukasz Madej sprzed "szesnastki" bardzo groźnie, ale koniec końców - niecelnie. Zmienia napastnika trener Martin - za Gołębiewskiego wchodzi Trytko.

66. min. - Kolejna akcja zabrzan, ale bezbłędnie zachował się Malarczyk.

64. min. - Olkowski na głowę Zachary, ale napastnik gości nie trafia w bramkę.

63. min. - Seria ataków kielczan, ale raz dobrze interweniuje Gancarczyk, innym razem jest faul... Dobry moment w grze kielczan.

60. min. - I od razu z trybun wsparcie dla sympatycznego skrzydłowego.

59. min. - Trojanowski! Dobry strzał pomocnika z dystansu, ale dobrze broni Steinbors. W nagrodę Marcin zostaje... zmieniony :) Wchodzi Kiełb.

58. min. - Żółtą kartkę za faul otrzymał Pavol Stano.

56. min. - Skrzypczaka zmienia Zacharę. A z rozgrzewki zszedł Jacek Kiełb, za co dostał od kibiców brawa. "Ryba" zaraz pojawi się na boisku.

54. min. - Za ostry faul napomniany zostaje Paweł Golański. Po centrze z rzutu wolnego Mączyńskiego główkuje Sobolewski, ale pewnie piłkę łapie Małkowski.

53. min. - Nie było jeszcze groźnej sytuacji pod żadną z bramek.

51. min. - Podobnie jak i przed przerwą, więcej przy piłce utzymują się goście.

49. min. - Jak donosi Paula Duda, na trybunach jest Leszek Ojrzyński. Mecz na żywo ogląda również piłkarz ręczny Venio Losert.

46. min. - Ruszyli! To, co? Po 3 punkty, Korono!

Przerwa - Bez bramek po czterdziestu pięciu minutach na Arenie Kielc. Zabrzanie jednak mają przewagę nad zawodnikami Martina.

45. min. - Co za akcja Olkowskiego! Genialnie ograł sobie dwóch zawodników Korony na skrzydle, ale jego "centrostrzał" wylądował w rękawicach bramkarza "złocisto-krwistych". Sędzia Raczkowski dolicza minutę do pierwszej połowy.

43. min. - Szarżującego Pyłypczuka świetnie powstrzymał Augustyn. Samuraj Augustyn, bo ma koka :)

42. min. - Inicjatywa po stronie Górnika.

40. min. - Prejue Nakoulma! Fantastyczny zaowdnik! Jego rajdu nikt jednak nie zamknął. Na Arenie Kielce ciągle 0-0.

39. min. - Oj, mocno teraz skrzyczał Gołębiewski Mączyńskiego, który jego zdaniem symulował. Ale po chwili obaj panowie podali sobie dłonie.

38. min. - W środku pola piłkę świetnie wyłuskał Vanja Marković, ale podanie Serba było już mocno niecelne. Takie "do nikogo".

37. min. - Lisowski dobrze wypuszcza Golańskiego, ten centruje, ale piąstkuje Steinbors.

34. min. - "Hej Korona, eeeooo! Hej Stal Mielec eeeooo! Zawsze razem, lalalalala!" :)

32. min. - Trojanowski wrzucał w pole karne, ale czujny okazał się Augustyn.

31. min. - Mnóstwo wspólnych pozdrowień fanów z Kielc i Mielca. Na meczu obecna jest pokaźna delegacji zgody kibiców "żółto-czerwonych".

29. min. - Koronkowa akcja ekipy ze Śląska, ale spaliła na panewce.

28. min. - Janota z daleka, ale niecelnie. Jest także pierwsza zmiana w Górniku - kontuzjowanego Szeweluchina zmienia Gancarczyk.

25. min. - Ulala... Sobolewski kropnął z 20 metrów, niewiele obok bramki Małkowskiego.

23. min. - Nudniejszy fragment meczu. Zabrzanie spokojnie rozgrywają piłkę w defensywie.

21. min. - W protokole jako statystyk w ekipie Górnika widnieje Marcin Prasoł. To chyba ten sławny od: "MARCIN! FAKEN! ZAPISZ TO!! TAK SIĘ NIE DA!!!" :)

19. min. - Musi się strzec ekipa Martina kontr przeciwników. Po jednej z nich mogło być już 0-1.

17. min. - Akcja Kosznik-Nakoulma-Kosznik kończy się podaniem do Olkowskiego, ale ten naciskany przez obrońców Korony nie zagraża bramce Małkowskiego.

15. min. - Nieźle póki co prezentuje się Pavol Stano. Zaliczył już kilka ładnych interwencji.

12. min. - Znowu skrzydłem chciał ciec Gołębiewski, ale boczni defensorzy ze Śląska czujni.

10. min. - Rzut rożny dla Korony. Słaba wrzutka Janoty i kontratak zabrzan. Po rajdzie Madeja sam na sam z Małkowskim Skrzypczak, ale fantastycznie broni Małkowski! Pierwsze poważne ostrzeżenie dla gospodarzy. Chwilę później żółta kartka dla Mosznikowa.

7. min. - Na początek kibice gości (mizerna jakość):

5. min. - Pierwsza groźna akcja kielczan! Lenartowski do Trojanowskiego, ten strzela z dystansu, a piłkę paruje łotewski golkiper Górnika. Z dobitką nie zdążył Pyłypczuk.

4. min. - Rajd "Prezesa" Nakoulmy, ale dobrze ustawiony Stano przejmuje piłkę.

3. min. - Dwa razy niepewnie interweniował w niegroźnych sytuacjach Steinbors, ale niczym złym dla zabrzan się to nie skończyło.

2. min. - Daniel Gołębiewski ładnie pomknął prawym skrzydłem, ale przed polem karnym zatrzymali go goście.

1. min. - Zaczęli!

20.30 - Pozdrowieniaja sprawiają, że zapomina się o zimnie, które dziś nie oszczędza :) Obydwie drużyny już na murawie. Czas na tradycyjne "Tyle było dni..."!

20.27 - Jak na Twitterze napisał Mateusz Kępiński z Biura Prasowego Korony, dziś na meczu na stadionie obecny jest skaut Fulham. Pod lupę wzięci mają być Nakoulma i Olkowski.

20.25 - 0-2, 0-3, 1-4... Pozytywami wieje z komentarzy... W sumie trudno się temu dziwić.

20.22 - 6 ostatnich spotkań na Arenie Kielc z Górnikiem kielczanie wygrali bez wyjątku. Ta passa mogłaby się utrzymać :)

20.20 - Po tym spotkaniu Koronę czekają wyjazdy do Gdańska i Bydgoszczy. O punkty w najbliższym czasie może być piekielnie trudno. Dzisiejsza potyczka, jakby to powiedział Jerzy Engel, jest szalenie ważna!

20.15 - Na rozgrzewce są już sędziowie i piłkarze. Sektor gości powoli zapełniają fani z Zabrza.

20.10 - Witamy z Areny Kielc! Co to dzisiaj będzie? Wiara kibiców - zerowa. A w składzie niespodzianki: V. Marković, Trojanowski... Miejmy nadzieję, że roszady dadzą kielczanom chociaż punkt. Na relację zaprasza Marcin Długosz.

20.00 - Piłkarskiego maratonu ciąg dalszy. W czwartkowy wieczór zawodnicy Korony rozegrają kolejny w ciągu ostatnich tygodni pojedynek w ramach rozgrywek ekstraklasy. Tym razem przeciwnikiem złocisto-krwistych będzie Górnik Zabrze. Podopieczni Adama Nawałki jak co roku mają mistrzowskie aspiracje, Korona tymczasem wciąż próbuje wejść na dobre tory. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

Ck Ksm2013-09-26 19:46:51
Typujemy : Korona 0 - 2 Górnik ( Nakoulma, Olkowski)
Ileż k.... można2013-09-26 19:54:09
Jak znow przegraja bez walki bedąc obok meczu. Nie dajmy im nawet powiedziec po meczu czegos typu "no na pewno następnym razem damy z siebie wszytko, musismy itd" KONIEC TEGO! Zaczekac na nich pod stadionem i powiedziec pare dosadnych słow bo hanbia nasza KORONE o zarządzie nie bede sie rozpisywał bo robili to inni i kazdy wie. Nie dajmy robić z siebie idiotów! Oni graja jakby im sie nie chcialo a pieniadze doataja i to nie tak jak my po 2 000 pln na miesiac z czego musimy czesto ostro zapier... by moc dać jeść rodzinie i tak ledwo starcza. Koniec. GRAC A JAK NIE TO WYPIE...LAC! do red. Pokażcie ten komentarz. We mnie juz buzuje, nie mozemy tak bezczynnie na to patrzeć. 40 lat ja chodze na mecze od 1996 roku dzis nie moge jestem chory. Zrobmyt cos wreszcie do ch.. pana!
Bakteria2013-09-26 20:24:50
Pozdrowienia dla prowadzącego relację :)
cincin272013-09-26 20:28:45
Gramy 4-2-3-1 ! Będzie dobrze !
uuoonn2013-09-26 20:28:54
Jestem na stadionie sam nie wiem po kiego zamiast grzac dupine to choduje sobie w rowie wilka
mexic2013-09-26 20:29:45
Rozum i wiara.
Niestety w obecnej chwili rozum się rozpanoszył i wygnał wiarę w ciemny kąt, z którego dobiega ciche - może być tylko lepiej, bo chyba gorzej już grać się nie da - i oby miała rację.
Piotr2013-09-26 20:30:35
Kibiców całe 3000. Brawo Chojnowski!
CK2013-09-26 20:31:04
Korona się w końcu przebudzi, gorzej już przecież chyba być nie może.
jt2013-09-26 20:36:11
Moze z poloni bialogon kogos by sciagnac
mirek2013-09-26 20:45:08
prosze wstawcie zdjęcie sektora młyn ;)
od buchtiego ;)2013-09-26 21:25:51
Jak narazie największym plusem w Koronie są Zbychu i Lenartwoski. Ale jak mnie wkurwiają te wypierdalania Liska z boku byle do przodu to... Pozdro! :)
M_M2013-09-26 21:38:17
Oby się skończyło takim wynikiem... Remis biorę w ciemno.
fandrewna2013-09-26 22:02:10
znowu strata Malarczyka. Czy ten chlopak ma wykupiony abonament na 1 jedenastke?
Tam912013-09-26 22:02:27
Czy ktoś w tym zespole widzi co w ostatnich meczach robi Malarczyk?
kibic2013-09-26 22:29:34
Dejmek jest kontuzjowany? kto ma niby zagrać?
sad2013-09-26 22:36:29
To co ostatnio robi Malarczyk to jest kryminał, znów spokojnie dwie bramki może zapisać na swoje konto
lo2013-09-26 22:37:12
Jeżeli Kiełb mówi że jest bez formy, to co powinien powiedzieć Malarczyk??
kibic2013-09-26 22:38:23
co nie zmienia faktu, że znowu bramka Malarczyka...
CK732013-09-26 22:43:52
Faktycznie Malar ostatnie mecze słabiutko... ale kto ma go niby zastąpić , chłop powinien odpocząć trochę na ławce.kobylański ty masz nosa sprowadź do nas eskimoska na obronę oczywiście hi hi
kappa2013-09-26 22:55:46
Malar w drugi meczu z rzędu dwie bramy zawala.o chyba 6 bramek zawalił. Łącznie tLisu też nie lepszy.
gdzie?2013-09-26 23:15:25
gdzie Ci typerzy co pisali pierwsze posty?
malarczyk.zal.pl2013-09-27 00:16:24
Tomek widziałem Cię w Nc+ byłeś smutny , dlaczego przecież masz umowę o pracę. To ważne w dzisiejszych realiach nie martw się zanim Korona spadnie do I Ligi to i tak trochą czasu minie , a poza tym z Wojtkiem nie zginiesz, jakby coś zawsze gdzieś Ci pomoże .
gnom2013-09-27 00:57:35
Dzisiaj już dało się Koronę oglądać. Co prawda tylko 20 min. ale zawsze coś. Na więcej po prostu nie ma na razie materiału. Taktyka Pachety całkiem rozsądna, choć ryzykowna. Drugą bramkę zawalił Lenartowski, choć Malar faktycznie mógłby trochę odpocząć gdyby tylko miał go ktoś zastąpić. Pylypczuk znowu na plus, dobrze się wprowadził. Fajnie Golo, nieźle Trojanowski, Ryba też dał dobrą zmianę i asystę stadiony świata. Największą bolączką jest brak napastnika, bo Trytki tak nie można nazwać z szacunku dla zawodników, którzy grają na tej pozycji. Gołąbek się stara ale za bardzo głowa mu się grzeje, powinien trochę już mieć boiskowego cwaniactwa w tym wieku. Generalnie widać postęp i to daje jakąś nadzieję.
Tam912013-09-27 09:28:02
Trojanowski na plus?? bo dwa razy kopnął piłkę?? Poza tymi dwoma strzałami niewidoczny zupełnie!
mateusZ2013-09-27 10:06:22
Malarczyk poza kadrą na Lechię!!!!
Fakcik2013-09-27 10:55:55
Niech Dejmek wraca jak najszybciej na stopera bo Malarczyk pogłębi Koronę !
Cekin2013-09-27 10:57:50
Lenartowskiemu należy się konkretny op....l, jak mógł dopuścić, że o głowę prawie niższy zawodnik Górnika stojący tuż za nim zgrywa piłkę do Gancarczyka...??!
Cekin2013-09-27 10:59:07
Stano musi poprawić skoczność i celność strzałów głową bo wielki chłop a wrósł jakby w ziemię...!
atu2013-09-27 11:43:12
Gdzie zdaje sie dostales orgazmu paralityku
no stety2013-09-27 11:43:47
@gdzie - a ty jak typowałeś? Teraz mecz z Lechią i co taki pewien jesteś że Korona choćby remis przywiezie? Bo ja jeszcze nie. Do stabilizacji jeszcze daleka droga
giesik2013-09-27 12:09:07
Gdzie hehe daj se spokoj z napinka.o chojnowski wyzdrowial czy na zwolnieniu moze byc na meczu
pawko2013-09-27 19:26:51
Malarczyk... co ten chłopak robi w Koronie, co mecz to coraz gorzej... gdyby nie on to Korona może byłaby w innym miejscu niż teraz.